Skocz do zawartości

Sponsoring na kierowcę trucka


p_stachowiak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grzdob napisał:

też właśnie się staram o to. Proces wygląda tak, że dostajesz wizę nieimigracyjna pracownicza na okres 10lat z możliwością przedłużenia oraz ściągnięcia rodziny. Kontrakty przeważnie są z firmą na 3 lata. Na miejscu masz 4tyg kurs a następnie egzaminy na CDL.

 

Nie ma wizy pracowniczej z możliwością przedłużenia na 10 lat. Ktoś Ci głupot naopowiadal. H-2B ma maksymalny okres pobytu 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pewnie miał na myśli wizę imigracyjną (czyli zielona kartę) o ważności 10 lat poprzez sponsoring pracodawcy z lojalką 3 letnią (kategoria EB3). W innym wątku pojawiła się podobna historia. I jeszcze w innym ktoś też publikował link do ogłoszenia w internecie o podobnej sposobności zielonej karty dla doświadczonych truckerów którzy chcą z Polski przyjechać. Może to być niedługo bardzo popularna "metoda" na emigrację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mcpear napisał:

Pewnie miał na myśli wizę imigracyjną (czyli zielona kartę) o ważności 10 lat poprzez sponsoring pracodawcy z lojalką 3 letnią (kategoria EB3). W innym wątku pojawiła się podobna historia. I jeszcze w innym ktoś też publikował link do ogłoszenia w internecie o podobnej sposobności zielonej karty dla doświadczonych truckerów którzy chcą z Polski przyjechać. Może to być niedługo bardzo popularna "metoda" na emigrację

Napisał "nieimigracyjną" ale możliwe że chodzi o EB-3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak napisał, ale czasami staram się domyśleć co "chciał napisać, jakby wiedział co pisze." 10-letnich nieimigracyjnych nie ma. Jedyne co z 10 latami mi się kojarzy to GC. A ponieważ pojawiły się te wątki podobne tak więc wydaje mi się, że miał na myśli "imigracyjną" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że lekko przekręciłem ale już wiemy o co chodzi. Całość ma trwać do roku. Jedyny minus dla chcących a nie mających doświadczenia w pracy kierowcy odpadają na dzień dobry. Powód? Podobni ubezpieczenie się nie zgadzają w USA na takich kierowców.  A jak już się znajdzie to pierwszy rok jeździsz z drugim kierowcą za 1500 miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ROB7 said:

Z tego co ja wiem to bylo i w Nevadzie tak samo jak w CA, do CDL musiales miec GC. Jak i na przewoz mat niebezpiecznych obywatelstwo.

Masz racje. Federalne prawo:

An applicant “must provide to the State proof of citizenship or lawful permanent residency” per 49 CFR 383.71.

  • Social security card, or proof of the number.
  • Another document such as a birth certificate or green card.

Na stronie dmv nie bylo linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...