Skocz do zawartości

Sponsorstwo przez rodziców


thaliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja ciaza nie ma absolutnie nic do twojej emigracji. 

Twoj wiek sie liczy.

"Family-based immigrant visas are assigned a second preference category (F2) if the foreign relative is related to a legal permanent resident (LPR) in the following ways:

F2A Preference: a spouse or an unmarried child under age 21 of an LPR, or

F2B Preference: an unmarried child over age 21 of an LPR."

To jest teraz twoja kategoria.

Czas oczekiwania to 7 lat. Okolo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minutes ago, Roelka said:

Twoja ciaza nie ma absolutnie nic do twojej emigracji. 

Twoj wiek sie liczy.

"Family-based immigrant visas are assigned a second preference category (F2) if the foreign relative is related to a legal permanent resident (LPR) in the following ways:

F2A Preference: a spouse or an unmarried child under age 21 of an LPR, or

F2B Preference: an unmarried child over age 21 of an LPR."

To jest teraz twoja kategoria.

A jak sie loguje na tej stronce co podaje sie numer NVC i nr ID to co jest w tym liscie od nich mam kategorie F4. Dlatego mnie to bardzo zastanawia. Ogolnie tez chodzi o to ze mojemu ojcu zaakceptowali GC kilka lat temu gdy jeszcze nie mialam 21 lat. Tylko on twierdzil ze tej GC nie potrzebuje i nic z tym nie robil, az ocknal sie na tych wakacjach ze jednak chce GC i ja ze wtedy nie mialam 21 lat podobno zalapuje sie na ta kategorie. Mi juz w grudniu przyszly papiery ze stanow wlasnie z informacja o rozmowie tzn ze musze wszystko pouzupelniac i czekaja na mnie w Warszawie na rozmowie.

Tylko w tym wszystkim najbardziej chodzi mi o ciąze! Bo prawnik dalej mi nie odpisal. Czy moja ciaza gdy jestem niezamezna przeszkadza w tym, czy mi jakos to moga przesunac albo anulowac, czy w GC ciaza nie przeszkadza i dziecko dostaje ze mna GC? I jak jest z badaniami? Orientujesz sie? Szczepienia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec dostal zielona karte kilka lat temu ale dopiero teraz ja odebral? Uhm... Ta karta to juz by raczej dawno stracila waznosc. Ojciec juz wyjechal i ma w reku zielona karte?

W sumie cala ta sytuacja jest niejasna. Ty juz na pewno nie kwalifikujesz sie do tej wczesniejszej kategorii jako, ze masz wiecej niz 21 lat.

Co ty z ta ciaza? CIAZA NIC NIE ZNACZY PRZY TWOJEJ EMIGRACJI.  To jakie dostaniesz szczepionki zalezy od lekarza.

Pewnie @kzielu bedzie lepiej wiedzial co i jak w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Roelka said:

Ojciec dostal zielona karte kilka lat temu ale dopiero teraz ja odebral? Uhm... Ta karta to juz by raczej dawno stracila waznosc. Ojciec juz wyjechal i ma w reku zielona karte?

W sumie cala ta sytuacja jest niejasna. Ty juz na pewno nie kwalifikujesz sie do tej wczesniejszej kategorii jako, ze masz wiecej niz 21 lat.

Co ty z ta ciaza? CIAZA NIC NIE ZNACZY PRZY TWOJEJ EMIGRACJI.  To jakie dostaniesz szczepionki zalezy od lekarza.

Pewnie @kzielu bedzie lepiej wiedzial co i jak w tej sytuacji.

No widzisz jaka to dziwna sytuacja! :D dla mnie tak samo to pokrecone jak nie wiem! Tak! Moj tato jest w stanach i ma zielona kartke! On jak to mi tlumaczyl mial gdzies tam na stronie czy cos zaakceptowane juz w 2006 roku ta GC bodajze czy cos w tych latach. I nie mam pojecia jak to wszystko nie wygasło? Ale jak sie dowiedzial ze ja sie zalapuje na to ze wzgledu na to ze wtedy nie mialam 21 lat i takie jest prawo to zaczal to wszystko robic i na jesieni 2017 odebral GC a ja w grudniu dostalam list ze stanow i jest tam napisane ze wazne jest to tylko przez rok jakos tak jak dobrze zrozumialam.

OKAY czyli ciaza nie ma nic do tego! o to mi chodzilo. Dopiero jakbym wyszla za maz to wszystko przepada ? A co do badan to ja wiem wlasnie ze oni tam ustalaja na co szczepia itp tylko jak to wyglada przy ciazy? Nigdzie nie moge znalezc informacji. Jedynie chyba ktos pisal tu na forum ze przy wylosowaniu GC przelozyli kobiecie badania i dopiero jak urodzila to wszystko zalatwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Xarthisius said:

Kiedy zostala wyslana petycja dla Twojego Ojca (priority date na I-130)? Rozumiem ze to On byl sponsorowany na F4 przez siostre/brata?

Kiedy Wasz priority date byl current w Visa Bulletin?

Ile mialas lat w momencie wyslania I-130 dla Twojego Ojca?

ale to petycja o jego GC czy moja ? Bo ja sie na tym nie znam :D

Tak byl sponsorowany przez brata i ja jak sie loguje na ta strone to wlasnie nie jest tam podany moj tato tylko wujek. Tak ma byc?

Wiem ze jakos brat na niego skladal w 2000 roku? No to w tym 2012 chyba dostał i ja wtedy mialam 18 lat.

Ogolnie w zimie juz prowadzilismy moja sprawe tzn dostalam od prawnika wlasnie ten formular DS 260 i mialam go wypelnic, ale ze zaszlam w ciaze i sie przestraszylam to to wszystko odlozylam, bo myslalam ze przez ciaze mi nie dadza GC bo badania itp. Ale ostatnio tato mi mowil ze wazne jest to rok wiec mam czas do grudnia bo wtedy dostalam list ze stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KasiaKo said:

ale to petycja o jego GC czy moja ? Bo ja sie na tym nie znam :D

Tak byl sponsorowany przez brata i ja jak sie loguje na ta strone to wlasnie nie jest tam podany moj tato tylko wujek. Tak ma byc?

Wiem ze jakos brat na niego skladal w 2000 roku? No to w tym 2012 chyba dostał i ja wtedy mialam 18 lat.

Ogolnie w zimie juz prowadzilismy moja sprawe tzn dostalam od prawnika wlasnie ten formular DS 260 i mialam go wypelnic, ale ze zaszlam w ciaze i sie przestraszylam to to wszystko odlozylam, bo myslalam ze przez ciaze mi nie dadza GC bo badania itp. Ale ostatnio tato mi mowil ze wazne jest to rok wiec mam czas do grudnia bo wtedy dostalam list ze stanów.

W momencie kiedy Twoj Wujek wystapil o zielona karte dla Twojego Ojca, petycja obejmowala Twoja Matke, Ciebie i Twoje potencjalne rodzenstwo. Dlatego pokazuje Ci kategorie F4. Poniewaz proces trwa tyle ile trwa, amerykanskie prawo uwzglednia ten detal ze dzieci moga dobic do 21go roku zycia za nim calosc zakonczy sie sukcesem (Children Status Protection Act). Zeby policzyc ile "masz lat" w rozumieniu prawa imigracyjnego musisz dowiedziec sie o te daty o ktore pytam:

Data wyslania I-130 (priority date)

Data zatwierdzenia I-130 (approval date)

Data kiedy wyszedl biuletyn wizowy, z Wasza priority date

Twoja data urodzenia

Tylko cos mi sie Twoje daty kompletnie nie zgadzaja. Raz piszesz ze Ojciec dostal GC w 2012, raz ze w 2016. W ogolnosci nawet jak z CSPA wyjdzie ze masz mniej niz 21 lat, to na staranie sie o wize ma sie 1 rok od momentu kiedy wiza byla dostepna.

Update: Twoja ciaza na nic nie wplywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Xarthisius said:

W momencie kiedy Twoj Wujek wystapil o zielona karte dla Twojego Ojca, petycja obejmowala Twoja Matke, Ciebie i Twoje potencjalne rodzenstwo. Dlatego pokazuje Ci kategorie F4. Poniewaz proces trwa tyle ile trwa, amerykanskie prawo uwzglednia ten detal ze dzieci moga dobic do 21go roku zycia za nim calosc zakonczy sie sukcesem (Children Status Protection Act). Zeby policzyc ile "masz lat" w rozumieniu prawa imigracyjnego musisz dowiedziec sie o te daty o ktore pytam:

Data wyslania I-130 (priority date)

Data zatwierdzenia I-130 (approval date)

Data kiedy wyszedl biuletyn wizowy, z Wasza priority date

Twoja data urodzenia

Tylko cos mi sie Twoje daty kompletnie nie zgadzaja. Raz piszesz ze Ojciec dostal GC w 2012, raz ze w 2016. W ogolnosci nawet jak z CSPA wyjdzie ze masz mniej niz 21 lat, to na staranie sie o wize ma sie 1 rok od momentu kiedy wiza byla dostepna.

Update: Twoja ciaza na nic nie wplywa.

Gdzie pisałam ze 2016? Mozliwe ze sie pomylilam piszac. Przypominam sobie ze rok temu tato szukal wszystkich dokumentow z roku 2000 wiec prawdopodobnie wtedy zlozyl na niego brat. Co do tych dat gdzie moge to zdobyc? Czy musialabym ojca pytac? Ale watpie ze on to wie, bo wszystkim zajmowal sie od poczatku adwokat w stanach. Chyba ze moge to sprawdzic na tej stronce https://ceac.state.gov/  czy nie? Ja moge powiedziec tylko tyle ze prawnik to mowil ojcu ze ja sie jakos tak zalapalam na ten wiek ponizej 21 roku ale powiedział ze moze byc i tak ze na rozmowie konsul mi odmowi i powie ze musze czekac te 7 lat.

A powiesz mi jak jest z uzupelnianiem tego formularza DS 260? w tym momencie wypelniam tak jakbym dziecka nie miala prawda?

A co do ciazy to jak to wyglada bo o to mi chodzilo najbardziej. Zalozmy jakbym dlugo czekala na rozmowe (nie wiem jaki jest czas oczekiwania) i urodzila przed rozmowa to co wtedy? Czy ogolnie ciaza/dziecko nie ma wplywu na GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, KasiaKo said:

A powiesz mi jak jest z uzupelnianiem tego formularza DS 260? w tym momencie wypelniam tak jakbym dziecka nie miala prawda?

Tak, jeszcze sie nie urodzilo.

24 minutes ago, KasiaKo said:

A co do ciazy to jak to wyglada bo o to mi chodzilo najbardziej. Zalozmy jakbym dlugo czekala na rozmowe (nie wiem jaki jest czas oczekiwania) i urodzila przed rozmowa to co wtedy? Czy ogolnie ciaza/dziecko nie ma wplywu na GC?

Nikt Ci nie odmowi GC ze wzgledu na to ze urodzilas dziecko. Nie wiem jak bedzie z GC dla Twojego dziecka, bo caly czas nie do konca rozumiem jakim trybem idzie Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...