Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

204 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

2 godziny temu, sly6 napisał:

Ciebie nie pytali innych mogą. Warto mieć wyciąg z banku. 

31 minut temu, Jackie napisał:

Was nie poprosili, to nie znaczy że innych nie poproszą o pokazanie :) 

Jackie, sly oczywiscie macie rację :) lepiej mieć za dużo papierów niz za mało.

4 godziny temu, ajlo19 napisał:

Hej, a jest gdzie zostawić rzeczy w pobliżu konsulatu czy trzeba na dworcu/w hotelu? Mamy spotkanie o 8.00 , do 10 musimy opuścić hotel, jesteśmy z małymi dziećmi.Długo trwa w konsulacie? Wizy DV2019

Pogadajcie w hotelu czy możecie rzeczy tam zostawić bo dłużej Wam zejdzie niż godzina 10 ta. Nawet jak skończycie o 10 w Konsulacie to szybko w hotelu nie będziecie. 

Ja i moja rodzina już po rozmowie(ważne info dzieci do lat 14 nie muszą być na rozmowie). Wiza przyznana - rozmowa z Panią konsul trwała może 1,5 min - 1 pytanie dokąd się wybieramy i dlaczego tam.

W skrócie tylko powiem że wcześniej przed rozmową z Panią konsul jesteśmy obsługiwani przez pracowników z ambasady z Polski - przekazujemy tutaj wszystkie dokumenty(paszporty,  2 zdjęcia dla każdej osoby, zaśw. o niekaralności, odpisy zupełne aktu urodzenia + odpisy zupełne aktu małżeństwa(weźcie po 2 kopie każdego dokumentu), główny aplikant powinien mieć kopie + oryginał dyplomu ukończenia studiów bądź szkoły, badania lekarskie jeśli dostaliśmy do ręki bądź info że badania zostaną przesłane. Pada pytanie czy mamy środki na utrzymanie po przyjeździe do US i tyle(zero pytań o wyciąg z rachunku). Dostajemy kartkę do kasy żeby opłacić wizę i udajemy się z powrotem na parter aby zapłacić.

Po zapłacie nasz numerek jest wywołany aby przekazać dowód opłaty i później rozmowa z konsulem.

Teraz czekam na paszporty i czas kupować bilety;-)

Ze swojej strony dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi na forum. Dla oczekujących - POWODZENIA na ROZMOWIE!!!;-)

• Like 1
  • Upvote 1

Dnia 14.03.2019 o 13:38, Chargingbull napisał:

- Opłatę za wizę robiliśmy piętro wyżej w kasie. 330 $ za osobę. Pani się pytała w PLN czy w $.

Hej, a płaci się w gotówie? czy kartą też można ? :)

Jeżeli chodzi o płatność to jak masz konto walutowe to się opłaca. W przeciwnym wypadku kurs dolara w ambasadzie jest wysoki. To już lepiej kupić w kantorze i zapłacić gotówką w ambasadzie.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Dnia 4.06.2019 o 13:45, sly6 napisał:

Tak stan konta z banku można przedstawić.  Poczytaj różne są odpowiedzi na tym forum o tym bo jedni są pytani inni nie. 

Dnia 4.06.2019 o 13:44, sly6 napisał:

Ciebie nie pytali innych mogą. Warto mieć wyciąg z banku. 

Dzięki za odpowiedzi;) no mnie też nie spytali w ogóle o finanse. 
Tylko paszport, potwierdzenie rejestracji o odbiór paszportu, certyfikat urodzenia oryginał i kopia, oryginał zaświadczenia o niekaralności, dyplom ukończenia studiów i kopia, 2 zdjęcia.

Hej czy ktoś będzie mi w stanie pomóc. 

5 maja KCC wysłało nam maila z prośbą o wysłanie kopii dokumentów. Wysłałam je 6 maja. 7 maja przyszło automatyczne potwierdzenie, że wszystko dotarło i jest w trakcie przetwarzania. Dziś powinniśmy już dostać termin na rozmowę, a my w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy potwierdzenia że z dokumentami wszystko ok. Nie bardzo wiemy co w takiej sytuacji zrobić ponieważ wydaje nam się że wszystko zostało dobrze wysłane, tym bardziej że z ich strony żadnego odzewu przez ponad miesiąc nie ma.

Ktoś miał może podobną sytuację?

16 minut temu, qrka napisał:

Hej czy ktoś będzie mi w stanie pomóc. 

5 maja KCC wysłało nam maila z prośbą o wysłanie kopii dokumentów. Wysłałam je 6 maja. 7 maja przyszło automatyczne potwierdzenie, że wszystko dotarło i jest w trakcie przetwarzania. Dziś powinniśmy już dostać termin na rozmowę, a my w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy potwierdzenia że z dokumentami wszystko ok. Nie bardzo wiemy co w takiej sytuacji zrobić ponieważ wydaje nam się że wszystko zostało dobrze wysłane, tym bardziej że z ich strony żadnego odzewu przez ponad miesiąc nie ma.

Ktoś miał może podobną sytuację?

Jaki masz case number? 

Teraz, Zelka napisał:

Jaki masz case number? 

25xxx ale już rozmawiałam z osobą która ma 26xxx i ona dostała zaproszenie dziś.