Skocz do zawartości

Sponsorowanie siebie poprzez własną firme w USA...


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Borki106 napisał:

Cześć wszystkim , mam własną spółkę w USA ( LLC) , czy moja spółka może sponsorować mnie samego na zieloną kartę ? dodam że mieszkam w Polsce i spółkę zakładałem poprzez kancelarię w stanie Wyoming ( tam też mam swoją spółkę) , mam 16 lat 

 

wow ! swiat sie zmienil od czasow gdy ja mialem 16 lat. Liczylem calki w liceum czy zastanawialem sie gdzie na studia walic. Najdalej gdzie bylem to na splywie dunajcem tratwa. A teraz ? Majac 16 lat mozna byc tygrysem biznseu i miec spolke w USA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ilya_ napisał:

 

wow ! swiat sie zmienil od czasow gdy ja mialem 16 lat. Liczylem calki w liceum czy zastanawialem sie gdzie na studia walic. Najdalej gdzie bylem to na splywie dunajcem tratwa. A teraz ? Majac 16 lat mozna byc tygrysem biznseu i miec spolke w USA !

Akurat podejrzewam że założenie spółki zarejestrowanej w innym kraju to wcale nie jest jakaś filozofia. :p 

OP pewnie uważał że tak jak w tych starych plotkach - jak masz dom albo firmę w US to ci się należy zielona karta. :p 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha nie. 
Chyba że masz 500,000$ - 1 mil $ które zainwestujesz w biznes w US i oczywiście zatrudnisz wymagana ilość osób. Wtedy możesz starać się o wizę inwestorska na podstawie której możesz wyjechać. 
 
Widzę że sezon wakacyjny się rozpoczął i młodzież zastanawia się jak tu realizować american dream.   
Proszę nie powielać tych stereotypów bo w Wyoming nie trzeba mieć pół banki na eb5. Jest za dużo czynnikow aby tak uogolniac.

Teoretycznie jest moliwe Sponsorowanie takie jak przedstawiłes, ale podałeś za mało detali. Jest szereg czynników które musiałbyś ty jak i firma spełnić aby się zakwalifikować na ten proces.
Proponuję skontaktować się z amerykańskim biurem handlowym i podpytać jak to "ugryźć".

https://pl.usembassy.gov/pl/business-pl/od-czego-zaczac-w-polsce/

Organizowane są też konferencje na których można się wiele dowiedzieć. Nikt tu na forum nie jest w stanie dokładnie odpowiedzieć na twoje pytania, zwłaszcza z tak szczatkowych informacji. Zniechęcić się natomiast możesz bardzo szybko imo
Powodzenia I działaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...