Skocz do zawartości

Ciekawe miejsca, inne niz glowne atrakcje turystyczne z Ameryki Polnocnej i Meksyku.


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, katlia napisał:

No tak, tylko tu chodzi o miejsca "inne niz glowne atrakcje" -- a Red Rocks jest w kazdym przewodniku i na kazdej liscie "top attractions."  Te ktore ja podalam maja swietna atmosfere, sa unikalne z punktu widzenia historycznego/kultury/widokow, ale sa czesto mniej znane. 

Bardzo przepraszam, juz bede cicho. :P

Pochwale sie ze gdy dymalem pod gore w Red Rocks, nie bralem tlenu!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tu mieszkam i mi zawsze tlenu tam brakuje :p

A poniewaz bylo tu tyle dyskusji na temat Los Angeles, oto moje propozycje, mniej znane ale swietne miejsca/experiences:

Plaza Malaga Cove
Hiking trails w Forrestal Nature Preserve, Palos Verdes
Sunken City
Battleship Iowa w San Pedro
Watts Tower
Drink w barze Hotel Marmont
Leo Carillo State Park
Wspaniale, bogate muzea swiatowej skali: Getty, LACMA, Norton Simon
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Los Angeles - są dwa fajne miejsca, które co prawda w niektorych przewodnikach znajdziecie ale typowe wakacyjne wyjazdy na zachodnie wybrzeże je omijają:

- Muzeum/biblioteka Reagana w Simi Valley

- Muzeum/biblioteka Nixona w Yorba Linda

Trzeba trochę się interesować historią (szczególnie najnowszą) i polityką, ale oba miejsca fajne i godne odwiedzenia. W obu miejscach świetnie widać jak te republikańsko/demokratyczne podziały społeczne wraz z oceną minionego czasu zanikają i jak ładnie amerykanie potrafią być dumni ze swojej przeszłości (która w przypadku Nixona nie kończyła się różowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katlia napisał:

Miedzy nami. Te schody sa baaardzo strome i dlugie. 

Dają w kosc. Gdy nie ma żadnej imprezy w amfiteatrze organizowane są zawody w pokonywaniu widowni, od sceny aż po koronę. Akurat trafiłem na takie. Tam takie "żylaste" towarzystwo startuje i nie wszyscy dotarli na górę, część odpusciła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...