Skocz do zawartości

Kredyt w Polsce, stały pobyt w USA


Edge

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Edge napisał:

Witam,

Urodziłem się w stanach zjednoczonych i później w życiu zacząłem mieszkać w Polsce gdzie spędziłem ponad 10 lat. W zeszłym roku postanowiłem wrócić do Ameryki, i zamierzam mieszkać tutaj już na stałe. Kiedy jeszcze mieszkałem w Polsce, wziąłem kredyt gotówkowy od banku z umową spłaty na 6 lat. Od tego momentu spłacam ten kredyt w sposób gdzie wysyłam pieniądze do kolegi w Polsce przez Western Union, i on wpłaca pieniądze na moje polskie konto bankowe. Sytuacja już robi się niewygodna dla nas obu, i nie wyobrażam sobie kontynuacji w taki sposób do końca spłaty za pare lat. Czy są jakieś opcje które by umożliwiły mi łatwą spłatę co miesiąc? Wiem że mogę dokonać tzw wire transfer bezpośrednio do polskiego konta z amerykańskiego konta, ale wiążą się z tym duże koszty w granicy $45 za każdą operacje. 

Może jest opcja zamrożenia kredytu, albo opcja gdzie mógłbym płacić większą kwotę raz w roku zamiast co miesiąc? Musi być jakiś normalny sposób. 

Transferwise albo Xoom. Jak Adam napisał - zajmuje sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Edge napisał:

Od tego momentu spłacam ten kredyt w sposób gdzie wysyłam pieniądze do kolegi w Polsce przez Western Union, i on wpłaca pieniądze na moje polskie konto bankowe.

Podpowiem Ci tylko, że niektóre banki oferują odbiór transferów WU bezpośrednio w koncie np. BZWBK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycznie pracując w Citi Banku miałem kilku klientów z USA którzy otwierali konta w PL żeby przelewać kasę. W koncie jest coś takiego jak Citibank Global Transfers - Natychmiastowe przelewy zagraniczne. Czyli otwierasz konto w Citi Banku i otwierasz w USA. (konto - Citi Priority jest bezpłatne jeśli spełnisz jeden warunek z dwóch - wpływ co miesiąc na 5 tys lub stałe oszczędnośc na poziomie 20 tys zł - w innym wypadku koszt to 20zł). Z USA przelewasz na konto w PL za darmo - tutaj masz link ze szczegółami https://www.online.citibank.pl/citigold/polish/Globalna_bankowosc/ctg.htm 

Wiele osób z tego korzystało pamiętam też otwierałem takie konta dla informatyków z Indii i oni wysyłali tak kasę do rodziny :) 

Tylko tutaj pozostaje kwestia wizyty w PL żeby otworzyć rachunek (można by też Twój kredyt skonsolidować i przenieść do Citi, potem tylko zlecenie stałe na spłatę rat i problem z głowy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zobaczyłem Transferwise i łapie się za głowę że wcześniej nie słyszałem o tego serwisu. Western Union do tej pory zjadł mi około $300 w opłatach! Potwierdziłem że jest możliwość przekazania środków bezpośrednio z mojej karty debetowej w stanach na rachunek bankowy w Polsce. Koszt obsługi jest o wiele bardziej niższy i mogę regulować wszystko sam. Posłucham też porady na wcześniejszy spłat kredytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...