Skocz do zawartości

Wwóz sprzetu foto do USA


empikat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje w czerwcu wyjazd do USA. Zabieram ze sobą aparat i kilka obiektywów które w sumie kosztują parę tysięcy dolarów. Musze umieścić ta informacje w jakiejś deklaracji? Nie chce sytuacji w której ktoś mi to ocli przy powrocie do Polski.

Mam sie czym przejmować?

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował. Czasy komuny minęły. Pozostaje pytanie czy bezpowrotnie? Wszak nadprezes powiedzial ze jesli ktos ma pare tysiecy na fotopstrykalne gadżety no to, "skądś je ma". Ja tam, na wszelki wypadek przed powrotem zrobilbym sobie powtorke z katechizmu...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA nie będzie pobrane cło - rozumiem, że jedziesz na wizę B1/B2 i jako "Visitor" zgłaszasz tylko te produkty, które planujesz pozostwić na terenie USA.

W Polsce też nie sądze, najlepiej (dmuchając na zimne) porób w telefonie zdjęcia rachunków tego sprzętu, które będą wskazywały, że kupiłeś je przed wyjazdem, jakbyś na jakiegoś gorliwego celnika trafił, który by podejrzewał Ciebie, że kupiłeś je w USA podczas wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem latam z pelnoklatkowym body i 2-3 obiektywami ( w tym dosc sporym 70-200) lampą błyskową, dodatkowymi bateriami itd - jeszcze nigdy nie mialam nawet jednego pytania takze raczej bym sie nie przejmowała. 

Jedz, pstrykaj, ciesz sie wakacjami i pochwal tutaj pięknymi zdjęciami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 7.04.2018 o 19:20, mcpear napisał:

W USA nie będzie pobrane cło - rozumiem, że jedziesz na wizę B1/B2 i jako "Visitor" zgłaszasz tylko te produkty, które planujesz pozostwić na terenie USA.

W Polsce też nie sądze, najlepiej (dmuchając na zimne) porób w telefonie zdjęcia rachunków tego sprzętu, które będą wskazywały, że kupiłeś je przed wyjazdem, jakbyś na jakiegoś gorliwego celnika trafił, który by podejrzewał Ciebie, że kupiłeś je w USA podczas wycieczki.

Dziękuje za rade:)

 

Dnia 8.04.2018 o 07:16, agatenka napisał:

Za kazdym razem latam z pelnoklatkowym body i 2-3 obiektywami ( w tym dosc sporym 70-200) lampą błyskową, dodatkowymi bateriami itd - jeszcze nigdy nie mialam nawet jednego pytania takze raczej bym sie nie przejmowała. 

Jedz, pstrykaj, ciesz sie wakacjami i pochwal tutaj pięknymi zdjęciami :) 

Dzięki:) Mam zamiar poużywać sobie fotograficznie i oczywiście nie omieszkam się podzielić efektami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2018 o 17:23, motorolnik napisał:

70-200 rządzi :) 2.8 czy 4?

Daaah, pewnie ze 2.8 ;) 

 

Dnia 17.06.2018 o 19:33, kzielu napisał:

Proponuję kiedyś spróbować 300/2.8 IS L to nigdy się nie napiszę że jakiekolwiek 70-200 rządzi...

Tomato-tomato 

Bezsensowna dyskusja. Zalezy do czego - ja mam 70-200 przypięte non stop i używam go przede wszystkim jako szkla portretowego. 

300 w moim przypadku jest zupełnie bezużyteczne. 

Jezeli ktos lubi cykać krajobrazy raczej tez nie ta bajka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, agatenka napisał:

Daaah, pewnie ze 2.8 ;)  

Jest tylko jeden minus, że to już ciężkie jest :(

Mój bagaż podręczny (plecak) jest wystarczająco nieporęczny z zoomem, body i kitowym obiektywem. Gdybym miał 300mm gdybym miał to może i czasami bym zabierał gdyby nie ta waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...