Skocz do zawartości

Czy straciłem zieloną kartę ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, Michał12 napisał:

A w tym wypadku są jakieś szanse ?

Jak umiesz szukać odpowiedzi na necie,? poszukaj dobrego adwokata a to kosztuje i działaj.  

Bo jak się nie uda wiza na powrót to pozostaje sponsorowanie od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę..  takie informacje powinieneś napisać w pierwszym poście i od razu byś dostał rzetelną odpowiedź...

Ojciec jeśli mieszka w US i ma zielona kartę to może cię sponsorowac. Proces obecnie trwa od 10 do 20 miesięcy i będziesz w kategorii f2a.  

Jedyne warunki to w tym czasie nie możesz wstąpić w związek małżeński albo przekroczyć 21 lat. Jesli nie spelnisz tych warunków to twoja kategoria się zmieni i będziesz musiał na wizę czekać ok 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Hej, 

Mam pytanie...mam zieloną kartę ale przez ostatnie 13 miesiecy byłam w Polsce, chciałabym wrócić do stanów ale nie wiem czy moja karta jest jeszcze ważna? 

Czy możecie doradzić co w tej sytuacji najlepiej zrobić? 

Dodam jeszcze, że mój ostatni pobyt w stanach był bardzo krótki (14 dni) 

Chciałbym wyjechac jak najszybciej a czytałam że na re-entry permit czeka sie nawet 3 miesiące. 

Czy jest szansa, że mnie nie wpuszczą jak spróbuje teraz pojechać?

Dzięki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sly6 napisał:

O Re entry bylo zlozyc 13 miesiecy temu. Teraz pozostaje Ci wlot i mowienie prawdy

To jest Twoj pierwszy taki dlugi pobyt?

niestety :( rok wczesniej wlatywałam po prawie rocznej przerwie i wtedy pytali dlaczego mnie tak dlugo nie było.. jak pojechałam pierwszy raz było mi sie cieżko zaaklimatyzować i myslałam że juz nie wróce do stanów ale chciałabym jeszcze raz sprobowac zanim świadomie zrezygnuje z GC..

Czy są jeszcze dla mnie jakieś szanse w tej sytuacji? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...