Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

1 godzinę temu, Wojciech1991 napisał:

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie/pytania. Zostałem wylosowany, jeśli chodzi o zieloną kartę 2019EU00002***. Byłem w stanach 6msc w Detroit u siostry w 2012 i bardzo mi się wtedy podobało. Od 28.07 jestem żonaty :D i chcemy w niedziele uzupełnić ds-260 czy do wypełnienia ds-260 trzeba mieć wyrobione paszporty? Ja mam wyrobiony moja żona nie. Kolejne pytanie, bo się zastanawiam w przyszłym roku kończę studia magisterskie i rodzi się pytanie czy jak dostanę rozmowę np. w grudniu czy wyrobie się z obroną, bo z tego co pamiętam czas na wylot z Polski to pół roku? Da się jakoś opóźnić wylot? czy jedyną opcją jest udanie się do stanów i wrócenie na obronę pracy?

Pozdrawiam

Możesz trochę później wysłać ds by zostać zaproszonym na późniejszy termin lecz nie przyciągają tego za długo 

On 7/31/2018 at 5:54 AM, Wojciech1991 said:

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie/pytania. Zostałem wylosowany, jeśli chodzi o zieloną kartę 2019EU00002***. Byłem w stanach 6msc w Detroit u siostry w 2012 i bardzo mi się wtedy podobało. Od 28.07 jestem żonaty :D i chcemy w niedziele uzupełnić ds-260 czy do wypełnienia ds-260 trzeba mieć wyrobione paszporty? Ja mam wyrobiony moja żona nie. Kolejne pytanie, bo się zastanawiam w przyszłym roku kończę studia magisterskie i rodzi się pytanie czy jak dostanę rozmowę np. w grudniu czy wyrobie się z obroną, bo z tego co pamiętam czas na wylot z Polski to pół roku? Da się jakoś opóźnić wylot? czy jedyną opcją jest udanie się do stanów i wrócenie na obronę pracy?

Pozdrawiam

Gratulacje że Cię wylosowali! No i gratulacje tak niskiego case number, masz szczęście :) 

co do obrony (zakładam że masz ją w czerwcu 2019?), wg mnie opoznianie wysłania DS260 to ryzykowna strategia, ja bym wysłała od razu. Jak Cię zaprosza na rozmowę (co z twoim numerem będzie raczej październik/listopad ) to zadzwoń do ambasady i spróbuj przełożyć o miesiąc czy dwa. A nawet jak nie przelozysz to od wydania wizy (a dokładniej od badań lekarskich ) będziesz miał na wyjazd 6m. W tym czasie wystarczy ze przekroczysz raz granice usa, dostaniesz wtedy pieczątkę która działa jak zielona karta przez rok. Pojedziesz wiec powiedzmy w kwietniu na tydzień do cioci, dostaniesz wtedy pieczątkę i zostaniesz oficjalnie rezydentem. Potem wrócisz na pare miesięcy do Polski i dokończysz co trzeba i np we wrześniu wyjedziesz juz na stałe i będzie ok. Ja tak zrobiłam i wiele innych osób tez :) 

• Upvote 1

Dziękuje :)

Dokładnie obronę będę miał czerwiec/lipiec 2019. Ewentualnie muszę się zorientować o przyspieszonym trybie obrony, bo podobno takie coś istnieje. Z tym przylotem na tydzień do USA to raczej ostateczność, ze względu na niepotrzebne koszty za bilety, chociaż czasem można coś w bardzo dobrej cenie znaleźć. Czekam, aż moja żona wyrobi sobie paszport i będziemy wysyłać DS-260 :) Jak możecie powiedzieć z własnego doświadczenia, jak to wygląda z pracą? po przylocie do USA. Ja osobiście będę leciał do Michigan konkretnie Detroit, ponieważ tam mam siostrę i u niej będę mieszkał na początku. Mój język angielski oceniam na poziom B2/C1. Czy studia, które ukończyłem w Polsce UEK w Krakowie kierunek marketing i komunikacja rynkowa (licencjat), magisterka (zarządzanie). Przydadzą mi się czy tak średnio? Jeśli chodzi o zdobycie jakiejś konkretnej pracy? 

17 hours ago, Wojciech1991 said:

Dziękuje :)

Dokładnie obronę będę miał czerwiec/lipiec 2019. Ewentualnie muszę się zorientować o przyspieszonym trybie obrony, bo podobno takie coś istnieje. Z tym przylotem na tydzień do USA to raczej ostateczność, ze względu na niepotrzebne koszty za bilety, chociaż czasem można coś w bardzo dobrej cenie znaleźć. Czekam, aż moja żona wyrobi sobie paszport i będziemy wysyłać DS-260 :) Jak możecie powiedzieć z własnego doświadczenia, jak to wygląda z pracą? po przylocie do USA. Ja osobiście będę leciał do Michigan konkretnie Detroit, ponieważ tam mam siostrę i u niej będę mieszkał na początku. Mój język angielski oceniam na poziom B2/C1. Czy studia, które ukończyłem w Polsce UEK w Krakowie kierunek marketing i komunikacja rynkowa (licencjat), magisterka (zarządzanie). Przydadzą mi się czy tak średnio? Jeśli chodzi o zdobycie jakiejś konkretnej pracy? 

Mi znalezienie pracy zajęło 6tyg ale ja jestem w Kaliforni, nie wiem jak byłoby w Michigan... plus ja szukałam pracy mając 11 lat doświadczenia w amerykańskiej korporacji w której pracowałam w PL. Twoja sytuacja jest zupełnie inna, wiec może doradzi Ci ktoś z forum kto szukał pracy świeżo po studiach. Na pewno polecam Ci przegladanie ofert na LinkedIn, Indeed i Glassdoor.

hej, ja z innej beczki

czy jest tutaj jakaś osoba , która została wylosowana w dv2018 lecz jej numer nie załapał się na rozmowę a została ponownie wylosowana w dv2019?? jestem ciekawy czy takie coś się zdarza lub zdarzyło kiedyś w przeszłości?? 

23 minuty temu, vanmike napisał:

hej, ja z innej beczki

czy jest tutaj jakaś osoba , która została wylosowana w dv2018 lecz jej numer nie załapał się na rozmowę a została ponownie wylosowana w dv2019?? jestem ciekawy czy takie coś się zdarza lub zdarzyło kiedyś w przeszłości?? 

Był kiedyś przypadek że ktoś został wylosowany, nie wysłał ds i przy kolejnej edycji loterii został wylosowany.

8 hours ago, Janusz666 said:

Jeszcze nie opadl kurz po DV2018 a tu juz pierwszy cut-off dla DV 2019.

EU 2000.

To więcej czy mniej niż rok temu? Ja juz nie pamietam jakie tam cutoffy były :huh:

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

To więcej czy mniej niż rok temu? Ja juz nie pamietam jakie tam cutoffy były :huh:

Rok temu było 2600.

2000 W PAZDZIERNIKU CZYLI... WSZYSCY CI, CO MAJA NUMERY PONIZEJ 2000, A W KOLEJNYCH MIESIACACH NASTEPNI. PROSTE. TYLKO ENGLISH TRZEBA ZNAC. ZADNA TRAGEDIA, A PROCES STOPNIOWY. ZACZYNAJA DO NUMEROW <2000 ITP ITD...