Skocz do zawartości

Odmowa B2 a list od senatora


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, sly6 napisał:

Nie fortunnie trafiła bo są tacy Konsulowie że umieją mówić w j. polskim.  Poczytasz forum to sama zobaczysz. 

Sly wiesz gdzie mogę znaleść szablon dla senatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja powiem tak, moim zdaniem nie macie nic do stracenia oprócz $160. E-mail do ambasady Cię nic nie kosztuje, jesli senator jest znajomym rodziny to tez właściwie super. Ja bym spróbowała ponownie. Jesli konsul sie spyta dlaczego od razu sie umówiła na wizytę, przecież nic sie nie zmieniło, mozna powiedzieć, ze rozmowa odbyła sie w j.ang.i nie miała umiejętności aby wytłumaczyć cel podróży, ze wzgledu na barierę językowa, wiec stwierdziła, ze spróbuje ponownie. Niech wspomni, ze siostra bedzie na urlopie macierzyńskim, wiec chce pojechać poznać malucha i wykorzystać ten czas aby pozwiedzać miejsce w którym mieszka siostra. Ryzyko ponownej odmowy jest duże ale jesli nie spróbujecie to sie nie dowiecie. Niestety wszystko zalezy od tego jak konsul na sprawę spojrzy. No ale jest mozliwosc trafić na tego samego konsula i bedzie pozamiatane. Tak czy inaczej powodzenia. Nie jest łatwo miec rodzine daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2018 o 17:27, Jackie napisał:

 

Tego typu list IMO powinien być bardziej osobisty, więc szablon raczej nie ma sensu.

Chodzi mi o list od senatora do ambasady. 

Jeszcze jedno pytanie.. w ds 160 można wybrać czy się pracuje czy jest się studentem.. moja siostra wybrała studenta (ma prace i studia) ostatnim razem.. powinna wybrać to samo czy zamienić na prace? Nie chce żeby wyglądało podejrzanie czy coś.. tym razem zabierze ze sobą umowę, pokaże ze pracuje i ma dochód, ale co powinna zaznaczyć w papierach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrać umowę lecz mało kto pyta o tą sprawę.  To są pytania i odpowiedzi. 

Niech się trzyma pierwszej wersji i jak padnie pytanie to niech odpowie. Senator też może napisać że studiuję i pracuje dana osoba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaG -  Polesia Ci fajnie napisala. Poza $160 i kilku godzin czasu nie macie nic do stracenia. Ja wam zycze powodzenia i domyslam sie, ze jestes rozczarowana/wkurzona, bo sama nie moge sobie wyobrazic, ze ja spodziewalabym sie maluch i moja rodzina nie moglaby do mnie przyleciec tylko z powodu wizy. 

@Roelka - wiekszosc z nas wie tutaj jakie Ty masz podejscie do dzieci i jakie masz podejscie do wiz i calego systemu. Ale sprobuj sie czasem postawic w czyjejs sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ilon napisał:

@AniaG -  Polesia Ci fajnie napisala. Poza $160 i kilku godzin czasu nie macie nic do stracenia. Ja wam zycze powodzenia i domyslam sie, ze jestes rozczarowana/wkurzona, bo sama nie moge sobie wyobrazic, ze ja spodziewalabym sie maluch i moja rodzina nie moglaby do mnie przyleciec tylko z powodu wizy. 

@Roelka - wiekszosc z nas wie tutaj jakie Ty masz podejscie do dzieci i jakie masz podejscie do wiz i calego systemu. Ale sprobuj sie czasem postawic w czyjejs sytuacji. 

Wole dawać realne odpowiedzi niż stawiać się w innych sytuacjach i dawać jakieś emocjonalne podpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2018 o 00:30, AniaG napisał:

Ostatni raz Ci odpisuje, bo już mi się ciśnienie podnosi.. wyobraź sobie, ze w USA jest coś takiego jak macierzyński na którym bede do końca lipca, wiec Twoja teoria o darmowej niańce jest nieprawidłowa, a nawet troche upokarzająca.. a ki gwint bym miała mieć ja tu na 2 tyg żeby mi noworodka niańczyła?! Bez sensu.. mam nadzieje, ze ktoś z doświadczeniem w tym temacie się wypowie, a Tobie moja droga życzę miłego wieczoru i proszę nie odpisuj już.

Spokojnie, akurat trafiłaś na agentkę demotywatorke forum nr 1. Nic nie można wg niej, zawsze odmowa i h*j. Nic nie pomoże. Są ludzie niestety którzy czerpią przyjemność jak komuś nie idzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...