Jump to content

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]

Recommended Posts

• Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tu tylko wlasciwy bylby komentarz czesto uzywany przez Sekcje Gimnatyczna na fb - "K***w, ja p******e".

W normalnym kraju takie wyborcze wiece z Trumpem powinny calkowicie pogrzebac szanse jakiekolwiek partii ktora to organizuje... Ale ani ten kraj ani Polska nie sa normalne...

No tak czy inaczej, watek sie powoli konczy, ogólnie szczesliwie. Ale, skoro propaganda telewizyjna tak sie postanowila zabawic w Bareje, to i ja wszystkim nowym i przyszlym ESTOwcom przypomne na dobr

Posted Images

4 godziny temu, Gusia21 napisał:

To ja będę raczej w mniejszości... Wolałabym, żeby wiz nie znosili. Jedynie, co by mogli zrobić, to zmniejszyć opłatę. 160 dolarów za krótką rozmowę i naklejkę to za dużo.

Jesli ktos dostaje wize na rok czy dwa, lub leci tylko raz w zyciu, to rzeczywiscie duzo. Jesli na 10 i lata czesto, to mysle jest to bardzo konkurencyjna cena w porównaniu do innych krajow do których Polakom potrzebne sa wizy. 

A ja mam takie pytanie - czy jeśli przystąpilibyśmy do programu Visa Waiver to nasze promesy na B1/B2 będą ciągle ważne? Czy byłby wtedy obowiązek rejestracji w ESTA przed każdym lotem? Czy można będąc w VW podróżować z promesą i starać się o wizę na dłuższy okres niż dopuszcza to VW no i nie rejestrować lotu za każdym razem?

Tak, będą ciagle ważne. Nadal będzie można ubiegać się o promesę wizowa na przykład jak ktoś będzie chciał być w usa dłużej niż 3 miesiące. Do tego osoby, które dostaną odmowę w systemie ESTA, aby móc poleciec do USA będą mieli obowiązek ubiegania się o promesę w konsulacie. 

12 minut temu, Joanna30 napisał:

Nie o promesę, ale o wizę.

Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...?

Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)

2 minuty temu, che napisał:

Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...?

Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)

Dokładnie tak, będziesz miała możliwość wyboru.