Skocz do zawartości

Kwestia finansowa imigracji do Ameryki


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poza wizą inwestorską (EB-5),  w której przypadku wszystko jest oczywiste ($.5-1M + warunki inwestycji, warunkowa GC na 2 lata etc.), jak wygląda kwestia finansowa przy innych wariantach imigracyjnych. Wiem z doświadczenia na forum (na którym jestem po dłuuuuugiej nieobecności, zatem witam ponownie! :) ), że urzędnk w konsulacie podejmuje decyzje o promesie i robi to wg jakichś zasad, które nie są zbyt "zero-jedynkowe" (mam na myśli, że wg własnego uznania). Czy z Waszego doświadczenia jest jakaś suma pieniędzy, którą należy posiadać, żeby uzyskać wizę ? Bardzo proszę o porównanie wariantów: GC (lottery) ... . Jaki jest najtańszy sposób, żeby dostać się do USA? Co z wizą turystyczną (wiem, wiem... don't overstay... take it easy!)? Czy jest opcja, że np: wiza "szkolna" (studencka?) wyjdzie taniej. Może jakieś inne wizy, których nie wspomniałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wizy studenckiej musisz dostać się do szkoły i wywiązać środki finansowe w okolicach 20,000$. 

Do wizy rodzinnej..  jeśli nie masz rodziny w US to nie warto w ogóle mówić. :p 

Wiza pracownicza - koszty pokrywa pracodawca. 

Loteria wizowa- ludzie na forum pisali że potrzebowali 50,000 - 60,000 zł na jako taki start.  

 

Generalnie do wizy nie kwalifikuje się na podstawie zawartości portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Patipitts napisał:

Najtaniej to w innym wątku kolega robi sponsorowanie na truck drivera :D firma mu od razu GC załatwia, papiery ponoć juz wysłał a da znac jak wyszło po nowym roku :)

Zatrudniają tak w Ameryce!? Szczególnie taki powszechny zawód jak ten!? Ja myślałem, że tego do tego typu prac już nie zatrudniają, bo im się nie opłaca, tylko na np.: programistę wysokiego kalibru, lub jakiegoś inżyniera etc. . Możecie coś więcej na ten temat, proszę ?

 

43 minuty temu, Roelka napisał:

Do wizy studenckiej musisz dostać się do szkoły i wywiązać środki finansowe w okolicach 20,000$. 

Do wizy rodzinnej..  jeśli nie masz rodziny w US to nie warto w ogóle mówić. :p 

Wiza pracownicza - koszty pokrywa pracodawca. 

Loteria wizowa- ludzie na forum pisali że potrzebowali 50,000 - 60,000 zł na jako taki start.  

 

Generalnie do wizy nie kwalifikuje się na podstawie zawartości portfela. 

"Generalnie" nie. ;) Ale, jakby np.: ktoś miał, powiedzmy połowę tych 50 tys. zł, to podejrzewam, że wynik w większości przypadków byłby inny, zgodzisz się?

46 minut temu, pelasia napisał:

Wiza turystyczna najtansza. $160 oplata+ bilet I smigasz zwiedzac.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Porównanie cen wiz z różnych kategorii wizowych czy wiza, która da Ci możliwość zamieszkania w USA?

Ale też trzeba coś mieć w portfelu na taki wyjazd, prawda? To nie jest tak do końca, że $160 + bilet, chyba że jest. xD ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rafal723 napisał:

Zatrudniają tak w Ameryce!? Szczególnie taki powszechny zawód jak ten!? Ja myślałem, że tego do tego typu prac już nie zatrudniają, bo im się nie opłaca, tylko na np.: programistę wysokiego kalibru, lub jakiegoś inżyniera etc. . Możecie coś więcej na ten temat, proszę ?

 

 

Brakuje trucker'ow w USA. Bo to nie jest najlepsza praca, i brakuje chetnych.Tu chlopak szykuje sie na przyjazd do USA z obietnica Green Card po 3 latach. Przeczytaj, wrzucaj truck driver Green Card visa do Google i zacznij czytac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafal723 napisał:

Zatrudniają tak w Ameryce!? Szczególnie taki powszechny zawód jak ten!? Ja myślałem, że tego do tego typu prac już nie zatrudniają, bo im się nie opłaca, tylko na np.: programistę wysokiego kalibru, lub jakiegoś inżyniera etc. . Możecie coś więcej na ten temat, proszę ?

 

"Generalnie" nie. ;) Ale, jakby np.: ktoś miał, powiedzmy połowę tych 50 tys. zł, to podejrzewam, że wynik w większości przypadków byłby inny, zgodzisz się?

Ale też trzeba coś mieć w portfelu na taki wyjazd, prawda? To nie jest tak do końca, że $160 + bilet, chyba że jest. xD ;) 

Jakbyś miał połowę tych 50,000 zl to też nie pomoże Ci w zdobyciu wizy. Wizy się nie kupuje. Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi. 

Najpierw martw się o to czy jakąś wiza ci się należy, dopiero o to czy będzie cię stać na start w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Roelka napisał:

Jakbyś miał połowę tych 50,000 zl to też nie pomoże Ci w zdobyciu wizy. Wizy się nie kupuje. Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi. 

Najpierw martw się o to czy jakąś wiza ci się należy, dopiero o to czy będzie cię stać na start w USA. 

Właśnie o to mi chodzi :) ... . Że nawet jak Ci "się należy", to jak nie masz jakiejś tam sumy, to dostaje się odmowę, bo jest ryzyko, że pojedziesz pracować (chyba, że chodzi o wizę pracowniczą). I właśnie o to chodzi, jaka to suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal723 napisał:

Właśnie o to mi chodzi :) ... . Że nawet jak Ci "się należy", to jak nie masz jakiejś tam sumy, to dostaje się odmowę, bo jest ryzyko, że pojedziesz pracować (chyba, że chodzi o wizę pracowniczą). I właśnie o to chodzi, jaka to suma.

Bzdura... Nikt w konsulacie nie pyta o ilosc posiadanych pieniędzy. Najważniejszy jest dobry bajer...

 

Kolega na początku lat 90tych starał się o wizę to pożyczyłem mu kilka tysięcy $$ żeby wpłacił sobie na konto, wtedy pytali o wyciągi z banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...