Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 15.06.2018 o 19:33, MeganMarkle napisał:

no i jeszcze taki szczegół jak szukanie pracy.. :) za to wzięliśmy sie na tydzień przed wylotem i pierwszy odzew był najwcześniej 2tyg po złożeniu aplikacji:/ teraz jesteśmy na etapie wstępnych interview tu i tam ale wszędzie nam mówią ze proces jest wieloetapowy i ze mowa o pracy od sierpnia zapewne :( 

 

Aplikując o pracę podawaliście telefon i adres polski czy amerykański? Pytam bo właśnie zastanawiam się czy jest sens aplikować jeszcze przed wyjazdem, czy może podając polskie dane na starcie będę spalony bo pracodawca uzna że szukam sponsoringu wizy, nie ma mnie na miejscu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan, ciesz sie wakacjami poki mozesz. Ja tak zaluje, ze nie wyskoczylam sobie na kilka tripow albo objazdowek jak mialam czas zanim zaczelam pracowac. Ale potem przypominam sobie, ze przeciez ja hajsu nie mialam, wiec nie jest mi az tak smutno haha. 

Powodzenia z szukaniem pracy. Gdzie aplikujesz, na jakich stronach? Tak pytam z ciekawosci, bo ja tak powoli juz sie rozgladam, ale poki co to tylko na linked in aplikuje tam, gdzie jest easy apply, bo mi sie jeszcze nie chce bawic w wypelnianie miliona aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/17/2018 at 1:31 PM, scarab said:

 

Aplikując o pracę podawaliście telefon i adres polski czy amerykański? Pytam bo właśnie zastanawiam się czy jest sens aplikować jeszcze przed wyjazdem, czy może podając polskie dane na starcie będę spalony bo pracodawca uzna że szukam sponsoringu wizy, nie ma mnie na miejscu itd.

Na pare dni przed wyjazdem, gdy juz nie nie pracowałam to zaaplikowalam do dwóch firm w stanach jeszcze będąc w PL. Adres podałam juz amerykański bo go znałam (mieliśmy sie zatrzymać u przyjaciół), a telefon polski bo innego nie miałam. I tak odezwali sie do mnie w temacie rekrutacji dopiero dwa tygodnie pózniej i jak sie okazało nawet nie kojarzyli jaki numer podałam na resume ;) notabene po tych kilku tygodniach wiem juz ze standardem jest że na początek wysyłają maila że są zainteresowani twoim resume (listów motywacyjnych nikt nie czyta niestety, mimo ze ich wymagają w wielu miejscach :/). Dopiero potem sie umawiają na screening call - rozmowa z HR przez telefon, a dopiero potem pierwsze prawdziwe interview i to tez najczęściej przez telefon. Tak wiec w sumie możesz śmiało z polski juz aplikować jak sądzę. Ja żałuje że tak nie zrobiłam bo teraz prawdopodobnie skończy sie to dwoma miesiącami (w najlepszym wypadku) na bezrobociu w najdroższym możliwym stanie :blink:

Odkąd tu jesteśmy zaaplikowalam w sumie w 12 rożnych miejsc z czego odezwali sie na razie z trzech i jestem na dość wczesnym etapie rekrutacji... 

A co do twojego pytania o bycie skreślonym bo pomyślą że szukasz sponsoringu - tez tak myślałam wiec na samej gorze resume, tam gdzie jest summary dałam jak byk wielkimi literami LAWFULL PERMANENT RESIDENT. A dodatkowo w ostatniej sekcji CV gdzie wpisuje sie dodatkowe info dopisałam jeszcze taz ze mam zielona kartę i jestem „fully elegible to work”. Potem i tak do każdej firmy gdzie aplikujesz w formularzu online na 100% zadadzą pytanie czy na pewno nie potrzebujesz sponsorowania ani teraz ani w przyszłości a potem i tak HR z którym będziesz miał screening jeszcze raz dopyta cię czy na 1000% na pewno :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/18/2018 at 8:51 AM, ilon said:

Megan, ciesz sie wakacjami poki mozesz. Ja tak zaluje, ze nie wyskoczylam sobie na kilka tripow albo objazdowek jak mialam czas zanim zaczelam pracowac. Ale potem przypominam sobie, ze przeciez ja hajsu nie mialam, wiec nie jest mi az tak smutno haha. 

Powodzenia z szukaniem pracy. Gdzie aplikujesz, na jakich stronach? Tak pytam z ciekawosci, bo ja tak powoli juz sie rozgladam, ale poki co to tylko na linked in aplikuje tam, gdzie jest easy apply, bo mi sie jeszcze nie chce bawic w wypelnianie miliona aplikacji.

Hej Ilo!

ja tez najchętniej aplikuje przez easy apply na LinkedIn :p 

w sumie to tylko tam szukam pracy, no i zrobiłam tez listę firm gdzie chciałabym pracować  i tam szukam na ich konkretnych stronach co do kariery. 

Co do wakacji to staram się rozkoszować nimi teraz bo wiem że jak zacznę pracować to będę tęsknić za tym czasem :p A z drugiej strony czasu nie mamy prawie wcale wolnego bo ciagle gdzieś w pośpiechu cos załatwiamy... dziś udało nam sie w końcu kupić samochod (znaleźliśmy ubezpieczyciela który ubezpiecza osobom bez state DL! A to cud jakiś). Załatwiłam tez w końcu preschool dla córki, wprowadziliśmy sie do nowego mieszkanka, meble zamówione, jeszcze tylko trzeba internet założyć,uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie ogólno-zakupowe, gdzie ja mogę kupić pumeks?? Marze o tym by wyszorować pięty a nie mogę tego tj nigdzie znaleźć :/ pokochałam ostatnio Target bo wszelkie domowe szpargały do mieszkanka tam znajduje ale tego nie :/ w drogeriach tez nic. Dramat jakiś..

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Mam do was pytanie ogólno-zakupowe, gdzie ja mogę kupić pumeks?? Marze o tym by wyszorować pięty a nie mogę tego tj nigdzie znaleźć :/ pokochałam ostatnio Target bo wszelkie domowe szpargały do mieszkanka tam znajduje ale tego nie :/ w drogeriach tez nic. Dramat jakiś..

HELP

Amazon nieczynny ? ;-) 

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=pumice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...