Skocz do zawartości

Jak jest z zakupem alkoholu w UK i Polsce


pida

Rekomendowane odpowiedzi

- Czy łatwo mi będzie zamówić drinka w barze lub w sklepie tylko na podstawie amerykańskiego prawa jazdy (lub nawet karty paszportowej) i zostawić paszport w sejfie w hotelu.   Jedynie co bym wziął ze sobą to kopię mojego pełnego paszportu. Będę w Londynie i w Krakowie. Dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pida napisał:

- Czy łatwo mi będzie zamówić drinka w barze lub w sklepie tylko na podstawie amerykańskiego prawa jazdy (lub nawet karty paszportowej) i zostawić paszport w sejfie w hotelu.   Jedynie co bym wziął ze sobą to kopię mojego pełnego paszportu. Będę w Londynie i w Krakowie. Dziękuję za poradę.

Wystarczy jakiekolwiek "urzędowe" ID (tak - może być to prawo jazdy, legitymacja studencka etc.) ze zdjęciem i datą urodzenia.  

"(...)

ID for alcohol: proving your age

Acceptable forms of ID to prove you are over 18 include:

It’s a criminal offence to use false or borrowed ID to gain entry to licensed premises or to buy alcohol. The maximum penalty is a £5,000 fine and up to 10 years in prison. 

Challenge 25

Challenge 25 is a scheme that encourages anyone who is over 18 but looks under 25 to carry acceptable ID when they want to buy alcohol. Challenge 25 builds on the Challenge 21 campaign introduced by the British Beer and Pub Association, who represent the beer and pub sector, in 2005. It’s now run by the Retail of Alcohol Standards Group, which represents alcohol retailers. (...)"

Swoją drogą w USA masz też informację, że jeśli wyglądasz na mniej niż 40 to możemy poprosić Cię o ID :)

 

4 godziny temu, andyopole napisał:

W UK czesto nie wystarcza polski dowód osobisty, żądają paszportu. Nie wiem czy uznaja amerykanskie prawo jazdy. Dla nich, wiarygodnym dokumentem jest paszport. W Polsce, nie wiem jakie sa obyczaje.

UK póki co jest częścią UE i jako obywatel jednego z państw UE nie musisz posiadać paszportu aby tam wjechać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cee, ja przylatuje z USA do Europy, najpierw do Anglii a potem do Polski. Będę podróżować na amerykańskim i polskim paszporcie. Będę miał ze sobą rownież US passport card, US DL i IDP. Mógłbym tylko podróżować na amerykańskim paszporcie, ale w Polsce jestem legalnie zobowiązany użyć polskiego gdyż wciąż jestem obywatelem Polski. 

Dla mnie noszenie ze sobą książkę paszportową przez cały czas zamiast trzymanie w hotelu to nie potrzebne ryzyko. Dlatego mam nadzieję że bary, kluby w UK lub w Polsce, nie są aż tak obsesyjnie na kartowanie tak jak w USA jeśli wyglądasz poniżej 25. Byłem na wakacjach w Meksyku gdzie minimalny wiek to 18 i tam raczej nie kartują przy serwowaniu alkoholu :) 

Sly jeśli mój DL i skan dokumentu z telefonu mi wystarczy to byłoby świetnie. 

[edit: odpowiedź maciopa przekonała mnie że mogę duże dokumenty zostawić w hotelu :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cee, ja przylatuje z USA do Europy, najpierw do Anglii a potem do Polski. Będę podróżować na amerykańskim i polskim paszporcie. Będę miał ze sobą rownież US passport card, US DL i IDP. Mógłbym tylko podróżować na amerykańskim paszporcie, ale w Polsce jestem legalnie zobowiązany użyć polskiego gdyż wciąż jestem obywatelem Polski. 

Dla mnie noszenie ze sobą książkę paszportową przez cały czas zamiast trzymanie w hotelu to nie potrzebne ryzyko. Dlatego mam nadzieję że bary, kluby w UK lub w Polsce, nie są aż tak obsesyjnie na kartowanie tak jak w USA jeśli wyglądasz poniżej 25. Byłem na wakacjach w Meksyku gdzie minimalny wiek to 18 i tam raczej nie kartują przy serwowaniu alkoholu  

Sly jeśli mój DL i skan dokumentu z telefonu mi wystarczy to byłoby świetnie. 

[edit: odpowiedź maciopa przekonała mnie że mogę duże dokumenty zostawić w hotelu ]

Ja zrozumiałem że jedziesz z USA do PL przez UK. Odniosłem sie tylko do postu Andy'ego że w UK nie tolerują polskich dokumentów, co jest absurdem totalnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cee napisał:

W UK uznają polski dowód, w US nie uważają tego za dokument i musisz posługiwać się paszportem. Przeciez w UK nie musisz mieć paszportu polskiego na podróżowanie (póki co) więc na jakiej podstawie chcesz się legitymowac?

Do przekraczania granicy UK wystarczy dowód a znam wiele przypadków że przy zakupie alkoholu wymagali paszportu. Wiem co mówię, mieszkałem tam pięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...