Skocz do zawartości

Wiza K1 czy B2 co lepiej....


Maggie2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie^_^

Mam krotkie,  aczkolwiek ciezkie pytanie.. 

Jakies pare lat wstecz byly namieszal mi w zyciu na tyle, ze chcac byc dobra dusza I uchronic inne dziewczyny, zlozylam zawiadomienie o popelnienie przestepstwa(wyludzenia kredytow),na policje I prokurature. Z racji tego, ze Pan X poslugiwal sie moim kontem w banku. (Wiem, glupich nie sieja) ja donoszac na niego, dostalam rykoszetem, bo stwierdzono, ze on to robil w porozumieniu ze mna, mimo, ze smsy I maile, ktore okazalam, nie budzily watpliwosci.  Efektem:Rok w zawieszeniu na dwa lata.. 

Moj wyrok I okres proby konczy sie 11 sierpnia. 

Od 2 lat jestem zwiazana z Amerykaninem. Daje mi to czego zawsze szukalam. Cieplo I milosc.. Paradoksalnie wszystko co chcialam mam na drugiej polkuli... Ale wyrok, wiec musze sie do niego przyznac przy B2 i ds 160.. poniewaz nie chce klamac.Czy takie przestepstwa (wyludzenia)  ale zaswiadczenie o niekaralnosci(nie karana za 2 msc)  przekreslaja moja szanse na wize turystyczna? 

Nie chce tam zostac. Chce zeby wszystko bylo "po Bozemu".. Tzn.. Spotkania na tyle, zeby poznac jego rodzine, dzieci.. Pozniej zareczyny I slub. 

Co z wiza K-1? Czy tu mamy wieksze szanse?On widze, jest zdecydowany na zareczyny... Chcemy byc razem bo zycie ucieka... Jestesmy po rozwodach, dojrzelismy do pewnych decyzji.. I wiemy co najwazniejsze w zyciu.. 

Za co Waszym zdaniem sie zabrac? B2 czy K-1?

Prosze o realne nakreslenie sytuacji (z zewnatrz)... 

My naprawde sie kochamy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta. 

1. Jeśli chcesz przeprowadzić się na stałe do US- wybierz K1. 

2. Jeśli nie chcesz przeprowadzać się do US i jechać tylko turystycznie- wybierz B2. 

 

Wielkiej filozofii tutaj nie ma. 

Wykorzystanie wizy B2 w celu przeprowadzki  będzie oszustwem imigracyjnym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wszystko rozumiem. Chodzi mi o cos innego. Moze niejasno sie wyrazilam. Chcialabym wyjechac na 2 tygodnie teraz, ale nie wiem czy wnioskujac o B2 nie rozjusze tym (byciem karanym) konsula I gdy nie dostane turystycznej(bo pewnie szans nie mam) , pozniej wnioskujac o K1 nie bede miala szans... 

Roelka-pomagasz i idzielasz siis  tutaj za co serdecznie Ci dziekuje i Cie podziwiam. Slyszalas o sytuacjach w ktorych osoba karana ale juz nie w rejestrach dostala turystyczna? Albo osoba karana dostala K1?czy to przekreslaja szanse na bycie razem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas bylam przekonana, ze gdy za 70 dni zatrze mi sie wyrok, nie bede musiala sie przyznawac, ze bylam, bo wg prawa nie jestem... Ale zobaczylam dzis Twoja odpowiedzi u kogos I zwatpilam.. Zadzwonilam do Ambasady, przedstawialam sytuacje I Pani mi powtorzyla, ze dzialamy wg prawa USA nie PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie ja bym spróbowała o turystyczna, ale musisz sie przyznać do tego wyroku. Co konsul zrobi tego nikt ci nie powie ale sprobowac nie szkodzi, jak sie nie uda to wtedy zostaje tylko K1, tutaj za bardzo nie bedzie miał znaczenia ten wyrok (chyba). Próbuj, jedyne co masz do stracenia to 160$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patipitts bardzo dziekuje za odpowiedz. 

Slyszalyscie o odmowe K1 kiedykolwiek ze wzgledu na poprzednie wyroki? Nawet nie wiecie jak jeden moment potrafi rzutowac na zyciu. On mi zepsul tyle czasu,  nerwow I moje dobre imie...  

Czy po aplikowaniu o B2, jesli nie dostane, mozemy aplikowac o K1?czy musimy cos odczekac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, w Polsce raczej sie rzadko zdarza odmowa K1. Tu na forum nie pamietam takiego przypadku ale moze był, myśle ze @karina najlepiej bedzie wiedziała. 

Po K1 możecie nawet tego samego dnia aplikować co odmowa b2, to nie ma zadnego znaczenia. Ewentualnie wziąć slub w Polsce o od razu robić cr1, teraz takie sa czasy oczekiwania ze szybciej wam bedzie zrobic sponsorowanie małżonka niz iść przez K1 a potem AOS, chyba ze cos sie w ciagu roku zmieni (w co watpię),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bylo na forum o tym tzn o wyroku. Ż tego co pamiętam nie było jakiś większych problemów z k1. To tak jak Roelka pisze- chcesz tu mieszkać to zalatwiaj K1. 

Oni ogólnie patrzą na całokształt a kombinatorow nie lubią. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MoniaS napisał:

Tu bylo na forum o tym tzn o wyroku. Ż tego co pamiętam nie było jakiś większych problemów z k1. To tak jak Roelka pisze- chcesz tu mieszkać to zalatwiaj K1. 

Oni ogólnie patrzą na całokształt a kombinatorow nie lubią. 

Powodzenia 

Serdecznie dziekuje!!! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...