Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najpierw napiszę tak - nigdy nie byłam karana.

Czytam sobie forum i oświadczenia o karalności i przyznawanie się ludzi  do tego, że 14 lat temu byłem karany ale mój wyrok uległ zatarciu. Jak wg mnie taka sprawa się ma. Przestępstwo czy wykroczenie zostało dokonane na terytorium Polski, podkreślam na terytorium Polski i podlega polskiemu prawu! Jeśli wyrok uległ zatarciu to zgodnie z polskim prawem nigdy go nie było! Jedziesz do USA i tam nie ma przedawnienia, ok, ale przedawnienia dla przestępstwa popełnionego w USA a nie na terytorium Polski. Jeśli masz zaświadczenie o niekaralności to każdy prawnik, sąd, prokurator  potwierdzi, że byłeś niekarany, no przecież takie zaświadczenie wydaje Krajowy Rejestr Karny i ktoś się pod tym podpisuje. Dywagacje typu a może jednak się przyznam, to zadajcie sobie pytanie, przyznam się ale do czego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
11 minut temu, kiciak napisał:

Czytam sobie forum i oświadczenia o karalności i przyznawanie się ludzi  do tego, że 14 lat temu byłem karany ale mój wyrok uległ zatarciu. Jak wg mnie taka sprawa się ma. Przestępstwo czy wykroczenie zostało dokonane na terytorium Polski, podkreślam na terytorium Polski i podlega polskiemu prawu! Jeśli wyrok uległ zatarciu to zgodnie z polskim prawem nigdy go nie było! Jedziesz do USA i tam nie ma przedawnienia, ok, ale przedawnienia dla przestępstwa popełnionego w USA a nie na terytorium Polski. Jeśli masz zaświadczenie o niekaralności to każdy prawnik, sąd, prokurator  potwierdzi, że byłeś niekarany, no przecież takie zaświadczenie wydaje Krajowy Rejestr Karny i ktoś się pod tym podpisuje. Dywagacje typu a może jednak się przyznam, to zadajcie sobie pytanie, przyznam się ale do czego?

Szanujemy twoja opinie, ale nijak ma się do to tego jak karalność postrzega USCIS i urząd imigracyjny. Pytanie we wniosku jest proste "Czy KIEDYKOLWIEK byłeś karalny...". We wniosku nikt nie pyta czy wyrok jest zatarty czy nie, czy sprawa miała miejsce 50 lat temu czy tydzień temu.. nikt nie pyta czy karany był na terenie Polski, USA czy na Marsie..  jeśli KIEDYKOLWIEK (słowo klucz) ktoś był karany to niezależnie od okoliczności we wniosku musi odpowiedzieć TAK. 

Ty inni możecie się nie zgadzać ale regulamin wypełniania wniosku jest prosty jak budowa cepa i na pytania też odpowiada się dosłownie. 

Edit.  Na stronie 2 tematu masz dokładną odpowiedź od prawnika imigracyjnego. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, kiciak napisał:

Napisz tak do Ambasady USA i zobaczysz co Ci odpowiedzą jeśli Nasze odpowiedzi są błędne. Już jedna osoba zadała pytanie Konsulowi i dostała szybką odpowiedź przy okienku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
On 4/12/2018 at 4:45 PM, sly6 said:

Były takie osoby

Nawet jedna o tym co jakiś czas pisała że mimo wyroku dostała wizę. 

Tak to prawda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz