Skocz do zawartości
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

189 głosów

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

15 minutes ago, Xarthisius said:

Gratulacje! Pilnuj tego procesu dobrze. Bierzcie slub jak najszybciej i nie dajcie ambasadzie o sobie zapomniec, zeby nie skonczylo sie na F2A. 

Dziękuje! w międzyczasie trzeba skompletować też inne dokumenty, mam nadzieje że wszystko się uda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla przykładu pytania jakie dostałem na rozmowie o GC:
- czy byłem kiedykolwiek w US
- czy byłem dłużej niż 6 mscy (odp. nie)
- ile czasu byłe najdłużej
- czy miałem kiedyś problem z przekroczeniem granicy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie odnośnie Police certificate. Znajduje się w obcym panstwie od czerwca ubiegłego roku, planuje powrót do Polski w połowie kwietnia (łącznie jestem dłużej niż pół roku, ale krócej niż rok), rozmowę o green card będę miała prawdopodobnie w czerwcu. Czy muszę mieć również Police certificate z tego kraju?  Na stronie ambasady jest następująca informacja: "Każda osoba w wieku powyżej 16 lat ubiegająca się o wizę imigracyjną powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok (oprócz Stanów Zjednoczonych)."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg zacytowanego zdania - nie musisz przedstawiać nic oprócz zaświadczeń z Polski. Aczkolwiek pytanie się nasuwa czy DS-260 wypełnisz już po przeprowadzce do Polski? W sensie będą tam dane (jak adres) z Polski czy z tego "innego" tajemniczego kraju. Jak będą Polskie dane to nie będzie wg mnie najmniejszego problemu. Jak będą to dane z tego obcego kraju a formularz wypełnisz pół roku po przeprowadzce z Polski (czyli po grudniu 2018) to wtedy mogą chcieć zaświadczenia również z tego kraju, bo wówczas do rozmowy nie będziesz przystępowała jako mieszkanka Polski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim forumowiczom za cenne wskazówki i uwagi.

Byliśmy dziś z żoną na spotkaniu w ambasadzie. 2 zielone karty przyznane :)

Byliśmy tam łącznie 2 i pół godziny, z czego rozmowa z panią konsul trwała może 10 min.

Na początku pytanie w jakim języku chcemy rozmawiać oraz czy przysięgamy mówić prawdę i tylko prawdę ?

Pytania, jakie dostaliśmy podczas rozmowy:

- czy to ja jestem tym szczęśliwcem wylosowanym w loterii ?,

- pytanie dotyczące ślubu i jak długo znaliśmy się wcześniej ?,

- pytanie o mój ostatni pobyt w USA, czy żona również miała już jakąś wizę do USA ?,

- moje wykształcenie,

- wzięła jeszcze raz odciski palców i spytała się tylko o nasze plany.

Generalnie to wszystko. Żadnych pytań czy byliśmy w Rosji itd itp.

Jak się pozbiera dokumenty i nic nie nakłamiemy to spotkanie to już tylko formalność. Chyba więcej mnie pytali 5 lat temu jak wyrabiałem B1/B2.

Pozdrawiam :)

• Upvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chargingbull

na początku gratuluję.Mam pytanie. na którą godzine miałeś wyznaczone spotkanie w ambasadzie ja mam wyznaczone na kwiecień na 8.30,  Drugie pytanie czy na rozmowe o zieloną kartę stoi się w tej samej kolejce co wszyscy. dzięki za odpowiedź

Edytowane przez mkrzyzan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, mkrzyzan napisał:

Chargingbull

na początku gratuluję.Mam pytanie. na którą godzine miałeś wyznaczone spotkanie w ambasadzie ja mam wyznaczone na kwiecień na 8.30,  Drugie pytanie czy na rozmowe o zieloną kartę stoi się w tej samej kolejce co wszyscy. dzięki za odpowiedź

Witam

Miałem spotkanie na 8.30. Byłem gdzieś o 8.05 i kolejki były w sumie 2. Ja najpierw ustawiłem się już do tej do wejścia ale najpierw trzeba ustawić się do tej do okienka aby się zarejestrować (Nie wiedziałem tego bo jak byłem 5 lat temu po turystyczną to nie przypominam sobie o jakiej rejestracji). Trzeba pokazać paszport oraz tą kartkę z kodem kreskowym dotyczącą sposobu odbioru paszportu. Jak się zarejestrujesz, to się ustawiasz w tej drugiej już do wejścia.

Spokojnie, załatwisz wszystko na spokojnie ale przyjdź trochę wcześniej.  Kolejka w dniu dzisiejszym robiła się coraz większa. Było dużo ludzi po wizy turystyczne a po imigracyjne jak my byliśmy, było może z 7 ludzi.

- Przy wejściu do ambasady poproszę Ciebie o paszport oraz o telefon jeśli posiadasz i oddajesz go do depozytu,

- Przechodzisz przez kontrole, następnie korytarzem do końca i po lewej schodami w dół. Tam idziesz do ostatnich okienek, gdzie jest napis wizy imigracyjne (Okienka: 12, 13 i 14)

- My w okienku nr 13 pobraliśmy numerek, po chwili poproszono nas do okienka nr 14. Tam kobitka pozbierała od nas dokumenty: zaświadczenia o niekaralności, odpisy ślubu, urodzenia, po 2 zdjęcia - muszą być podpisane z tyłu, mój dyplom z uczelni oraz adres gdzie jedziemy. Dokumenty od lekarza już dostali wcześniej. Jak pozbierała dokumenty to był jeszcze wywiad: Czy byliśmy kiedyś karani ???, Czy byliśmy w innym kraju dłużej niż rok ??? Czy to nasze pierwsze małżeństwo, czy mamy dzieci ??? Pytała się o mój pobyt w stanach, jak długo byłem. Po tym wszystkim dostaliśmy formularz z adnotacją o płatności i musieliśmy iść uiścić opłatę.

- Opłatę za wizę robiliśmy piętro wyżej w kasie. 330 $ za osobę. Pani się pytała w PLN czy w $.

- Po opłacie wróciliśmy do salki na dół i czekaliśmy znowu na naszą kolej. Znowu do okienka nr 14 do tej pani co wcześniej. Pokazaliśmy dowód zapłaty za wizę oraz robiliśmy odciski palców.

- Następnie czekaliśmy już na rozmowę z samą pani konsul, o której pisałem wcześniej. Rozmowa z panią konsul była przy okienku nr 12.

Zarówno przed ambasadą, jak i w ambasadzie były osoby do pomocy, które udzielały informacji oczekującym.

Przyjdź wcześniej i będzie wszystko ok. Oprócz Polaków było bardzo dużo ludzi zza wschodniej granicy i kolejki były coraz większe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15 minut temu, mkrzyzan napisał:

Chargingbull

Dzieki za odpowiedź. czyli nie muszę teraz płacic 330dol tylko mogę zapłacić w ambasadzie. ale wyrobiłeś się na 8.30

Opłatę za rozpatrzenie wizy czyli te 330 $ płacisz w ambasadzie.

Ja spotkanie miałem umówione na 8.30 ale finalnie do ambasady wchodziłem o 8.45. Miałem małe opóźnienie ze względu na tą dużą kolejkę.

Ale w tym przypadku nie miało to żadnego wpływu na rozmowę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach