Skocz do zawartości

Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "


Radek83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, Roelka napisał:

Eh, jestes tym typem co klocil sie o karalnosc i wizy turystyczne... Wpadasz na forum tylko po to, zeby zaczynac jakies dziwne dyskusje i obrazac innych.

Skoro Amerykanie sa tacy glupi i maja wyprane mozgi, to moze powinieneś sie trzymac z daleka od nich jak i od forum o tej tematyce..

Dlaczego ja nikogo nie obrażam pokazuje pewne rzeczy które warto wiedzieć a nie żyć w iluzji... prawda boli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, maciopa said:

Swoją drogą fajnie, że z całego mojego posta, w którym zamieściłem informacje wskazujące na zasadność użycia broni palnej w poruszanym przez Was przypadku zauważyłeś tylko jedną kwestię, dotyczącą prawa w Polsce, o którym zapewne nie miałeś pojęcia. :) 

Bo to mnie najbardziej w tej wypowiedzi uderzylo :) To ze polski Policjant moze mnie zastrzelic akurat wiedzialem wczesniej, tylko wiedzialem rowniez jak bardzo jest to prawdopodobne... 

W to, ze przestepcy w USA uzywaja obrzynow czy innych domoroslych produkcji nie watpie. Czy to usprawiedliwia podejscie, ze najpierw strzelac, a zadawac pytania potem? Nie jestem przekonany. Rozumiem, ze "srodowiska pracy" miedzy USA, a Polska z wielu wzgledow nie ma sensu porownywac. Zdaje sobie tez sprawe ze w tym temacie istnieje tez dosc silny confirmation bias i ze np. duzo latwiej wygooglac brutalne i nieadekwatne dzialania policji, niz to ze jakis oficer z narazeniem zycia zastrzelil bandziora. Ta ostatnia informacja poza lokalna gazete czy radio pewnie nie wychodzi. Niemniej jednak, na mysl o czyms tak trywialnym jak kontrola drogowa w USA troche sie poce ze strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radek83 napisał:

Głupota wypisana na twarzach ... Ta Ameryka tak pomyśleć to nie zły Monty Python... ludzie przeżywają dramat... pętla sie zaciska coraz bardziej...
 

 

To jak ci sie w Stanach żyje hm? Czy opierasz te wszystkie swoje opinie na podstawie tego co widzisz na YouTube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Roelka said:

Nie. W Polsce nie jest norma, ze kazdy obywatel ma/moze posiadac bron. Przestepcy czy inni idioci raczej biegaja z nozami albo maczetami. Totez policja nie ma tego odruchu, zeby bronic sie od razu przy pomocy broni palnej.

To mozna akurat rozwiazac inaczej, niz ulatwiajac strzelanie do wlasnych Obywateli. Wystarczy 2/3 glosow w obu izbach Kongresu i ratyfikacja przez wszystkie rzady stanowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Radek83 napisał:

Głupota wypisana na twarzach ... Ta Ameryka tak pomyśleć to nie zły Monty Python... ludzie przeżywają dramat... pętla sie zaciska coraz bardziej...
 

 

Nie ma czegoś takiego jak NIELEGALNE check pointy Border Patrol USA - wg prawa mają możliwość ich organizowania do 100 mil od linii granicy, a uprawnienia mają dokładnie takie same, jak w stosunku do osób, które przekraczają granice. Osoba poddawana kontroli w takim check point musi podporządkować się poleceniom funkcjonariuszy BP.  Dodam również, że stosowany jest tam tzw reżim kontroli selektywnej albo przesiewowej. Fajnie, że funkcjonariusz nagrywa cały proces ale widać, że film stary - obecnie częściej stosuje się body cameras :) 

I z naszego podwórka - w Polsce Straż Graniczna ma prawo do takiej kontroli na terenie całego kraju, a dodatkowo w strefie nadgranicznej posiada szczególne uprawnienia. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radek83 napisał:

Nie pogrążaj się Koleżanko... naprawdę już już, ja już czytałem twoje " mądrości " naprawdę... Pozdrawiam.

Jestem tylko ciekawa jak ktos kto gardzi USA tak bardzo jak ty, jest w stanie w ogole tam mieszkac. Ktos cie tam na sile trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xarthisius napisał:

To mozna akurat rozwiazac inaczej, niz ulatwiajac strzelanie do wlasnych Obywateli. Wystarczy 2/3 glosow w obu izbach Kongresu i ratyfikacja przez wszystkie rzady stanowe ;-)

Tzn? Że niby prawo do posiadania broni zmienić? I to oczywiście spowoduje, że przestępcy od razu oddadzą całą swoją broń i nie będą jej używać? Aha. To tak jak z tym, faktem że narkotyki są nielegalne więc ich nigdzie nie można dostać i nikt ich nie używa? Jasne... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka napisał:

Jestem tylko ciekawa jak ktos kto gardzi USA tak bardzo jak ty, jest w stanie w ogole tam mieszkac. Ktos cie tam na sile trzyma?

Bo on to tak jak z tym synem Pawlaka "Bo jak ja się na tą córkę Kargulową tak napatrzę, tak napatrzę -  to tak jej potem nienawidzę, że hej! " :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...