Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chciałbym się poradzić w sprawie terminu wysłania DS-260. Mój case number to 34XX, zależy mi na opóźnieniu całej procedury, żeby wyjechać najlepiej w lipcu przyszłego roku. W jakim terminie wysłać DS-260? Wiem, że lepiej zrobić to szybko, lecz zależy mi na przesunięciu wizyty u lekarza (pół roku na wyjazd od tej daty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2018 o 19:36, Gruby napisał:

Czesc wam, po weekendzie!

Poszukalem na internecie znalazlem pare informacji na moje pytania, zamieszcze je tutaj w razie gdyby ktos mial podobne watpliwosci:

1) "Chciałbym was spytac ile czeka sie na akt slubu?"

Jezeli slub jest w urzedzie to wychodzi sie z nim po ceremoni, konkordatowy zazwyczaj do 2 tygodni.

2) " Po otrzymaniu aktu malzenstwa, z tego co wyczytalem moja juz zona moze wyslac mail z prosba o odblokowanie wniosku DS-260 i dodanie mnie jako drugiego aplikujacego?"

Najlepiej wyslac email z przetlumaczonym aktem malzenstwa wraz z prosba o odblokowanie. Jezeli bedzie wyznaczony termin spotkania trzeba kontaktowac sie bezposrednio z ambasada. I tu niestety chyba z moja narzeczona popelnilismy blad wysylajac tak szybko DS-260. Slub mamy 10 sierpnia, przez co moze skonczyc sie tak ze zaproszenie zostanie wyslane tuz po nim wiec nie bedzie mozliwosci dodania mnie w DS-260. Z tego co slyszalem ze okres odblokowania wniosku waha sie od kilku godzin do 2 tygodni w zaleznosci od zlozonosci. Wiec oboje liczymy ze beda opoznienia w NCLs.

3) "Jezeli chce miec rozmowe w Dublinie musze byc rezydentem i/lub byc 5 lat w Irlandii" / "Rozumiem ze musza byc wykonane w miejsce w ktorym bedziemy mieli rozmowe?"

Nie ma wymogu co do ilosci lat/rezydentury by odbyc rozmowe w innej ambasadzie niz Polska. Ale z tego co wyczytalem badania i rozmowa musza sie odbyc w tym samym kraju.

4) " Przygotowac 4 kolorowe zdjecia, przypuszczam ze maja byc zrobione w konwencji tych ktore wysylalismy w listopadzie razem z wnioskiem? "

Tak nie moga byc starsze niz 6 miesiecy. 2 zdjecia na rozmowe o wymiarach 51 mm x 51 mm. Plus cztery na badania (i tu jezeli ktos moglby potwierdzic) w takich samych rozmiarach.

5) " Ostatnim elementem jest skompletowanie dokumentow i tlumaczen, "

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/dv-supplemental/RGA - Riga.pdf

6) "Jaka jest z reguly  przestrzen czasu od zaproszenia na rozmowe a data rozmowy?"

Z tego co wyczytalem 6-7 tygodni.

7) "Ostatnie pytanie na dzis, w moim wniosku wyslanym w listopadzie dolaczalem informacje o corce (ktora nie bedzie objeta GC)"

Jezeli zdazymy odblokowac wniosek to powinienem ja dodac wraz z informacja ze nie jedzie (zadne dokumenty nie beda do tego wymagane)

Pozdrawiam! :)

 

Witam !!!

 

Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie.

Ja wysłałem już DS260. Poczekam do sierpnia aż ukaże się biuletyn i sprawdzę orientacyjnie kiedy mój numer powinien być obsługiwany (wg poprzednich lat był to grudzień/styczeń) ale zobaczymy.

Jeśli orientacyjnie będzie w grudniu to w październiku/listopadzie wezmę ślub cywilny, żonka wyrobi paszport i zaczekam na zaproszenie.

Wtedy zgłoszę to do ambasady z prośbą o odblokowanie formularza abym mógł dodać żonę (Odblokowanie trwa ok. tygodnia, taki przypadek miał jeden z forumowiczów Bartek, tylko, że on brał ślub po zaproszeniu)

Jeśli od zaproszenia do rozmowy jest orientacyjnie 6-7 tygodni to odliczając ten tydzień na odblokowanie zostanie jeszcze 5 -6 tygodni na badania i kompletowanie dokumentów.

Dokumenty można by też już wcześniej skompletować aby nie było później latania i załatwiania wszystkiego w biegu.

Pozdrawiam i Powodzenia

Napisz później jak się potoczyła sprawa w Twoim przypadku

Będziemy na forum się jeszcze zgadywać

 

Marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/9/2018 at 6:46 PM, Revi said:

Hej,

chciałbym się poradzić w sprawie terminu wysłania DS-260. Mój case number to 34XX, zależy mi na opóźnieniu całej procedury, żeby wyjechać najlepiej w lipcu przyszłego roku. W jakim terminie wysłać DS-260? Wiem, że lepiej zrobić to szybko, lecz zależy mi na przesunięciu wizyty u lekarza (pół roku na wyjazd od tej daty).

Witam

Na wyjazd masz 6 mcy od daty badan ktore robisz min 2 tyg przed wizyta w ambasadzie.

Twoj numer jest bardzo niski i  juz na jesieni bedzie aktualny.

Na poczatku roku czas rozpatrywania spraw jest ok 4 tyg. wiec wyslij DS260 w styczniu albo lutym i bedziesz mial rozmowe w kwietniu albo maju. Idealnie na wyjazd w Lipcu.

Ja wyslalem DS260 w polowie stycznia tego roku i juz w polowie lutego dostalem zaproszenie na rozmowe na poczatek kwietnia. 

Zawsze tez mozna poprosic o przelozenie spotkania na pozniejszy termin jesli terminu ustalony przez ambasade nie bedzie tobie pasolwa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2018 o 11:28, esme napisał:

hej kochani,

mój numer to 17XXX. Zależy mi na jak późniejszym wyjeździe. Czy powinnam już wypełnić DS-260?

Możesz poczekać aż do ukazania się w sierpniu biuletynu wizowego, wtedy okaże się od jakiego numeru zaczynają zapraszać osoby na rozmowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, esme napisał:

Dziękuję sly6 :)

Ale czy to może oznaczać, że mam za wysoki numer i nie dostanę zaproszenia wcale?

Masz w sam numer aby być zaproszona. 

Tutaj masz biuletyn wizowy i z numerem Twoim zapraszani byli ludzie w maju.

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2018/visa-bulletin-for-may-2018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Uzupełniłem i wysłałem już wniosek DS-260. 

Przez cały proces wypełniania wniosku nigdzie nie poproszono mnie o załadowanie zdjęcia. 

Czy jest jakiś osoby system/strona/ program przez który mam dołączyć swoje zdjęcie do wniosku?

Czy zdjęcia mam mieć tylko przygotowane fizycznie na badania i rozmowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 20:10, USA2019 napisał:

Cześć, 

Uzupełniłem i wysłałem już wniosek DS-260. 

Przez cały proces wypełniania wniosku nigdzie nie poproszono mnie o załadowanie zdjęcia. 

Czy jest jakiś osoby system/strona/ program przez który mam dołączyć swoje zdjęcie do wniosku?

Czy zdjęcia mam mieć tylko przygotowane fizycznie na badania i rozmowę?

Chyba tylko na rozmowie będą potrzebne. Na razie dysponują Twoim zdjęciem załączonym do DVL2019.

Jeśli jestem w błędzie, to proszę o korektę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 20:10, USA2019 napisał:

Cześć, 

Uzupełniłem i wysłałem już wniosek DS-260. 

Przez cały proces wypełniania wniosku nigdzie nie poproszono mnie o załadowanie zdjęcia. 

Czy jest jakiś osoby system/strona/ program przez który mam dołączyć swoje zdjęcie do wniosku?

Czy zdjęcia mam mieć tylko przygotowane fizycznie na badania i rozmowę?

Do lekarza, bo wkleja je do twoich dokumentow oraz do ambasady bo tam tez je wklejaja. Zdjecia nie moga byc starsze niz 6 miesiecy, najlepiej zrobisz sobie nowe jak dostaniesz zaproszenie do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...