Skocz do zawartości

Wyjazd wakacyjny do USA


AgaTon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim użytkownikom na forum. Czy może ktoś odpowiedzieć mi na moje pytanie dotyczące mojego wyjazdu do USA? Chciałam z moją 15 letnią córką wyjechać na dwa tygodnie do NY do ojca dziecka. Były mąż od ponad roku przebywa tam nielegalnie. Czy mogę mieć jakieś problemy  podczas rozmowy z urzędnikiem na lotnisku? Czy jest duże prawdopodobieństwo, że nas nie wpuszczą na teren USA. Czy jadąc sama mam większą szansę wpuszczenia do USA?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku jest pytanie o najbliższa rodzinę więc były mąż się raczej nie kwalifikuje. Ale jeśli konsul zapyta czy znasz kogoś kto przebywa w US to powinnaś wspomnieć byłego męża. 

Szanse zawsze są, były mąż nie powinien mieć wpływu na twoja wizę. Ale kto wie co będzie się działo w głowie konsula czy kontroli na lotnisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie zazdroszczę sytuacji. Wyjścia są dwa: mówić prawdę i ryzykować że cię cofną, lub skłamać i liczyć na to że się nie połapia, ale ryzykujesz wtedy utratę wizy i zakaz wjazdu do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AgaTon napisał:

Tak jak napisała Pelasia, wizy już mamy od dwóch lat. Chodził mi o rozmowę już na lotnisku podczas odprawy. Czy będą sprawdzać to, że ktoś z rodziny jest  w USA.

We wniosku wizowym podajesz dane małżonka... Zakładam też, że po wizy turystyczne do Ambasady pojechaliście całą rodziną... Te dane nie zginęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaTon napisał:

Tak jak napisała Pelasia, wizy już mamy od dwóch lat. Chodził mi o rozmowę już na lotnisku podczas odprawy. Czy będą sprawdzać to, że ktoś z rodziny jest  w USA.

 

Czy sprawdza to nie wiemy, ale mogą. Od paru lat wsio jest skomputeryzowane, więc wiedza ze twoj ex maz nie opuścił USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...