Skocz do zawartości

Mam podróż do Orlando


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informacje i podpowiedzi, z pewnością dodają otuchy. Ostatnio jak leciałam do USA przez Dublin miałam 1,45 czasu na przesiadkę i poradziłam sobie dzięki kartce z informacjami - danymi o sobie - ale miałam okropny stres jak trafić we właściwe miejsce bo oznakowania nie były takie czytelne ( dla mnie )  a poza tym w Dublinie była też odprawa celna od razu a ja ani be ani me. Mam nadzieję, że w Amsterdamie będzie łatwiej bo i czasu więcej. Proszę jeszcze o podpowiedź, czy odloty są na drugim poziomie i jak odprawić się w automacie (hakunaMata) a jeżeli nie odprawię się w automacie to czy przed bramką to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, nie ma się czy martwić. Po przylocie z Polski idziesz za tłumem ludzi, aż trafisz na taką troszeczkę większą halę. Patrząc na wprost, będą dwie strefy: 1) pierwsza po lewej stronie z automatami do odprawy dla osób z krajów UE plus Szwajcarii i jeszcze jakiegoś innego państwa. 2) druga po prawej stronie, gdzie nie ma automatów, tylko tradycyjne okienka i do nich się podchodzi się z paszportem. Co do samej kontroli, to wkładasz paszport do czytnika, który wciąga paszport do środka. Otwierają się wtedy drzwiczki i wchodzi się do bramki. Nie pamiętam już dokładnie, co się tam zaznacza, ale wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze. Jeżeli lecisz na polskim paszporcie, instrukcje powinny być w języku polskim. Na koniec automat ten robi jeszcze zdjęcie. Wszystko jest bardzo proste i nie ma się czym przejmować. W razie czego pracownicy lotniska kręcą się pobliżu i można ich poprosić o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...