Skocz do zawartości

Mam podróż do Orlando


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15 maja lecę Berlin-Amsterdam-Orlando. Nie leciałam przez Amsterdam do tej pory, czy ktoś mógłby kilka zdań powiedzieć o tym lotnisku, czy jest tam odprawa celna, z jakiego terminala są wyloty do USA. Hmmm nie znam angielskiego i stąd mój niepokój. W Amsterdamie mam 4 godziny czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) lotnisko w Amsterdamie to najbardziej przyjazne lotnisko w Europie na jakim byłam :) loty do USA sa bodajże z terminalu E. Wszystko jest pięknie oznaczone, na pewno sie nie zgubisz, jest duzo miejsca zeby sobie gdzies posiedzieć, cos zjeść lub odpocząć. W Amsterdamie rowniez czeka cie rozmowa taka „przedcelna”, jak juz bedziesz na terminalu to zobaczysz o co chodzi. Nie przejmuj sie jesli nie znasz języka, moze sie trafi jakis Polak w kolejce który przetłumaczy, ja raz zostałam poproszona zeby przetłumaczyć takiej starszej pani ktora nie rozumiała po angielsku ale miała list od córki po angielsku wyjaśniający gdzie i do kogo leci i w jakim celu. Moze tez cos takiego sobie przygotuj wraz z informacjami ze sam pakowałes swoj bagaz, ze nie masz żadnej elektroniki itp. Powodzenia, bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny czasu mimo rozleglosci lotniska wystarczy spokojnie. Ja bym nawet na miasto zdazyl wyskoczyc. To jedno z najwiekszych lotnisk w Europie ale system ruchomych chodnikow pozwala sie nie spocic. Zreszta za 4 godziny to sie nawet tiptopem mozna dodreptac.

Rozmowa nie jest "przedcelna" to jest rozmowa dot. bezpieczenstwa lotu. Dlatego pytaja czy pakowalas sama bagaz bo ktos obcy mogl Ci wcisnac jakis granat do walizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiphol to moje ulubione lotnisko. Jest dobrze oznaczone i ma masę knajpek i sklepików w których można zabić czas. Ja ostatnio wylatywałam do USA bodajże z bramki D cośtam, ale głowy nie dam sobie uciąć. Niepotrzebnie się denerwujesz, masa osób daje radę, ty też dasz :) Jak wylądujesz zerknij na telewizorki z napisem "Departures" i znajdź swój lot do Orlando, będzie napisane z której bramki odlatuje samolot. Warto sprawdzać co jakiś czas bo czasami (rzadko ale bywa) że zmieniają bramkę. Nie zostawiaj pójścia do bramki na ostatnią chwilę i będzie ok :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

Ty to jestes jednak smakosz.:P Jak to robisz ze tego po Tobie nie widac?:D

Hahah, czasem skocze na silke i poprzerzucam troche zaleza. Albo gonie psy po parku. Albo uganiam sie za facetami, hahah jk :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko, co zostało już napisane w tym wątku. Schiphol to bardzo przyjazne i bardzo łatwe do ogarnięcia lotnisko. 

Ktoś polecał panini, ja z kolei polecam holenderskie, okrągłe wafle przekładane karmelem - palce lizać :) 

Ja nie miałem żadnej rozmowy na tym lotnisku, jedynie "kontrolę" paszportową w automacie po przylocie z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, hakunaMATA napisał:

Potwierdzam wszystko, co zostało już napisane w tym wątku. Schiphol to bardzo przyjazne i bardzo łatwe do ogarnięcia lotnisko. 

Ktoś polecał panini, ja z kolei polecam holenderskie, okrągłe wafle przekładane karmelem - palce lizać :) 

Ja nie miałem żadnej rozmowy na tym lotnisku, jedynie "kontrolę" paszportową w automacie po przylocie z Polski. 

Stroop wafles. Bylam bardzo zdziwiona bo tutaj bardzo czesto w sklepach sa. Ale racja, sa pyszotka. Zwlaszcza jak sie zaparzy kawke/herbatke i sie tak polozy troche tego wafla na kubeczek, zeby sie karmel roztopil. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...