Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 
przedstawię moją sytuację. Od dłuższego czasu myślałem o wyjeździe do nowego jorku, ale zawsze stawało na przeszkodzie. Rok temu wziąłem udział w loterii wizowej, której wyniki są jutro. Nie planowałem wyjeżdzać do stanów na stałe w tym momencie, bardziej za 3-4 lata. 

Ze 3 miesiące temu dostaliśmy ze znajomym zaproszenie do kumpla, który studiuje w NYC. 

Sam studiuje w prywatnej szkole na 1 roku magisterki oraz mam umowę zlecenie w agencji marketingowej ważną do końca marca 2019 roku, nie mam żadnej rodziny w USA/

Czy lepiej zgłosić się dzisiaj przed wynikami zielonej karty i powiedzieć, że specjalnie się zgłosiłem, zeby udowodnić ze nie zalezy mi na wyjeździe na stałe, czy poczekać na wyniki a później powiedzieć tylko chce zwiedzić na dwa tygodnie NYC.

Czy ktoś z własnego doświadczenia może przytoczyć jakieś argumenty?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie udziału w loterii nie ma wpływu na wizę turystyczną. 

Swoją drogą co jeśli wygrasz? Jeśli planujesz wyjechać dopiero za 3 czy 4 lata to ta wiza już dawno wygaśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wprowadził mnie w błąd przed złożeniem wniosku o zielona kartę. Zrezygnuje, aby ktoś inny mógł dostać.

Dostanę z pracy poswiadczenie, ze mam stabilne miejsce pracy i pracodawca wiąże swoje plany w przyszlosći ze mna.

Obawiam się tylko, że to może się wydawać podejrzane, że po wynikach losowania, zgłaszam się po wizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś to forum?  Ludzie nie zgłaszają się do loterii i nie dostają wiz.

A kto Cię wprowadził w blad!?  Strona czy osoba?

Tylko że nic na siłę nie pokażesz Konsulowi. Możesz mieć takie zaświadczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dante14 napisał:

Znajomy - powiedział, że jak się wygrywa zieloną kartę to z automatu dostaje się wizę i wychodzi to taniej. 

 

Bzdura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...