Skocz do zawartości

Wniosek DS-260, a brak ważnego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Paulina_K said:


numer mam 00003xxx więc chyba wysoki... nie wiem od czego kolejność spotkań później zależy, czy od wysokości numeru czy od wysłania wniosku ?
 

Masz niski numer - raczej bardzo niski. Na spotkania zapraszają wg numerów. W każdym miesiącu zapraszają kolejną "paczkę" wylosowanych pod warunkiem, że ich wniosek DS-260 został już zgłoszony i przeprocesowany wewnętrzenie. Na każdy miesiąc ogłaszany jest magiczny numer odcięcia (szukaj Visa Bulletin ogłaszany w sieci) poniżej którego będą wysyłane zaproszenia do wszystkich, którzy zdążyli już wysłać formularz DS-260. Twój pierwszy dostępny termin rozmowy będzie prawdopodobnie w listopadzie. Jeśli nie złożysz DS-260 do tego czasu i poczekasz do śłubu do grudnia, wtedy po ślubie jak złożysz DS-260 to już zaznaczysz że jesteś "married" i twój mąż będzie musiał wypełnić swój DS-260. Wtedy też kilka tygodni (nie wiem dokładnie ile to będzie) po złożeniu tego formularza dostaniecie zaproszenie do ambasady -- każde z Was będzie musiał zebrać komplet dokumentów i badań. Musisz generalnie zdążyć przed wrześniem 2019 lub przed momentem kiedy się "wyczerpią" wizy.

Gratulacje z okazji: wylosowania i zamążpójścia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 godzin temu, Paulina_K napisał:

Przepraszam, że tak Pana męczę i wypytuję ale rozważmy dwie opcje:

1. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 i podczas rozmowy z Konsulem jednak informuję że stan cywilny się zmienił i chcę jechać z mężem, i wówczas jeszcze raz wypełniamy dsy?

2. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 podczas rozmowy z Konsulem nie ma żadnych zmian, natomiast dane zmienią się dopiero jak  będę leciała do USA i co wówczas?

Nie do końca rozumiem.

Hm... Jestem na forum dobrych kilka lat i nie zawsze rozumiem naszego kochanego Sly6. Nie przejmuj się. Poczytaj sobie wątki o loterii, tam się wszystkiego dowiesz, niektórzy piszą prostszym jezykiem.:D

 

edit: Rezygnacja ze zmiany nazwiska po slubie znakomicie pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych, dodatkowych kłopotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Hm... Jestem na forum dobrych kilka lat i nie zawsze rozumiem naszego kochanego Sly6. Nie przejmuj się. Poczytaj sobie wątki o loterii, tam się wszystkiego dowiesz, niektórzy piszą prostszym jezykiem.:D

 

edit: Rezygnacja ze zmiany nazwiska po slubie znakomicie pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych, dodatkowych kłopotów. 

Nie musisz mnie rozumieć, za to inni mnie rozumieją i dziękuja za pomoc.  Nie każdy musi się każdemu podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy w sytuacji, w której zgłoszę przed spotkaniem zmianę stanu cywilnego i fakt że jednak chcę z kimś jechać powoduje pojawienie się ryzyka że z tego względu odrzucą moją kandydaturę? 

Ps. 1 Moi drodzy wszyscy jesteście wspaniali i bardzo pomocni, jak dla mnie każda informacja nawet jeżeli nie jest ze sobą tożsama jest przydatna i rozważana :)

Ps. 2 Pomysł zostawienia nazwiska jest jak najbardziej trafny :D nawet o tym rozmawialiśmy całkowicie nie poruszając wątku wylosowania (bo jeszcze nie wiedzieliśmy), ale narzeczony upiera się, że powinnam zmienić ;) Także Zielona Karta może pomóc mi wygrać batalię w tej sprawie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sly6 napisał:

Nie musisz mnie rozumieć, za to inni mnie rozumieją i dziękuja za pomoc.  Nie każdy musi się każdemu podobać.

Zaperzyles się jak pietnastolatek, więcej luzu bym proponował...;)

Mnie się bardzo podoba Twoje pisanie a że bywa zawiłe?  No cóż, widocznie "ojcowie w konwencie mało na mnie rózg połamali"...:D

 

Zagadka: skąd pochodzi cytat?  Nagrodą będzie weekendowy pobyt u mnie z wiktem i opierunkiem. Kto pierwszy? Dojazd na koszt wlasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gratuluję :)  Ale pozwolę sobie zadać jeszcze raz pytanie:

"A jak sądzicie czy w sytuacji, w której zgłoszę przed spotkaniem zmianę stanu cywilnego i fakt że jednak chcę z kimś jechać powoduje pojawienie się ryzyka że z tego względu odrzucą moją kandydaturę? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Paulina_K said:

Też gratuluję :)  Ale pozwolę sobie zadać jeszcze raz pytanie:

"A jak sądzicie czy w sytuacji, w której zgłoszę przed spotkaniem zmianę stanu cywilnego i fakt że jednak chcę z kimś jechać powoduje pojawienie się ryzyka że z tego względu odrzucą moją kandydaturę? "

Nie, bedziesz mogla sie co najwyzej spodziewac pytan o autentycznosc zwiazku. Poczytaj watek o DV-2018, ze 2 osoby przynajmniej byly w takiej sytuacji jak Ty (obie procedury zakonczone sukcesem).

Poza tym CO to tez ludzie. Wiedza, ze proces loteryjny sie ciagnie w czasie, a zycie sklada sie glownie z narodzin, slubow i pogrzebow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...