Skocz do zawartości

Przedłużenie pobytu o 4 lata !!!


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pawlowski76 napisał:

Roelka piszesz tak po złości czy tak dobrze się orientujesz w sprawie?

I tak bardzo dziękuję za otworzenie mi oczy :)

Jeśli napisałeś nieprawdę we wniosku wizowym i się pod nim podpisałeś to jest to czyn karalny -> składanie fałszywych oświadczeń jest przestępstwem -> najprawdopodobniej masz dożywotni zakaz wjazdu na teren USA (a i niedługo też Kanady)... ALE cuda/pomyłki się zdarzają więc możesz spróbować złożyć wniosek wizowy i być może uzyskasz wizę, która NIE GWARANTUJE W DALSZYM CIĄGU PRAWA WJAZDU na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciopa napisał:

Jeśli napisałeś nieprawdę we wniosku wizowym i się pod nim podpisałeś to jest to czyn karalny -> składanie fałszywych oświadczeń jest przestępstwem -> najprawdopodobniej masz dożywotni zakaz wjazdu na teren USA (a i niedługo też Kanady)... ALE cuda/pomyłki się zdarzają więc możesz spróbować złożyć wniosek wizowy i być może uzyskasz wizę, która NIE GWARANTUJE W DALSZYM CIĄGU PRAWA WJAZDU na teren USA.

Tego właśnie nie pamiętam co ja tam wpisałem.Chyba jednak sobie odpuszczę USA bo jest przecież wiele innych piękniejszych miejsc na świecie ale to żona bardzo chciała zobaczyć Nowy Jork bo ja tam byłem 4 lata,ale trudno-chyba że sama poleci bo jej ESTA jest ok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pawlowski76 napisał:

Tego właśnie nie pamiętam co ja tam wpisałem.Chyba jednak sobie odpuszczę USA bo jest przecież wiele innych piękniejszych miejsc na świecie ale to żona bardzo chciała zobaczyć Nowy Jork bo ja tam byłem 4 lata,ale trudno-chyba że sama poleci bo jej ESTA jest ok :)

 

 

5 minut temu, katlia napisał:

LOL

potrzebowal do tego 4 lat 

 

Dlaczego w US siedzi tylu nielegalow. Potem wyjezdaja i twierdza, ze jest tyle innych pieknych miejsc na swiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pawlowski76 said:

Tego właśnie nie pamiętam co ja tam wpisałem.Chyba jednak sobie odpuszczę USA bo jest przecież wiele innych piękniejszych miejsc na świecie ale to żona bardzo chciała zobaczyć Nowy Jork bo ja tam byłem 4 lata,ale trudno-chyba że sama poleci bo jej ESTA jest ok :)

 

We wniosku na ESTA (który wypełniałeś niedawno) jest takie pytanie:

G. Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?
 
Do wyboru jest YES lub NO. Czy tam zaznaczyłeś zgodnie z prawdą "YES" ?
 
To jest zapewne też jedno z pytań co ci zada prawnik imigracyjny jeśli wystąpisz do niego o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcpear napisał:

We wniosku na ESTA (który wypełniałeś niedawno) jest takie pytanie:

G. Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?
 
Do wyboru jest YES lub NO. Czy tam zaznaczyłeś zgodnie z prawdą "YES" ?
 
To jest zapewne też jedno z pytań co ci zada prawnik imigracyjny jeśli wystąpisz do niego o pomoc.

Tak zaznaczyłem że zostałem zawrócony z USA oraz że przebywałem ponad termin który dostałem przy wjeździe w 2000 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec rekord imigracyjny oraz rekord z granicy. 

Zeby odczytac rekord z granicy musisz miec kogos kto sie na tym zna, bo to sa rzeczy/sprawy stricte wedle prawa imigracyjnego USA nie prawa Irlandii. 

Mozemy dumac co podpisales - ale musisz wiedziec, ze:

1. prawo teraz sie niesamowicie zaostrzylo - moze nie tyle zaostrzylo, co zaczeli jest naprawde respektowac i "dzieki" temu biora pod uwage wiele rzeczy tak w trakcie ubiegania sie o promese jak i w trakcie wpuszczania kogos na teren USA; 

2. w Twoim przypadku obstawiam 10 letni ban, ALE - moglo byc tak, ze dadza Ci rowniez cos extra, bo sklamales przy ubieganiu sie o wize (jesli to zrobiles). Nie wiemy rowniez co podpisales a tym samym do czego sie przyznales.

3. Nawet jesli dazda Ci promese - duzym wyzwaniem bedzie przekroczenie granicy, bo oni moga Cie 'find inadmissible'  

4. Przesiedzenie wize, nielegalna praca, klamstwo do urzednika w celu otrzymania promesy - to jedne z zarzutow, ktore mozesz miec w rekordzie. 

 

Sciagnij rekord i powodzenia. 

 

PS. Na rekord mozesz czekac nawet do 9 miesiecy. Na rekordy z granicy czeka sie czasem nawet 18 miesiecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...