Jump to content
Sign in to follow this  
czekajacy_na_cud

Mieszkanie bez historii kredytowej

Recommended Posts

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Bay Area jest szalenie trudne?

my wynajęliśmy w East Bay bez credit score i dało radę, kręcili nosem - ale podwójna kaucja ich przekonała :) no ale fakt że nie było to najtańsze lokum tylko w nowym apartamentowcu, wynajmowanym przez korporacje/dewelopera (nie wiem jak coś takiego się nazywa). 

To mi przypomina odpowiedź znajomego, kasa wiele pomaga gdy się wynajmuje. Podwójna stawka i masz mieszkanie 

U nas ani rusz bez historii kredytowej, nawet jak sie wynajmuje prywatnie to chca zaświadczenie o niekaralności, historie kredytowa, zarobki od pracodawcy i inne dokumenty.

8 hours ago, sly6 said:

To mi przypomina odpowiedź znajomego, kasa wiele pomaga gdy się wynajmuje. Podwójna stawka i masz mieszkanie 

No niestety, na ładne oczy nikt nie wynajmie - albo credit score albo kasa i to jest fair. Wg mnie każdy kto się decyduje na taki wyjazd musi się z tym liczyć i odpowiednie oszczędności na początek mieć. Tak to wyglada w praktyce...

To o czym tu jeszcze nie pisaliśmy to to, że dostępność mieszkań i skłonność do wynajęcia cudzoziemcom bez historii nie jest zawsze taka sama, wszystko zależy w którym momencie szukamy - w wakacje najwiecej ludzi się przeprowadza, popyt jest duży i ciężej wynająć - bo maja innych chętnych z credit score. Nam ostatnio landlord powiedział ze jak przyszliśmy do niego to byliśmy jedyni wiec dał nam szanse. teraz to ma tyle innych chętnych na mieszkanka że by z nami nawet nie gadał i nie sprawdzał czy mamy kasę czy nie. Brak historii to spadać, koniec..

Ja bym zaczynał od AirBNB. Nie ma żadnych ceregieli z wymysłami banków, wystarczy że masz kasę. A przy pobytach powyżej 4 tygodni można trafić na spore zniżki (przynajmniej w NYC).