Skocz do zawartości

Praktyki w USA- kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie praktyk w USA (internship)

1. Czy lepiej poszukiwać praktyki samemu czy przez agencję?

2. Czy jest na miejscu jakieś przeszkolenie? 

3. Czy jeśli sprawdziłbym się podczas praktyk, mógłbym liczyć na wizę pracowniczą lub zieloną kartę? 

4. Jaka jest atmosfera pracy podczas takich praktyk? Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz samemu szukać i są pracodawcy że powiedzą że Ciebue przyjmą lecz biurokracja ich tzw przerazi i nici wyjdą z wizy dlatego agencja pomaga byś wizę dostał.

Co do wizy pracowniczej czy zielonej karty to zależy od pracodawcy czy ma dobrego prawnika oraz będzie mu się chciało w Ciebie inwestować. 

Sprawy,relacje w pracy to możesz tutaj czasami poczytać, jest różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, właśnie jestem w trakcie załatwiania wizy J-1. Pracodawcę znalazłam sama ale formalności załatwia mi agencja w USA. Pośrednicy w Polsce biorą tylko dodatkowe pieniądze. Jeśli pracodawcę znajdziesz sam po prostu mniej płacisz agencji a jeśli z pomocą agencji to jest dodatkowa opłata. 

Jeśli chodzi o zostanie po zakończeniu praktyk to jest to na pewno możliwe. Wszystko zależy od tego czy się sprawdzisz. 

Jesli masz więcej pytania pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...