Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. A w sytuacji jeśli spełnimy warunek i wyjedziemy w czasie 6 miesięcy od badań, a następnie ja zostanę a dzieci wróciły by do PL to żeby nie straciły GC muszą np. raz do roku być w US czy coś takiego? Czy po prostu stracą kartę, bo muszą tam fizycznie żyć? tzn. Szkoła itp... jak to najlepiej rozwiązać? Czy np. Jakbym brał je na 2-3 miesiace (wakacje) to by bylo ok, żeby nie straciły GC?

A to sponsorowanie to jest w przypadku jakbym teraz nie wystąpił dla nich o wizę? To jest etap ubiegania się o ich GC w późniejszym terminie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szags napisał:

Ok. A w sytuacji jeśli spełnimy warunek i wyjedziemy w czasie 6 miesięcy od badań, a następnie ja zostanę a dzieci wróciły by do PL to żeby nie straciły GC muszą np. raz do roku być w US czy coś takiego? Czy po prostu stracą kartę, bo muszą tam fizycznie żyć? tzn. Szkoła itp... jak to najlepiej rozwiązać? Czy np. Jakbym brał je na 2-3 miesiace (wakacje) to by bylo ok, żeby nie straciły GC?

A to sponsorowanie to jest w przypadku jakbym teraz nie wystąpił dla nich o wizę? To jest etap ubiegania się o ich GC w późniejszym terminie?

 

Nie ma reguly - generalnie cokolwiek dluzsze niz 6 miesiecy zbliza sie do porzucenia rezydencji. Niektorym sie udaje jezdzic, niektorym nie.  Na dluzsza mete to generalnie nie przejdzie, szczegolnie jezeli nie beda fizycznie mieszkaly w US / mialy domicile. 

Sponsorowanie w tym przypadku to wystapienie o wize imigracyjna dla czlonka rodziny... Kategorii jest sporo i wiek / relacja / stan cywilny okreslaja dlugosc oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szags napisał:

Ok. A w sytuacji jeśli spełnimy warunek i wyjedziemy w czasie 6 miesięcy od badań, a następnie ja zostanę a dzieci wróciły by do PL to żeby nie straciły GC muszą np. raz do roku być w US czy coś takiego? Czy po prostu stracą kartę, bo muszą tam fizycznie żyć? tzn. Szkoła itp... jak to najlepiej rozwiązać? Czy np. Jakbym brał je na 2-3 miesiace (wakacje) to by bylo ok, żeby nie straciły GC?

A to sponsorowanie to jest w przypadku jakbym teraz nie wystąpił dla nich o wizę? To jest etap ubiegania się o ich GC w późniejszym terminie?

 

Dzieci dostają wizę imigracyjna , wlatuja z Tobą,dostajecie gc i występujesz o biały paszport dla nich by mogły być po za USA dłużej niż 1 rok i nie stracić zielonej karty. 

Loteria zielona karta taka ma nazwę, dostajesz najpierw wizę na pobyt stały i w ciągu pół roku każdy musi wjechać na teren USA by nie stracić zielonej karty. Nie wleca Twoje dzieci to żadnej karty nie będzie. 

Co do sponsorowana to jest to inny i dłuższy temat oraz czas oczekiwania i zasady pobytu są takie same jak przy loterii. Nie utracić rezydentury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. jestem teraz trochę mądrzejszy...:)

czyli reasumując, kontynuuję proces ubiegania się o GC dla naszej trójki, potem je wwożę do US i ubiegam się dla nich o białe paszporty i dzięki temu nie tracą zielonej karty, tzn. będą mogły swobodnie jeździć do US i również w razie jakiejś zmiany sytuacji będą mogły bez problemu się tam przeprowadzić i żyć na stałe. dobrze myślę? A ten biały paszport jest na jakiś okres czasu? czy np. do pełnoletności? (aktualnie mają 5 i 9 lat).

a i jeszcze jedno piszesz:

7 godzin temu, sly6 napisał:

Nie wleca Twoje dzieci to żadnej karty nie będzie. 

to znaczy że jak ja wlecę w pół roku a dzieci nie, to nikt z nas nie dostanie czy tylko dzieciom przepada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2018 o 18:07, szags napisał:

dzięki za odpowiedzi. jestem teraz trochę mądrzejszy...:)

czyli reasumując, kontynuuję proces ubiegania się o GC dla naszej trójki, potem je wwożę do US i ubiegam się dla nich o białe paszporty i dzięki temu nie tracą zielonej karty, tzn. będą mogły swobodnie jeździć do US i również w razie jakiejś zmiany sytuacji będą mogły bez problemu się tam przeprowadzić i żyć na stałe. dobrze myślę? A ten biały paszport jest na jakiś okres czasu? czy np. do pełnoletności? (aktualnie mają 5 i 9 lat).

a i jeszcze jedno piszesz:

to znaczy że jak ja wlecę w pół roku a dzieci nie, to nikt z nas nie dostanie czy tylko dzieciom przepada?

Dzieciom przepadają wizy imigracyjne plus opłaty wszystkie jeśli nie wleca do tych 6 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...