Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

204 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

30 minutes ago, gosia_a said:

My przylecielismy po prawie roku od aktywacji karty i urzednik zapytal nas jak lot i wzial odciski i zyczyl milego dnia. Nie pytal co tak dlugo robilosmy poza granicami USA. Port docelowy to Miami.

No to fajnie że wam się udało, ale nie zawsze musi tak być. 

2 minuty temu, MeganMarkle napisał:

No to fajnie że wam się udało, ale nie zawsze musi tak 

W sumie tak, jak w każdym aspekcie życie. 

Hej.

Kolejne dwie wizy poszły. :D Uwinęliśmy się że wszystkim w niecałą godzinę, bardzo szybciutko. :)

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi, ktpre na prawdę dużo pomogły. :)

• Like 1
  • Upvote 1

Dnia 7.09.2019 o 19:05, gosia_a napisał:

W sumie tak, jak w każdym aspekcie życie. 

A mi sie nigdy nie trafilo, aby na granicy mnie nie zapytano jak dlugo mnie nie bylo i skad powracam. A na niebieskim paszporcie latam...

On 9/7/2019 at 7:35 PM, MeganMarkle said:

Jest spore ryzyko po tak długiej nieobecności. Czym niby chcecie ją uzasadnić?? Urzędnik zrozumie, że trochę czasu trzeba na pozamykane spraw w Polsce, 2 miesiące, 3, może nawet pół roku jak ktoś ma skomplikowana sytuacje ale prawie rok? Ciężko uzasadnić taką potrzebę. Zwłaszcza że wylosowany wiedział o byciu wylosowanym i o wyjeździć średnio co najmniej rok przed nim. 

Przy przekraczaniu granicy dwóch różnych oficerów poinformowało mnie że mam rok czasu na osiedlenie się w US od czasu przekroczenia granicy. Czy faktycznie były przypadki że ktoś miał poważne problemy po 10/11 miesiącach?

• Upvote 1

Dnia 13.09.2019 o 04:21, ceglan napisał:

Przy przekraczaniu granicy dwóch różnych oficerów poinformowało mnie że mam rok czasu na osiedlenie się w US od czasu przekroczenia granicy. Czy faktycznie były przypadki że ktoś miał poważne problemy po 10/11 miesiącach?

To zależy czy to jest raz taki pobyt czy też ktoś lata sobie jak był turysta. Tutaj musisz to rozróżnić.