Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Xarthisius wielkie dzieki za pomoc! Wniosek zostal wyslany.

Rozumiem ze teraz po otrzymaniu aktu malzenstwa, mail do KCC o odblokowanie wniosku i dodanie mnie jako wspolaplikanta?

Numer CN mojej narzeczonej to 44XX, jest szansa na rozmowe? Jezeli tak to w jakim terminie?

Na rozmowe w konsulacie glowny aplikant przynosi high school diploma czy w przypadku vocational school wyzszy stopniem dyplom?

Jeszcze raz wielkie dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Gruby said:

Xarthisius wielkie dzieki za pomoc! Wniosek zostal wyslany.

Rozumiem ze teraz po otrzymaniu aktu malzenstwa, mail do KCC o odblokowanie wniosku i dodanie mnie jako wspolaplikanta?

W ogolnosci tak, chyba ze planujecie pozny slub. Wtedy trzeba sie tez kontaktowac z ambasada.

36 minutes ago, Gruby said:

Numer CN mojej narzeczonej to 44XX, jest szansa na rozmowe? Jezeli tak to w jakim terminie?

Za wczesnie zeby cos na ten temat powiedziec, nawet nie wiadomo ile osob wylosowali.

36 minutes ago, Gruby said:

Na rozmowe w konsulacie glowny aplikant przynosi high school diploma czy w przypadku vocational school wyzszy stopniem dyplom?

Wszystkie jakie masz, lepiej byc overprepared. Obowiazkowo high school diploma.

36 minutes ago, Gruby said:

Jeszcze raz wielkie dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam ponownie!

Po przewertowaniu forum, chcialbym zrobic podsumowanie w tym samym watku zeby nie zasmiecać forum.

Na chwile obecną wniosek mojej narzeczonej zostal wyslany, teraz zastanawiam sie czy dobrze zrobilismy wpisujac wszystkie prace dotychczas skoro spelnia warunek matury?

Jestesmy na etapie przygotowania slubu, ktory najprawdopodobniej odbedzie sie w Polsce w okolicach sierpnia. Chciałbym was spytac ile czeka sie na akt slubu? Czy byc moze jest on wydawany na miejscu? Po otrzymaniu aktu malzenstwa, z tego co wyczytalem moja juz zona moze wyslac mail z prosba o odblokowanie wniosku DS-260 i dodanie mnie jako drugiego aplikujacego? Nastepnym etapem jest otrzymanie zaproszenia na rozmowe, ktore z tego co sie dowiedzialem od was powinno sie odbyc w okolicach listopada. I tu moje nastepne pytanie, bo wyczytalem ze jezeli chce miec rozmowe w Dublinie musze byc rezydentem i/lub byc 5 lat w Irlandii. Czy to prawda? Jezeli tak to czy po odblokowaniu wniosku moge zmienic miejsce rozmowy na Warszawe? Kolejnym krokiem jest zrobienie badań, znalazlem rozpiske gdzie moge je zrobic w Dublinie i Warszawie, rozumiem ze musza byc wykonane w miejsce w ktorym bedziemy mieli rozmowe? Znalazlem tez informacje ze nalezy przygotowac 4 kolorowe zdjecia, przypuszczam ze maja byc zrobione w konwencji tych ktore wysylalismy w listopadzie razem z wnioskiem? Ostatnim elementem jest skompletowanie dokumentow i tlumaczen, wyczytalem ze moja przyszla zona musi zabrac ze soba swiadectwo ukoczenia liceum; zdania matury; akt urodzenia; zaswiadczenie o niekaralnosci; wyniki badan; akt malzenstwa (dokument nasz wspolny). Ja z kolei jako osoba dodatkowa we wniosku - akt urodzenia, zaswiadczenie o niekaralnosci, akt malzenstwa, wyniki badan. Czy cos pominelem? Co do zaswiadczenia o niekaralnosci mam pytanie, w pod koniec sierpnia minie 6 miesiecy odkad jestesmy w Irlandii wiec musimy wyrobic police records na ktore czeka sie 3-4 tygodnie. Jaka jest z reguly  przestrzen czasu od zaproszenia na rozmowe a data rozmowy? Pytam poniewaz, police records mozna wyrobic w Irlandii z uzasadnionym powodem w tym przypadku jest to wiza imigracyjna, boje sie ze moge sie nie wyrobic. Zaswiadczenie o niekaralnosci w Polsce zrobie w lipcu podczas ustalania terminu slubu, bo wiem ze wydawane jest od reki w punktach KRS i z tego co sie orientuje jest wazne rok. Ostatnie pytanie na dzis, w moim wniosku wyslanym w listopadzie dolaczalem informacje o corce (ktora nie bedzie objeta GC) czy cos bede musial dokumentowac w tej sprawie? Jeszcze raz bardzo dziekuje za udzielona pomoc, dzieki wam podchodzimy do tej calej sytuacji z mniejszym stresem :) A tymczasem zycze wszystkim milego weekendu!

Edytowane przez Gruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam, po weekendzie!

Poszukalem na internecie znalazlem pare informacji na moje pytania, zamieszcze je tutaj w razie gdyby ktos mial podobne watpliwosci:

1) "Chciałbym was spytac ile czeka sie na akt slubu?"

Jezeli slub jest w urzedzie to wychodzi sie z nim po ceremoni, konkordatowy zazwyczaj do 2 tygodni.

2) " Po otrzymaniu aktu malzenstwa, z tego co wyczytalem moja juz zona moze wyslac mail z prosba o odblokowanie wniosku DS-260 i dodanie mnie jako drugiego aplikujacego?"

Najlepiej wyslac email z przetlumaczonym aktem malzenstwa wraz z prosba o odblokowanie. Jezeli bedzie wyznaczony termin spotkania trzeba kontaktowac sie bezposrednio z ambasada. I tu niestety chyba z moja narzeczona popelnilismy blad wysylajac tak szybko DS-260. Slub mamy 10 sierpnia, przez co moze skonczyc sie tak ze zaproszenie zostanie wyslane tuz po nim wiec nie bedzie mozliwosci dodania mnie w DS-260. Z tego co slyszalem ze okres odblokowania wniosku waha sie od kilku godzin do 2 tygodni w zaleznosci od zlozonosci. Wiec oboje liczymy ze beda opoznienia w NCLs.

3) "Jezeli chce miec rozmowe w Dublinie musze byc rezydentem i/lub byc 5 lat w Irlandii" / "Rozumiem ze musza byc wykonane w miejsce w ktorym bedziemy mieli rozmowe?"

Nie ma wymogu co do ilosci lat/rezydentury by odbyc rozmowe w innej ambasadzie niz Polska. Ale z tego co wyczytalem badania i rozmowa musza sie odbyc w tym samym kraju.

4) " Przygotowac 4 kolorowe zdjecia, przypuszczam ze maja byc zrobione w konwencji tych ktore wysylalismy w listopadzie razem z wnioskiem? "

Tak nie moga byc starsze niz 6 miesiecy. 2 zdjecia na rozmowe o wymiarach 51 mm x 51 mm. Plus cztery na badania (i tu jezeli ktos moglby potwierdzic) w takich samych rozmiarach.

5) " Ostatnim elementem jest skompletowanie dokumentow i tlumaczen, "

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/dv-supplemental/RGA - Riga.pdf

6) "Jaka jest z reguly  przestrzen czasu od zaproszenia na rozmowe a data rozmowy?"

Z tego co wyczytalem 6-7 tygodni.

7) "Ostatnie pytanie na dzis, w moim wniosku wyslanym w listopadzie dolaczalem informacje o corce (ktora nie bedzie objeta GC)"

Jezeli zdazymy odblokowac wniosek to powinienem ja dodac wraz z informacja ze nie jedzie (zadne dokumenty nie beda do tego wymagane)

Pozdrawiam! :)

 

Edytowane przez Gruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa tygodnie temu sprawdziłem status i zostałem wylosowany i tu mam kilka pytań.

Jaka jest cała kolejność procedury aż do samego spotkania w ambasadzie? Co muszę najpierw zrobić ?

Czy najpierw wypełniam wniosek ds260 i czekam na wyznaczenie terminu i dopiero po tym jak dostanę informację odnośnie terminu muszę przygotować wszystkie wymagane dokumenty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Johns87 napisał:

Witam

Dwa tygodnie temu sprawdziłem status i zostałem wylosowany i tu mam kilka pytań.

Jaka jest cała kolejność procedury aż do samego spotkania w ambasadzie? Co muszę najpierw zrobić ?

Czy najpierw wypełniam wniosek ds260 i czekam na wyznaczenie terminu i dopiero po tym jak dostanę informację odnośnie terminu muszę przygotować wszystkie wymagane dokumenty ?

Po otrzymaniu zaproszenia od razu umawiasz sie na badania lekarskie i powoli załatwiasz dokumenty (akty urodzenia itp). Od sierpnia czytaj visa bulletin to bedziesz wiedział kiedy (czy wogóle) bedzie obslugiwany Twój numer. Upewnij się ze masz "dobry" paszport, musi byc wazny min 6m od momentu wizyty w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dread napisał:

Po otrzymaniu zaproszenia od razu umawiasz sie na badania lekarskie i powoli załatwiasz dokumenty (akty urodzenia itp). Od sierpnia czytaj visa bulletin to bedziesz wiedział kiedy (czy wogóle) bedzie obslugiwany Twój numer. Upewnij się ze masz "dobry" paszport, musi byc wazny min 6m od momentu wizyty w ambasadzie.

ok, czyli czekam na zaproszenie. To w takim razie kiedy muszę wypełnić DS260 ? po tym jak otrzymam zaproszenie czy wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...