Skocz do zawartości

Kontynuacja studiów w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Czy jeśli studiowałem w Polsce przez 3 lata Informatykę (zaocznie) i posiadam tytuł inżyniera, to czy będę mógł kontynuować studia na Robotyce w USA?

Jeśli chodzi o moją wiedzę, to myślę, że nie będzie większego problemu. Chodzi mi bardziej o to, czy jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale są przecież stypendia. Tak chodzi o studia magisterskie. Egzaminy z angielskiego nie są problemem - chodzi tylko o to, żebym nie musiał od nowa zaczynać studiów ze względu na to, iż zmieniłem kierunek. Studia I stopnia - Informatyka, Studia II stopnia w USA - Robotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dofinansowania na studia magisterskich... No moze dostaniesz jakis maly grant za pare tysiecy, ale reszte ty placisz. Dobre dofinansowania sa tylko na studiach doktoranckich. Jest duzo na ten temat w necie. Zmiana kierunku jest mozliwa, ale moze znaczyc ze musisz dorobic jakies kursy. Kazda uczelnia, kazdy wydzial bedzie mial wlasne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się rozczarujesz jeśli chodzi o stypendia. Żadne nie pokryje ci całych studiów. 

Przykład? Ja ja sprawdzałam stypendia to oscylowaly w okolicach 500$ do 2000$. Nie wiem jaki masz status ale też wiele grantow jest przeznaczonych dla obywateli US albo stałych rezydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wielki mit w Polsce o studiowaniu w USA... te slawne stypendia! Europejczycy nie moga zrozumiec ze tu sie placi, i placi slono. Rodzice zaczynaja oszczedzac na studia dzieci kiedy male sa jeszcze w pieluszkach ;) A mlodzi ludzie z wysokim wyksztalceniem splacja studia dobrze do 40stki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z takim Amerykaninem i właśnie on coś mi wspominał o tym, że MIT może zapłacić za wszystko. Tak zwane "scholarship", czyli po polsku stypendium. Trudno się dostać, ale możliwość podobno jest. Myślałem, że na magistrze również :/

Spotkałem się też z terminem "need-blind".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli bylaby taka mozliwosc to (po szybkim google) widze, ze jakiekolwiek pomoce dla studentow miedzynarodowych sa oferowane na zasadzie: Jesli jestes jednym z najlepszych studentow w calym kraju (powiedzmy, jestes najlepszym studentem informatyki w Polsce, masz dokumentacje, konkursy miedzynarodowe, etc etc) to masz jakas tam szanse na dofinansowanie. Nie znam cie, nie wiem jakie masz wyniki - ale jak jestes przecietny i nie masz szczegolnych dokonan poza swoja szkola to pewnie bedzie ci ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...