Jump to content
Sign in to follow this  
Emilia Wosik

Jak długo mogę przebywać w usa

Recommended Posts

Cześć,

 aktualnie mieszkam w LA. Składając wniosek w konsulacie rok temu planowałam wyjazd na przełomie listopada i grudnia (Arizona Ok 1 miesiąc). Wizę dostałam oczywiście. Plany sie zmieniły i leciałam do USA dopiero pod koniec marca. Na żadnym etapie podróży nikt nie zapytał mnie na ile i po co lecę do USA. Wyjście z lotniska zajęło mi 5min włącznie z odebraniem bagażu. Wizę mam w paszporcie na pół roku. Teraz moje pytanie. Ile mogę przebywać na terenie USA ? Jedynie Pani z obsługi lini lotniczej w Oslo sprawdziła wizę i zapytała sie czy to moja pierwsza podróż do USA i czy sie cieszę. 

Czy mogę przebywać do 6 miesięcy? Chce wrócić razem z chłopakiem z jego podróży służbowej. Czyli po Ok 5miesiacach. On pracuje a ja jeżdzę z nim i zwiedzam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz być te 6 mcy i ani dnia dluzej. Przy kolejnym wjeździe do USA mogą Cię spotkać problemy i dociekliwe pytania. Pierwsze podejrzenie będzie takie ze pracowalas na czarno. Zbieraj rachunki za hotele z tego pobytu i trzymaj, będzie dowod ze faktycznie podrozowalas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawa nie załamiesz jak będziesz siedziała w USA 6 miesięcy. Aczkolwiek jeśli będziesz dłużej (znacząco) niż to co zadeklarowałaś podczas rozmowy w konsulacie (a to zostało przez konsula zanotowane w Twoim profilu + informację taką podałaś we wniosku wizowym) to jak pojawisz się po raz drugi na granicy (szczególnie jeśli by to było całkiem niedługo po wyjeździe) to możesz spodziewać się z dużymi kłopotami (w niektórych przypadkach dochodzi do anulowania wizy i odesłania w trybie natychmiastowym do Europy, co powoduje praktycznie niemożliwość uzyskania wizy w przyszłości)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plan podróży sie nie zmienił tylko data. Dokładnie to samo mowilam konsulowi podczas składania wniosku ze chłopak pracuje a ja podróżuje. Mieszkamy w LA i zwiedzamy okolice SF, LV etc. Z konsulem tez rozmowa trwała 1 minutę i większa cześć czasu rozmawialiśmy o mojej wizycie w Australii po tym jak zobaczył pieczątkę i pytał ile byłam w AU i co widziałam bo on tez był (konsul miał Ok 30lat) mowilam tam ze bede kilka miesięcy bo wstępnie miałam byc 2-3miesiace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...