Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, sly6 napisał:

Na tym forum był opisywany podobny przypadek i o tym też pisaliśmy dawniej. 

Było opisywanych ale szczątkowo, chciałem się po prostu spytać czy ktoś miał podobny przypadek przez który udało się przebrnąć bez problemu.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 godzin temu, bartek_p2 napisał:

Niestety nie masz racji.

Przerabiałem ten sam "problem" na początku tego roku.

Zostałem wylosowany i wysłałem ds-260 pod koniec 2017, zaproszenie dosłem pod koniec stycznia br. Do rozmowy miałem ok 6 tygodni.Dopiero po otrzymaniu zaproszenia wzieliśmy ślub cywilny (napisałem podanie i ślub odbył się z dnia na dzień). Żona zdąrzyła wyrobić nowy paszpart, zrobiliśmy badania i spokojnie bez "napinki" wyrobiliśmy się na rozmowę w Ambasadzie. Bilety już kupione i za 2 miesiące lecimy do USA :) 

Dzięki za informację.

 

Ale mam kilka pytań.

Czyli po otrzymaniu zaproszenia, wziąłeś ślub cywilny.

Po ślubie zgłosiłeś to tylko do ambasady ??? Czy również do KCC ???

Czy po zgłoszeniu do ambasady, to oni odblokowali tobie wniosek ds260 i ty sam musiałeś dodać żonę czy oni to zrobili.

Jeśli Ty musiałeś dodać żonę, czyli wypełnić nowy wniosek na małżonkę, to czy w swoim ds260 musiałeś również zmienić info, że nie jesteś już kawalerem ???

 

Z góry dzięki za informację

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bartek_p2 napisał:

Niestety nie masz racji.

Przerabiałem ten sam "problem" na początku tego roku.

Zostałem wylosowany i wysłałem ds-260 pod koniec 2017, zaproszenie dosłem pod koniec stycznia br. Do rozmowy miałem ok 6 tygodni.Dopiero po otrzymaniu zaproszenia wzieliśmy ślub cywilny (napisałem podanie i ślub odbył się z dnia na dzień). Żona zdąrzyła wyrobić nowy paszpart, zrobiliśmy badania i spokojnie bez "napinki" wyrobiliśmy się na rozmowę w Ambasadzie. Bilety już kupione i za 2 miesiące lecimy do USA :) 

Acha

 

Właśnie mi się przypomniało. A wysoki miałeś numer sprawy ??? Tak orientacyjnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 15:03, Chargingbull napisał:

Dzięki za informację.

 

Ale mam kilka pytań.

Czyli po otrzymaniu zaproszenia, wziąłeś ślub cywilny.

Po ślubie zgłosiłeś to tylko do ambasady ??? Czy również do KCC ???

Czy po zgłoszeniu do ambasady, to oni odblokowali tobie wniosek ds260 i ty sam musiałeś dodać żonę czy oni to zrobili.

Jeśli Ty musiałeś dodać żonę, czyli wypełnić nowy wniosek na małżonkę, to czy w swoim ds260 musiałeś również zmienić info, że nie jesteś już kawalerem ???

 

Z góry dzięki za informację

Pozdrawiam

Marek

Było dokładnie tak jak napisałeś.

Po zaproszeniu wziąłem dopiero cywilny i zgłosiłem do ambasady (po otrzymaniu zaproszenia, Twoje akta są już w ambasadzie i nie trzeba pisać do KCC)

Po ok tygodniu otrzymałem od nich maila z prośbą o akt ślubu i odblokowali wniosek z możliwością dopisania żony. Mojego wniosku nie zmieniałem.
Miałem ok 6 tyg od zaproszenia do rozmowy i spokojnie ten czas wystarczył na ślub, nowy paszport żony, badania i rozmowę.
Miałem nr 12xxx i DS wysłałem w październiku.
 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Było dokładnie tak jak napisałeś.

Po zaproszeniu wziąłem dopiero cywilny i zgłosiłem do ambasady (po otrzymaniu zaproszenia, Twoje akta są już w ambasadzie i nie trzeba pisać do KCC)

Po ok tygodniu otrzymałem od nich maila z prośbą o akt ślubu i odblokowali wniosek z możliwością dopisania żony. Mojego wniosku nie zmieniałem.
Miałem ok 6 tyg od zaproszenia do rozmowy i spokojnie ten czas wystarczył na ślub, nowy paszport żony, badania i rozmowę.
Miałem nr 12xxx i DS wysłałem w październiku.
 

Powodzenia

Dzięki bardzo za kluczowe informacje.

Pytanko jeszcze:

Do ambasady dzwoniłeś czy pisałeś emaila ???

Żona czekała na nowy paszport, gdyż zmieniła nazwisko ??? A gdy wypełnialiście wniosek ds260 na żonę to wpisywaliście jej stary paszport ???

Na rozmowę braliście 2 paszporty ???

 

Sorry za takie pytania ale skoro przeszliście z żonką przez te procedury to przynajmniej jest się od takich osób jak Wy dowiedzieć ciekawych i pomocnych rzeczy.

Pozdrawiam

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chargingbull napisał:

Dzięki bardzo za kluczowe informacje.

Pytanko jeszcze:

Do ambasady dzwoniłeś czy pisałeś emaila ???

Żona czekała na nowy paszport, gdyż zmieniła nazwisko ??? A gdy wypełnialiście wniosek ds260 na żonę to wpisywaliście jej stary paszport ???

Na rozmowę braliście 2 paszporty ???

 

Sorry za takie pytania ale skoro przeszliście z żonką przez te procedury to przynajmniej jest się od takich osób jak Wy dowiedzieć ciekawych i pomocnych rzeczy.

Pozdrawiam

Marek

 

Po ślubie napisałem maila, odpisali po ok tygodniu. W załączniku akt ślubu (ważne aby był zupełny a nie skrócony)

Między czasie poszliśmy po nowy paszport. W urzędzie piszesz pismo z prośbą o szybszy wydanie paszportu (normalnie czeka się ok tygodnia). Żona dostała chyba po 5 dniach, zanim wniosek był odblokowany. Wszędzie posługiwała się już nowym dokumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Po ślubie napisałem maila, odpisali po ok tygodniu. W załączniku akt ślubu (ważne aby był zupełny a nie skrócony)

Między czasie poszliśmy po nowy paszport. W urzędzie piszesz pismo z prośbą o szybszy wydanie paszportu (normalnie czeka się ok tygodnia). Żona dostała chyba po 5 dniach, zanim wniosek był odblokowany. Wszędzie posługiwała się już nowym dokumentem.

Dzięki bardzo za wyczerpujące informacje

 

Życzę Wam Wszystkiego Najlepszego

 

Pozdrawiam

Marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, adi4912 napisał:

Ma ktoś jakieś informacje , czy będzie dv 2020?

Kazdy jeden projekt ustawy imigracyjnej - wlaczajac w to ten ktory republikanie wlasnie probuja przeglosowac likwiduje loterie. Wiec, nie - nikt nie ma takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...