Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kto mi wytlumaczy dlaczego taka KAnada czy UK czy inne kraje UE maja takie wysokie procenty odmow ? Kanada ma 39% o ile dobrze przeczytalem. Ogolnie te procenty w tym roku poszly w gore u wszystkich tak mi sie wydaje. 

Gdyby ktos szukal; https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY18.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miszczo1212 napisał:

Kto mi wytlumaczy dlaczego taka KAnada czy UK czy inne kraje UE maja takie wysokie procenty odmow ? Kanada ma 39% o ile dobrze przeczytalem. Ogolnie te procenty w tym roku poszly w gore u wszystkich tak mi sie wydaje. 

Bo jeśli chcesz być ponad 3 mówiące w Stanach musisz starać się o wizę turystyczna. W Polsce będzie podobnie gdy już będziemy w ruchu bez wizowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sly6 napisał:

Bo jeśli chcesz być ponad 3 mówiące w Stanach musisz starać się o wizę turystyczna. W Polsce będzie podobnie gdy już będziemy w ruchu bez wizowym. 

Nas predzej wyrzuca z tego ruchu bezwizowego jak hucznie wszyscy hydraulicy, budowlancy itp. wyjada na roboty do USA  i zaczna ich cofac z lotniska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Miszczo1212 said:

Kto mi wytlumaczy dlaczego taka KAnada czy UK czy inne kraje UE maja takie wysokie procenty odmow ? Kanada ma 39% o ile dobrze przeczytalem. Ogolnie te procenty w tym roku poszly w gore u wszystkich tak mi sie wydaje. 

Gdyby ktos szukal; https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY18.pdf

Bo o wizę w tych krajach występują przeważnie tacy, którzy nie kwalifikują się do ruchu bezwizowego. Czyli tacy, którzy byli w przeszłości skazani, którzy przekroczyli w przeszłości nielegalnie pobyt, którym już raz odmówiono wjazdu / wizy itd. Jeśli byś z grona Polaków, którzy dostali wizę usunął tych wszystkich którzy bez problemu by dostali autoryzację na ESTA to znacząco zmniejszyłaby się ilość osób, które w Polsce wystąpiłyby o wizę (śmiem twierdzić, że o ponad 90% mniej by się starało o wizę). Mniej starających spowodowałoby że ci wszyscy, którzy by jej nie dostali stanowiliby znacząco więcej niż dzisiejsze niespełna 4% ogółu (bo "ogół" byłby mniejszą liczbą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy napisałem jasno - pokaże Tobie na przykładzie. Załóżmy że w Polsce 100 tyięcy ludzi aplikowało o wizę. 3990 z nich tej wizy nie dostało. Co stanowi 3.99%. Wyobraź sobie jednak, że gdyby Polska była w VVP to 95 tysięcy z nich nie musiałoby o tę wizę wystąpić - pojechaliby na ESTA do USA. Nadal jednak jest iluś z nas, którzy albo w przeszłości przedłużyli pobyt w USA, albo odmówiono im wjazdu albo odmówiono im wizy albo byli skazani - musi się o tę wizę nadal starać. W moim przykładzie będzie to 5 tysięcy z nas. O ile nadal odmówią wizy 3990 z nas to odsetek odmów przy tej samej ilości odmów wzrośnie do prawie 80%. Stąd też kraje uczestniczące w VVP mają zawyżone odsetki odmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miszczo1212 napisał:

Nas predzej wyrzuca z tego ruchu bezwizowego jak hucznie wszyscy hydraulicy, budowlancy itp. wyjada na roboty do USA  i zaczna ich cofac z lotniska :)

Dlaczego niby po wprowadzeniu ESTA ci hydraulicy, budowlańcy itp. mieliby hucznie wyjeżdżać nielegalnie pracować do USA skoro teraz też mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, motorolnik napisał:

Dlaczego niby po wprowadzeniu ESTA ci hydraulicy, budowlańcy itp. mieliby hucznie wyjeżdżać nielegalnie pracować do USA skoro teraz też mogą?

Bo wszystkie Kurpie, Lomzaki, Sledziki I cala reszta. ktorym dotychczas odmawiano wizy do USA mysla ze teraz zrobia sobie w kompie ESTA, kupia bilet i fruu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Bo wszystkie Kurpie, Lomzaki, Sledziki I cala reszta. ktorym dotychczas odmawiano wizy do USA mysla ze teraz zrobia sobie w kompie ESTA, kupia bilet i fruu.:)

greenpoint znow bedzie polski. Na manhattan av bedzie znow bedzie mozna uslyszec klasyczne "kur....", a nie jakis amerykanski belkot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Bo wszystkie Kurpie, Lomzaki, Sledziki I cala reszta. ktorym dotychczas odmawiano wizy do USA mysla ze teraz zrobia sobie w kompie ESTA, kupia bilet i fruu.:)

Polscy pseudo wlasciciele firemek budowlanych juz zacieraja rece bo pojawi sie nowy studencki narybek, ktory to za te 12-15 usd/ h bedzie ten azbest zrywal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...