Skocz do zawartości

PILNE! Przewóz leków bez recepty


solek2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pilną sprawę. W niedzielę lecimy z dziewczyną do mojej siostry do USA. Poprosiła mnie żeby przywieść jej trochę leków dla dzieci z Polski (na przeziębienie syropy, tabletki, przeciwwirusowe, na gardło itp.) . Wyszło tego dosyć sporo (dwie reklamóweczki) . Chcemy to podzielić na dwie walizki ale w jedynej i tak będzie sporo. Jeżeli wyrzucą to ciul z tym ale martwię się tym że mogą nas cofnąć na lotnisku. Powiedzcie czy mieliście do czynienia z przewozem lekow.? I czy tłumaczenie że dla siostry i jej dzieci przejdzie czy będą to mieli w tyłku? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego własnego doświadczenia - o ile nie wieziesz tych leków w ilościach hurtowych,  to nie powinno być problemu. Sama przy okazjach wizyt w Polsce zwożę sobie kilka opakowań leków na przeziębienie i nigdy nie miałam problemów. Jeśli się boisz cofnięcia to zawsze możesz spakować co się da w paczkę/list i wysłać pocztą. Teściowa przysyłała kilka listków tabletek (lek bez recepty) w kopercie i doszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leków na receptę nie będę miał żadnych. Moja dziewczyna musi zabrać 4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych i tu kolejne pytanie czy musi mieć ksero recepty lub coś takiego?? Ilość jak już pisałem to między innymi 3x syrop przeciwgorączkowy dla dziecka, 3x wody morskie, 3x spray na ból gardła, jakieś apapy i jescze coś ale nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...