Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Notabene pomyślałam teraz, że muszę dołożyć jeszcze jedną rzecz do listy „Things I hate about America”: DMV!!! 

To co się tam dzieje to jakaś masakra :/ o której się nie przyjdzie to 5h czekania w kolejce :O czy to tylko w Kaliforni taki problem???

w OH nie - DMV/BMV to wszedzie mniejszy lub wiekszy clusterf**k, niemniej jednak nigdy wiecej niz godziny nie spedzilem, a ostatnio jakies 15 minut.... Po co Ci bylo to tej kaliaforni jechac ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Jak przyszlam na egzamin do DMV w NC to bylo kilka osob, wiec sie uwineli szybko, ale jak pozniej szlam po to zeby je wznowic, bo dokument stracil waznosc , to jak na zlosc wiecej czasu mi tam minelo niz na egzaminie teoretycznym i praktycznym + zdjecia, oplaty i papierologia razem wziete. Chyba nie ma reguly co do DMV w mojej poprzedniej miescinie w NC ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło już moje amerykańskie prawo jazdy! :) mój mąż natomiast zdążył zgubić na imprezie portfel a w nim polskie prawo jazdy, czyli jedyne jakie miał.... 

w związku z tym pytanie - czy ktoś miał taką sytuacje i udało się to polskie jakoś spoza polski odzyskać? Bo z tego co próbował to trzeba być w PL na stałe żeby wyrobić nowe prawko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mu grozi jeśli go zatrzyma policja a nie będzie miał przy sobie żadnego prawa jazdy? Ma jedynie driving permit po zdanym egzaminie teoretycznym na którym pisze ze może tylko w towarzystwie innej osoby z prawkiem jechac... a egzamin praktyczny dopiero w listopadzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MeganMarkle napisał:

Przyszło już moje amerykańskie prawo jazdy! :) mój mąż natomiast zdążył zgubić na imprezie portfel a w nim polskie prawo jazdy, czyli jedyne jakie miał.... 

w związku z tym pytanie - czy ktoś miał taką sytuacje i udało się to polskie jakoś spoza polski odzyskać? Bo z tego co próbował to trzeba być w PL na stałe żeby wyrobić nowe prawko..

Można zrobić to przez pełnomocnika 

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/zglos-utrate-lub-uszkodzenie-prawa-jazdy#scenariusz-w-urzedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MeganMarkle napisał:

I co mu grozi jeśli go zatrzyma policja a nie będzie miał przy sobie żadnego prawa jazdy? Ma jedynie driving permit po zdanym egzaminie teoretycznym na którym pisze ze może tylko w towarzystwie innej osoby z prawkiem jechac... a egzamin praktyczny dopiero w listopadzie :/

Jakieś dziwne zasady w tej Kalafiorni. W OR zdałem teorię, za kilka dni jazde i mialrm prawko bez zadnych permitow. I nikt nawet nie pytal czy miałem jakiekolwiek prawo jazdy przedtem a szkoda, było sie czym pochwalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MeganMarkle napisał:

I co mu grozi jeśli go zatrzyma policja a nie będzie miał przy sobie żadnego prawa jazdy? Ma jedynie driving permit po zdanym egzaminie teoretycznym na którym pisze ze może tylko w towarzystwie innej osoby z prawkiem jechac... a egzamin praktyczny dopiero w listopadzie :/

https://www.quora.com/What-happens-if-you-are-caught-driving-alone-with-just-your-permit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Przyszło już moje amerykańskie prawo jazdy! :) mój mąż natomiast zdążył zgubić na imprezie portfel a w nim polskie prawo jazdy, czyli jedyne jakie miał.... 

Ten Twoj maz to jest dobry. Najpierw GC zgubil, teraz portfel. Zeby kiedys dzieciakow albo Ciebie nie zgubil :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MeganMarkle said:

I co mu grozi jeśli go zatrzyma policja a nie będzie miał przy sobie żadnego prawa jazdy? Ma jedynie driving permit po zdanym egzaminie teoretycznym na którym pisze ze może tylko w towarzystwie innej osoby z prawkiem jechac... a egzamin praktyczny dopiero w listopadzie :/

Chyba codziennie w południe DMV otwiera na swojej stronie nowe terminy - te, z których ludzie zrezygnowali ostatniego dnia. One trafiają do "inventory" chyba dokładnie w południe następnego dnia. W ten sposób możesz próbować upolować wcześniejszy termin - zamiast czekać na listopad. Jak zdawałem praktyczny też dostałem termin na "za 4 miesiące", ale po dwóch dniach polowania dokładnie w południe upolowałem coś na "za tydzień". Trzeba jedynie dokładnie w południe (ani miniuty wcześniej) próbować zarezerwować nowy termin. Trzeba być też ciut elastycznym z lokalizacją - ja na egzamin praktyczny musiałem dojechać 30 mil - ale miałem to prawko w kieszeni wcześniej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...