Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Revi napisał:

Tak, chodzi mi o loterie. A w konsulacie mam udowodnić, że jestem w stanie się utrzymać po przyjedzie do USA?

Tak to musisz pokazać że się utrzymasz.

Gdy ktoś pozna lepiej zasady loterii to się okaże że poda Ci adres plus może wystawić list ze Ci pomoże. Po przylocie i tak za siebie odpowiadasz a nie dana osoba jeśli chodzi o loterie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Revi napisał:

Rozumiem. A jeśli mam oszczędności to wystarczy przynieść wyciągi z konta ?

Obowiązkowo muszę znaleźć kogoś w USA ,kto wystawi mi taki list ?

Nie musisz nikogo szukać 

Musisz mieć adres gdzie dostarcza Gc.co do pieniążków to też zależy o jakiej kwocie mowa, jaki masz zawód, sam lecisz,jaki stan, miasto.  W jednym miejscu 2 tys dol starcza w innym to jest min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Revi napisał:

Tak, chodzi mi o loterie. A w konsulacie mam udowodnić, że jestem w stanie się utrzymać po przyjedzie do USA?

Nie, jeśli zostałeś wylosowany w loterii nie musisz udowadniać, że będziesz w stanie się utrzymać ani nie potrzebujesz żadnego sponsorowania. Musisz jedynie potwierdzić swoje doświadczenie zawodowe lub edukację, mieć zaświadczenie o niekaralności, akt urodzenia i pozostałe papiery oraz podać adres w US do wysłania green card.

Edytowane przez scarab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, scarab napisał:

Nie, jeśli zostałeś wylosowany w loterii nie musisz udowadniać, że będziesz w stanie się utrzymać ani nie potrzebujesz żadnego sponsorowania. Musisz jedynie potwierdzić swoje doświadczenie zawodowe lub edukację, mieć zaświadczenie o niekaralności, akt urodzenia i pozostałe papiery oraz  posiadać adres w US do wysłania green card.

Musi pokazać że nie będzie na opiece społecznej siedzieć a więc ze się utrzyma sam. A to pokaże np kontem bankowym. Tym co chce robić w USA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sly6 napisał:

Musi pokazać że nie będzie na opiece społecznej siedzieć a więc ze się utrzyma sam. A to pokaże np kontem bankowym. Tym co chce robić w USA.

 

W przypadku DV nie ma takiego wymogu, poczytaj instrukcję na stronie Ambasady ;) W marcu byłem na interview z loterii i nikt o to nie pytał :)  Co innego w przypadku wiz np. sponsorowanych przez rodzinę - wtedy trzeba udowadniać posiadanie finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...