Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

Jasne że startując nie ma sensu zakładać wygranej, ja też nie zakładałem, ale nie spodziewałem się, że cokolwiek dostanę za darmo :D Większość z nas zapewne startując w loterii ma przed oczami American Dream, to jasne, ale dziwi mnie lekko, że można nie brać pod uwagę, że trzeba mieć paszport albo finanse na start, mieszkanie po przylocie itd :huh:

Witam,

2x HAS NOT BEEN SELECTED

już nie pamiętam ile razy, ale od kiedy polska po długiej przerwie została dodana  do puli krajów które mogą brać udział w loterii, co roku z zona próbujemy. 

Pozdrawiam

Edited by myers

Kto pamięta bony żywnościowe czy też opiekę Stanowa gdy ktoś z loterii się kwalifikowal.  

Jeszcze nie sprawdziłem. W zeszłym roku się nie udało, a po wpisach w tym roku też tak prognozuje.... Więc próbuje sobie przedłużyć emocje "ile tylko się da", choć w końcu będzie trzeba spojrzeć prawdzie w oczy...

W zeszłej loterii miałem konkretny plan, możliwości i chęci... Ale się nie udało i bardzo efektywnie minął mi ten rok w ojczyźnie... nawet nie pamiętam kiedy... teraz pewnie będzie tak samo i potem znowu i znowu... 

"

• Po co się mozolisz daremnie, po co wzniecasz tyle
    zamętu, skoroś niewolnikiem losu, pisanego ci
    w dniu narodzin? (…)"
    Palladas Epigramaty

33 minuty temu, jarekEL napisał:

0,25 % biorących udział ma szanse wylosować .

Skąd takie info?

Gratulacje dla wszystkich wylosowanych!! Ja już 3 lata po drugiej stronie, nie wierzę że czas tak szybko leci. Dopiero pamiętam jak śledziłam wątek DV2015, a tu już 2019. Mała rada- jeżeli nigdy nie byłeś w USA i zostałeś wylosowany (tak jak ja), musisz zdać sobie sprawę, że zderzenie z rzeczywistością po wylądowaniu jest ciężkie, gdyż obraz US w Polsce jest BARDZO przekolorowany. Moim (!) zdaniem jest wiele krajów w Europie, w których można żyć na tym samym poziomie lub lepszym plus odległość do Polski i ceny biletów są dużo niższe. Szczerze mówiąc, jeżeli miałabym już ułożone życie w którymś z krajów Europy Zachodniej lub Skandynawii dobrze zastanowiłabym się czy warto wynosić się za Ocean. W US dłuższe urlopy lub macierzyńskie nie są powszechne, płatne studia (do kilkunastu tyś $ za rok), do tego ogromne koszty służby zdrowia i składek które w Europie są nie do pomyślenia. Mimo wszystko, szczegolnie osoby młode, znające język, z fachem w ręku lub chętne do podjęcia nauki mają dużą szansę na rozwój i dobre życie. Jezeli nie znacie języka lub jestescie starsi, wyjazd jest to również inwestycja w przyszłość dla waszych dzieci gdyż one będą tu już praktycznie drugą generacją i idąc na studia w US mają więcej możliwości, a dobre oceny są tutaj wynagradzane stypendiami. Ja nie żałuję wyjazdu i jest mi tu dobrze :) a jeżeli zdecydujecie się na wyjazd życzę dużo determinacji i cierpliwości! :)

PS: to jest tylko moja własna opinia i obserwacje, każdy może mieć inne odczucia

• Upvote 5

Ja też już mogę się podzielić opinią o Stanach, chociaż jestem tutaj od 4 miesięcy a zostałem wylosowany w DV2018, a tak jak Monia12, mogę stwierdzić ze są kraje w których poziom życia i zarobki są wyższe niż w USA. Przed przylotem do Stanów mieszkałem w Anglii i służba zdrowia, ubezpieczenia zdrowotne, zarobki, system bankowy - są o niebo lepsze w Anglii niż w USA. Tutaj jest tak archaicznie, jakby wszystko się zatrzymało w latach 80. Ale po tych 4 miesiącach dalej coś mnie tu zaskakuje i ogólnie mi się podoba, i póki co nie mam zamiaru stąd wyjeżdżać, a tym bardziej, że w poniedziałek zdałem prawko na trucki, wiec Ameryka stoi przede mną otworem :D Nie ma co się łamać, i tak jak poprzednicy, warto zastanowić się nad wyjazdem do Anglii, Irlandii czy Skandynawii. Świat na Ameryce się nie kończy. 

• Upvote 2

Ehh to i ja cos dodam. We wrzesniu bedzie 3 latka jak juz tu siedze. Fakt przylecialem do rodzicow .. rodzenstwa. Bylo fajnie ... teraz rodzina znac mnie nie chce( za duzo na truckach zarabiam), im sie nie udalo . Ja jakos daje z zona z mala rade. Mieszkanie kupione i splacone prawie. Ale ile nerwow i wyzeczen to moje. Przyzwyczajamy sie do usa.. wczesniej zona chciala wracac,teraz juz tylko mysli ze za rok moze dwa do Polski pojedziemy na wakacje. Mala w szkole ,raczej o powrocie nie mysli a my jej nie zostawimy. A 1 dzien w Ameryce? Jezu... co za syf... i my tu przylecielismy? Haha teraz sie czlowiek przyzwyczaja.pozdrawiam i powodzenia wszystkim co wylosowali gc.

• Like 1
  • Upvote 4