Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.05.2018 o 15:07, Chargingbull napisał:

Witam

Szukałem na forum tych informacji i po części znalazłem ale może ktoś z Was był w podobnej sytuacji albo ktoś wie jak przejść przez te procedury.

 

W tym roku wylosowano mnie w DV 2019.

Mam w miarę niski numer, 9xxx.

Wniosek Ds 260 już wysłałem, obecnie stan cywilny kawaler więc wypełniłem DS 260 tylko na siebie. Ale chciałbym wyjechać z dziewczyną i pytanie teraz taki.

Z tego co wyczytałem, to:

1. Można się teraz pobrać i zgłosić zmianę do KCC, jeśli KCC przyjmie zmianę to wypełnić wniosek na żonę i razem czekać na wizytę w ambasadzie.

2. Czekać do momentu, aż dostanę zaproszenie na rozmowę i wtedy:

- szybko wziąć ślub cywilny i poinformować o tym ambasadę w Warszawie, że zmienił mi się status cywilny

- czy lepiej się pobrać trochę wcześniej a jak dostanę informację o zaproszeniu (pytanie czy dostanę, a jeśli tak to kiedy najprawdopodobniej ?), to wtedy znowu ta sama procedura, czyli poinformowanie o tym ambasady, i oczekiwanie na potwierdzenie ???

Ale czy warto jest czekać do ostatniego momentu na otrzymanie zaproszenia, wiadomo, ze zaproszenie wysyłaja ok 6-8 tygodni wcześniej.

Wtedy trzeba załatwić szybko ślub, czasami w urzędzie trzeba czekać nawet miesiąc, później zrobić wspólnie wszystkie badania, pozbierać wymagane dokumenty.

Czy w ambasadzie nie będą na to źle patrzyli, że wziąłem ślub po wysłaniu zaproszenia na rozmowę i teraz dodaję małżonkę ???

Można by się pobrać np. we wrześniu, myślę że do tego czasu to jeszcze zaproszenia z moim numerem raczej nie dostanę.

Kiedy ukaże się najprędzej ten biuletyn, w sierpniu ??? 

Jakie są procedury przy zgłoszniu później zmian w ambasadzie, tzn, ze jestem zonaty ???Oni to odnotują i co dalej, czy muszę wypełniać wniosek ds na małżonkę ???

Pewnie tak, ponieważ musiałaby mieć numer sprawy potrzebny na badania lekarskie.

Czy z numerem 9xxx mam szansę jeszcze w tym roku iść na rozmowę (listopad/grudzień) ???

 

Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji i przez to przebrnął to proszę o info i kontakt

 

pozdrawiam

Marek

 

 

 

3. Otrzymanie zielonej karty przeze mnie i sponsorowanie póżniej żony (najmniej odpowiadający mi sposób ze względu na ciągnący się proces)

1. Można i tak jest lepiej niż to co piszesz w pkt 2. Najlepiej by było jakbyś jednak tego ds nie wypełniał na gwałt, wziął ślub i wysłał. Choć to nei ma znaczenia - piszesz do KCC o odblokowanie ds260 i Ci go udostępniają.

2. Skup sie całkowicie na opcji nr 1.
- NIE, jak juz jesteś umówiony, mogą (nie muszą, ale jest sporo większe pradopodobieństwo) Ci odmówić odblokowania ds260.
- TAK pobierasz się i piszesz o odblokowanie ds260 do KCC
W Ambasadzie nie będą "źle patrzyli" ale mogą się zapytać o sam fakt ożenku. Bez stresu.
Pierwszy VB na dv2019 to sierpień. Z Twoim numerem to będzi ekoneic roku lub początek nowego, ale to na tę chwilę wróżenie z fusów.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, srk napisał:

1. Można i tak jest lepiej niż to co piszesz w pkt 2. Najlepiej by było jakbyś jednak tego ds nie wypełniał na gwałt, wziął ślub i wysłał. Choć to nei ma znaczenia - piszesz do KCC o odblokowanie ds260 i Ci go udostępniają.

2. Skup sie całkowicie na opcji nr 1.
- NIE, jak juz jesteś umówiony, mogą (nie muszą, ale jest sporo większe pradopodobieństwo) Ci odmówić odblokowania ds260.
- TAK pobierasz się i piszesz o odblokowanie ds260 do KCC
W Ambasadzie nie będą "źle patrzyli" ale mogą się zapytać o sam fakt ożenku. Bez stresu.
Pierwszy VB na dv2019 to sierpień. Z Twoim numerem to będzi ekoneic roku lub początek nowego, ale to na tę chwilę wróżenie z fusów.
 

 

Witam

 

Dzieki za info

 

Ale czytałem, że jesli sie ktoś pobierze i zgłosi to do KCC, to może również oddalnony na późniejszy termin.

Poczekam na ten biuletyn i sprawdze na kiedy mam szanse na spotkanie w ambasadzie. Jesli będzie to koniec roku/ początek 2019 to w listopadzie slub cywilny i żeby już nic za dużo nie kombinować to zaraz po otrzymaniu zaproszenia zgłoszenie zmiany do ambasady.

Z dziewczyną jestem od długiego czasu także jakby sie pytali w ambasadzie także nie mam żadnych tajemnic.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/30/2018 at 6:52 AM, Chargingbull said:

Witam

 

Dzieki za info

 

Ale czytałem, że jesli sie ktoś pobierze i zgłosi to do KCC, to może również oddalnony na późniejszy termin.

Poczekam na ten biuletyn i sprawdze na kiedy mam szanse na spotkanie w ambasadzie. Jesli będzie to koniec roku/ początek 2019 to w listopadzie slub cywilny i żeby już nic za dużo nie kombinować to zaraz po otrzymaniu zaproszenia zgłoszenie zmiany do ambasady.

Z dziewczyną jestem od długiego czasu także jakby sie pytali w ambasadzie także nie mam żadnych tajemnic.

 

pzdr

 

Hej chyba rekomendacja @srk brzmiała "NIE CZEKAJ" na zaproszenie z ambasady tylko pisz do KCC zaraz po ślubie aby odblokować DS-260. Jak on napisał po wystosowaniu zaproszenia mogą już się nie zgodzić na odblokowanie. Odblokowanie powinno nastąpić przed tym nim wyślą Tobie zaproszenie. Czyli sekwencja powinna wyglądąć: "ślub -> odblokowanie + dodanie żony -> zaproszenie", a nie "ślub -> zaproszenie -> odblokowanie + dodanie żony".

Wbrew pozorom po wystosowaniu zaproszenia przez ambasadę kombinacji jest dużo więcej (wg mnie) i termin  zaproszenia i tak zostanie przesunięty ze względu na ewntualne dodanie małżonka i konieczne dokonanie wszelkich związanych z tym prac administracyjnych. Ambasada zapraszając ciebie zarezerwuje JEDNĄ wizę z puli DV. Jeśli dopiszesz osobę dodatkową już po tej rezerwacji to i tak będą musieli pewnie procedurę rozpocząć od nowa aby zarezerwować DWIE wizy z puli DV.

Też rekomenduję opcję nr 1) - wydaje mi się prostsza. Co więcej jeśli masz ważne powody aby ślub odbył się dopiero w listopadze to oczywiście rozumiem, ale jeśli nie ma istotnych powodów to polecałbym rozważenie wzięcie ślubu wcześniej (lipiec/sierpień) i załatwienie tych spraw z odblokowaniem DS-260 zanim ogłoszą w biuletynie wizowym, że twój numer jest "zapraszalny". Tempo zapraszania jest nieprzywidywalne i w każdym roku inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Hej chyba rekomendacja @srk brzmiała "NIE CZEKAJ" na zaproszenie z ambasady tylko pisz do KCC zaraz po ślubie aby odblokować DS-260. Jak on napisał po wystosowaniu zaproszenia mogą już się nie zgodzić na odblokowanie. Odblokowanie powinno nastąpić przed tym nim wyślą Tobie zaproszenie. Czyli sekwencja powinna wyglądąć: "ślub -> odblokowanie + dodanie żony -> zaproszenie", a nie "ślub -> zaproszenie -> odblokowanie + dodanie żony".

Wbrew pozorom po wystosowaniu zaproszenia przez ambasadę kombinacji jest dużo więcej (wg mnie) i termin  zaproszenia i tak zostanie przesunięty ze względu na ewntualne dodanie małżonka i konieczne dokonanie wszelkich związanych z tym prac administracyjnych. Ambasada zapraszając ciebie zarezerwuje JEDNĄ wizę z puli DV. Jeśli dopiszesz osobę dodatkową już po tej rezerwacji to i tak będą musieli pewnie procedurę rozpocząć od nowa aby zarezerwować DWIE wizy z puli DV.

Też rekomenduję opcję nr 1) - wydaje mi się prostsza. Co więcej jeśli masz ważne powody aby ślub odbył się dopiero w listopadze to oczywiście rozumiem, ale jeśli nie ma istotnych powodów to polecałbym rozważenie wzięcie ślubu wcześniej (lipiec/sierpień) i załatwienie tych spraw z odblokowaniem DS-260 zanim ogłoszą w biuletynie wizowym, że twój numer jest "zapraszalny". Tempo zapraszania jest nieprzywidywalne i w każdym roku inne.

Niestety nie masz racji.

Przerabiałem ten sam "problem" na początku tego roku.

Zostałem wylosowany i wysłałem ds-260 pod koniec 2017, zaproszenie dosłem pod koniec stycznia br. Do rozmowy miałem ok 6 tygodni.Dopiero po otrzymaniu zaproszenia wzieliśmy ślub cywilny (napisałem podanie i ślub odbył się z dnia na dzień). Żona zdąrzyła wyrobić nowy paszpart, zrobiliśmy badania i spokojnie bez "napinki" wyrobiliśmy się na rozmowę w Ambasadzie. Bilety już kupione i za 2 miesiące lecimy do USA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak jest przećwiczona droga to super :) Nie widziałem wcześniej takiej opinii. Do tej pory królowało przeświadczenie, że należy to zrobić przed zaproszeniem :) Twoja poparta własnym doświadczeniem opinia na 100% jest tutaj najbardziej wiarygodna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mcpear napisał:

OK. Jak jest przećwiczona droga to super :) Nie widziałem wcześniej takiej opinii. Do tej pory królowało przeświadczenie, że należy to zrobić przed zaproszeniem :) Twoja poparta własnym doświadczeniem opinia na 100% jest tutaj najbardziej wiarygodna

 

Na tym forum był opisywany podobny przypadek i o tym też pisaliśmy dawniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mcpear napisał:

Hej chyba rekomendacja @srk brzmiała "NIE CZEKAJ" na zaproszenie z ambasady tylko pisz do KCC zaraz po ślubie aby odblokować DS-260. Jak on napisał po wystosowaniu zaproszenia mogą już się nie zgodzić na odblokowanie. Odblokowanie powinno nastąpić przed tym nim wyślą Tobie zaproszenie. Czyli sekwencja powinna wyglądąć: "ślub -> odblokowanie + dodanie żony -> zaproszenie", a nie "ślub -> zaproszenie -> odblokowanie + dodanie żony".

Wbrew pozorom po wystosowaniu zaproszenia przez ambasadę kombinacji jest dużo więcej (wg mnie) i termin  zaproszenia i tak zostanie przesunięty ze względu na ewntualne dodanie małżonka i konieczne dokonanie wszelkich związanych z tym prac administracyjnych. Ambasada zapraszając ciebie zarezerwuje JEDNĄ wizę z puli DV. Jeśli dopiszesz osobę dodatkową już po tej rezerwacji to i tak będą musieli pewnie procedurę rozpocząć od nowa aby zarezerwować DWIE wizy z puli DV.

Też rekomenduję opcję nr 1) - wydaje mi się prostsza. Co więcej jeśli masz ważne powody aby ślub odbył się dopiero w listopadze to oczywiście rozumiem, ale jeśli nie ma istotnych powodów to polecałbym rozważenie wzięcie ślubu wcześniej (lipiec/sierpień) i załatwienie tych spraw z odblokowaniem DS-260 zanim ogłoszą w biuletynie wizowym, że twój numer jest "zapraszalny". Tempo zapraszania jest nieprzywidywalne i w każdym roku inne.

Witam

 

Dziękuję za odpowiedź ale mam jedno pytanie co do Twojej wypowiedzi. Jesli chodzi o biuletyn z ukazanymi się numerami to jedna sprawa ale do rozmowy i tak trzeba otrzymać bodajże emaila od KCC prawda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...