Skocz do zawartości

Karalność a promesa wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

We wniosku i na rozmowie opisujesz co sie wydarzylo, jak masz dokumenty z policji/sadu to tez je przedstawiasz.

Bycie karanym  nie wyklucza mozliwosci otrzymania wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roelka napisał:

We wniosku i na rozmowie opisujesz co sie wydarzylo, jak masz dokumenty z policji/sadu to tez je przedstawiasz.

Bycie karanym  nie wyklucza mozliwosci otrzymania wizy.

Dziekuje za szybka odpowiedz. Temat rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Denery napisał:

Zależy też kiedy było się karanym. Po zatarciu wyroku można w kazdej sytacji przy pytaniu o karalność mówić ze karanym nigdy się nie było 

Nieprawda.

Odsylam do podobnych tematow na forum, gdzie zostalo to wyjasnione.

edit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roelka napisał:

Nieprawda.

Odsylam do podobnych tematow na forum, gdzie zostalo to wyjasnione.

A czy ktoś kompetentny na ten temat się wypowiadał? 
Amnestia, ułaskawienie oraz zatarcie wyroku to zupełnie różne pojęcia. Polecam poczytać kodeks karny lub zaczerpnać informacji od osoby obeznanej w temacie, akurat ja takową znam. Nikt nie ma prawa w zaden sposób ograniczyć swobody osoby, której wyrok się zatarł.

Oczywiscie nie mówię tu o ciężkich przestępstwach, np. na tle seksualnym których w zaden sposób się nie "pozbędziemy" 

Do autora: Najlepiej proponuję zaczerpnąć informacji u prawnika aniżeli na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Denery napisał:

A czy ktoś kompetentny na ten temat się wypowiadał? 
Amnestia, ułaskawienie oraz zatarcie wyroku to zupełnie różne pojęcia. Polecam poczytać kodeks karny lub zaczerpnać informacji od osoby obeznanej w temacie, akurat ja takową znam. Nikt nie ma prawa w zaden sposób ograniczyć swobody osoby, której wyrok się zatarł.

Oczywiscie nie mówię tu o ciężkich przestępstwach, np. na tle seksualnym których w zaden sposób się nie "pozbędziemy" 

Do autora: Najlepiej proponuję zaczerpnąć informacji u prawnika aniżeli na forum

W temacie ktory podalam w linku wypowiedzial sie prawnik imigracyjny. Wedlug mnie jest to wystarczajaco kompetentna osoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole nie rozumiem co w tym jest tak skomplikowanego. Pytanie jest czy kiedykolwiek bylo sie skazanym lub aresztowanym. Jesli sie bylo, to odpowiada sie tak. To ze sie zatarło, ze wzgledu na ileś tam lat, nie oznacza, ze nie miało to miejsca. Proste jak drut! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...