Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym powodem, dla którego USA nie chce znieść wiz dla Polski, jest wysoki współczynnik odrzuceń wniosków wizowych, który wynosi obecnie 5,9 proc. wszystkich wniosków. Tymczasem, aby wejść do programu Visa Waiver, musi on spaść do poziomu 3 proc. Jest to m.in. w interesie LOT, który zdaje sobie doskonale sprawę, że dzięki zniesieniu wiz będzie w stanie jeszcze mocniej rozwijać połączenia transatlantyckie.

Dlatego narodowy przewoźnik razem z sześcioma organizacjami (m.in. Fundacja Teraz Polska, Fundacja Polska Innowacyjna i Mastercard) stworzył nieformalną koalicję, która uruchomi wielką akcję informacyjną wśród Polaków. Jej celem ma być przede wszystkim dokładne objaśnienie procedury ubiegania się o wizę. Tak, aby mówiąc wprost – przekonać ludzi, by składali wnioski w pełni świadomie. A docelowo: by współczynnik odrzuceń się zmniejszył.

Całość tutaj: https://www.fly4free.pl/lot-wiza-usa-kampania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widzę że mojego posta skasowano więc powtarzam tutaj. :)

Pisałam że mam nadzieję że kampania w sposób oczywisty i zrozumiały pokaże że chodzi jedynie o wizy turystyczne. Bo niestety dla sporej grupy Polaków zniesie wiz = swobodny wyjazd do pracy i stały pobyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Joanna30 ;)

1 godzinę temu, Roelka napisał:

mam nadzieję że kampania w sposób oczywisty i zrozumiały pokaże że chodzi jedynie o wizy turystyczne. Bo niestety dla sporej grupy Polaków zniesie wiz = swobodny wyjazd do pracy i stały pobyt. 

Samą inicjatywę LOTu i partnerów uważam za świetną, szczególnie pod kątem możliwości swobodnego przemieszczania się dla moich rodziców, dzięki czemu kontakty z wnukami przestały by być bolączką :) Natomiast po przeczytaniu tekstu miałem podobne przemyślenia jak @Roelka. Mam nadzieję, że w kampanii nie powstaną białe plamy, w których zabraknie tak istotnych informacji jak brak znaku równości pomiędzy posiadaniem wizy B1/B2 a możliwością legalnej pracy. Jeśli kampania będzie rzetelna to IMHO ma duże szanse powodzenia i obniżenia wskaźnika poniżej poziomu 3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania bardzo dobra i pożyteczna, ale oczywiście tak jak piszecie - podstawa to uświadomienie ludzi to tym, że konieczność posiadania obecnie wizy wynika z przepisów, które dotyczą wszystkich, a nie tylko naszego kraju i nie jest wynikiem żadnego "ucisku", "niechęci" czy nie wiadomo czego jeszcze oraz że "zniesienie wiz" nie spowoduje otwarcia rynku pracy i umożliwienia wyjazdu do US na stałe. Zresztą już od samego czytania komentarzy pod artykułem który podlinkował stars & stripes ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahha Z ciekawości poczytałam komentarze i oczywiście pojawił się mój ulubiony: "A bo Polacy to pomagali Amerykanom w Iraku i Afganistanie a teraz 0 wdzięczności". 

Większość komentarzy to takie buractwo że ja rzeczywiście boję się co będzie jak tacy "turyści " zaczną latać do USA. Ciekawa jestem czy vwp może zostać cofniety gdy np. Zbyt dużo liczba "turystów" zdecyduje się zostać nagle w Stanach na stałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roelka napisał:

Hahahahha Z ciekawości poczytałam komentarze i oczywiście pojawił się mój ulubiony: "A bo Polacy to pomagali Amerykanom w Iraku i Afganistanie a teraz 0 wdzięczności". 

Większość komentarzy to takie buractwo że ja rzeczywiście boję się co będzie jak tacy "turyści " zaczną latać do USA. Ciekawa jestem czy vwp może zostać cofniety gdy np. Zbyt dużo liczba "turystów" zdecyduje się zostać nagle w Stanach na stałe? 

Cofneli komus w Ameryce Poludniowej - nie pamietam dokladnie komu - chyba Argentynie.

Edit : 

Eligibility for the visa waiver may be withdrawn at any time. Usually this may happen if the United States feels that citizens of a certain country are more likely than before to violate their VWP restrictions, such as working without a permit or overstaying their allowed period of stay in the United States. Accordingly, Argentina's participation in the VWP was terminated in 2002 in light of the financial crisis taking place in that country and its potential effect on mass emigration and unlawful overstay of its citizens in the United States by way of the VWP. Uruguay's participation in the program was revoked in 2003 for similar reasons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odblokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...