Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zabrałam się za wypełnianie DS-260 i mam kilka pytań:

1. Pytanie: Have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an imigration official or otherwise violated the terms of US visa?

Jeśli przesiedziałam wizę ponad 10 lat temu, to powinnam zaznaczyć Yes czy No? Wydaje mi się, że chyba YES, co by nie kłamać, ale wolę się upewnić. Zastanawiam się, jaki to może mieć wpływ na całą procedurę. Wizę przesiedziałam na innym nazwisku, ale zidentyfikują mnie chociażby po SSN#, który dostałam w 2003 roku. I co powinnam wpisać w explain.

2. Pytanie: Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Czy odpowiedź powinna brzmieć YES? Nie bardzo rozumiem to pytanie, bo przecież emigracja wiąże się z wykonywaniem pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu przeglądam biernie forum, a teraz ze względu ze udało mi się zostać wylosowanym w loterii wizowej, mam do Was pytania. Z góry dziękuje za pomoc.

1. Czy można mieć rozmowę w konsulacie krakowskim? Nie widzę możliwości wybrania takiej opcji.

2. Jaka odpowiedz powinna być na pytanie: "Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" gdy jeszcze nie mam zrobionych badań? Czy mogę odpowiedzieć NO i dodać informacje, że badania zrobię przed rozmową z konsulem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maxis napisał:

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu przeglądam biernie forum, a teraz ze względu ze udało mi się zostać wylosowanym w loterii wizowej, mam do Was pytania. Z góry dziękuje za pomoc.

1. Czy można mieć rozmowę w konsulacie krakowskim? Nie widzę możliwości wybrania takiej opcji.

 

Wizy imigracyjne tylko w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maxis napisał:

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu przeglądam biernie forum, a teraz ze względu ze udało mi się zostać wylosowanym w loterii wizowej, mam do Was pytania. Z góry dziękuje za pomoc.

1. Czy można mieć rozmowę w konsulacie krakowskim? Nie widzę możliwości wybrania takiej opcji.

2. Jaka odpowiedz powinna być na pytanie: "Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" gdy jeszcze nie mam zrobionych badań? Czy mogę odpowiedzieć NO i dodać informacje, że badania zrobię przed rozmową z konsulem?

Pozdrawiam

Wpisz no i napisz o tych badaniach. O rozmowach już masz podane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...