Skocz do zawartości

Wiza biznesowa a karalnosc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow.

Wiem ze tematy karalnosci byly tu walkowane juz duzo razy, ale nie znalazlem takiego tematu ktory by sie odwolywal do mojego przypadku.

Pracodawca chce zebym polecial do USA na spotkanie z naszym dystrybutorem.

Teraz tak, karany bylem w 2006 roku, skazanie sie zatarlo, ale wiem ze istnieje mozliwosc wyszukania nawet zatartego skazania, wiec mam zamiar o wszytskim napisac i powiedziec konsulowi.

Teraz tak, kara byla za probe wyludzenia kredytu, dostalem zawieszenie plus grzywne. Wiem ze na spotkaniu z konsulem powinienem przedstawic zaswiadczenie z KRK oraz wyrok sadu. Zaswiadczenie mam, jednak wyroku nie, i nie zdobede odpisu do czasu spotkania z konsulem. Wszystkie dane dotyczace skazania opisze w specjalnej formie VCU1 chyba sie nazywa, i mam zamiar napisac 'sworn statement' o wyroku. Do tego, jako dokument pomocniczy bede mial listy-jeden od pracodawcy, potwierdzajacy ze lece do USA w celach biznesowych, oraz od naszego dystrybutora w USA, rowniez to potwierdzajacy.

Czy ktos z Was mial podobny przypadek?

Czy listy od firm moga pomoc uzyskac mi wize? ( bez nich pewnie bym byl skreslony )

Oraz czyprzy tych listach ale przez brak wyroku sadu ( nawet gdy wypelnie forme i napisze Sworn statement ) zostane od razu odrzucony?

Prosze o pomoc, i z gory dziekuje!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie jak i opis ma być na j.angielski przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego.  

Tak potrzebujesz pisma po co lecisz, na ile czasu by taka wizę dostać. 

A czy ja dostaniesz zależy od zachowania i odpowiedzi co do tej karalności.  Masz odpowiadać na pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja ;) 

Mam jeszcze jedno pytanie-bo w internecie widze rozne opinie. Jak to jest z tymi przestepstwami, bo czytam 2 rozne opinie:

1. Wg prawa imigracyjnego USA popelnilem przestepstwo ktore jest traktowane jako 'moral turpitude' ( proba wyludzenia ) niestety juz z gory jestem skazany na odmowe wizy.

2. kolejna opinia ktora czytam, to ze to urzednik podejmuje decyzje, i jesli uzna on ze jestem niegrozny to nawet jesli wg prawa moje przestepstwo mnie przekresla, on moze mi przyznac wize.

 

To jak to w koncu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz1984 napisał:

To jeszcze raz ja ;) 

Mam jeszcze jedno pytanie-bo w internecie widze rozne opinie. Jak to jest z tymi przestepstwami, bo czytam 2 rozne opinie:

1. Wg prawa imigracyjnego USA popelnilem przestepstwo ktore jest traktowane jako 'moral turpitude' ( proba wyludzenia ) niestety juz z gory jestem skazany na odmowe wizy.

2. kolejna opinia ktora czytam, to ze to urzednik podejmuje decyzje, i jesli uzna on ze jestem niegrozny to nawet jesli wg prawa moje przestepstwo mnie przekresla, on moze mi przyznac wize.

 

To jak to w koncu jest?

Oba punkty sa poprawne. Wbrew logice.. 

Trzeba wziac pod uwage, ze wiza imigracyjna (czyli green card) ma troche inne wymogi niz wiza nieimigracyjna (czyli taka o jak Ty sie starasz). I - masz tutaj racje w punkcie 2 - jesli konsul uzna, ze mozna Cie wpuscic na teren Stanow (a badziej konkretnie - dac Ci wize nieimigracyjna, ktora i tak nie upowaznia Cie do pozostania na terenie USA na wiecznosc) - konsul moze dac Ci owa wize. Moze tez - jako konsul - bioraca pod uwage wszelkie argumenty typu Twoja pozycja w firmie, jak dlugo tam pracujesz, fakt, ze nie wchodziles w konflikt z prawem od jakiegos czasu itd itp - zasugerowac waiver o ile to co zrobiles (bo wiadomo, my tutaj nie znamy szczegolow) kwalifikuje sie na waiver aby dostac tylko wize tymczasowa. 

Teraz ode mnie:  

Tego typu przestepstwo jest traktowane niesamowicie powaznie. I wiem co mowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze , żebyś zapoznał się z tym:

https://bezprawnik.pl/zatarcie-skazania-2017/

Ja jestem skłonny, że to się Ciebie tyczy.... ale dużo ludzi tutaj na forum  uważa inaczej, np. opinie są takie, że to prawo US a nie PL...  oraz, że pytanie brzmi "czy byłeś kiedykolwiek..." :-)

Dodatkowo skoro zatarcie uważa się za niebyłe i usuwa się z rejestru to czy jest sposób, żeby obce państwo to mogło zweryfikować ?

Doktryna też wygląda podobnie jak poniższy cytat :

Cytuj


Po zatarciu skazania we wszystkich formularzach urzędowych, można twierdzić, że ma się status osoby niekaranej. Tak samo sytuacja wygląda podczas wszystkich postępowań rekrutacyjnych, a także w toku innych toczących się postępowań karnych.

za http://sprawy-karne.biz.pl/zatarcie-skazania/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...