Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Na pare dni przed wyjazdem, gdy juz nie nie pracowałam to zaaplikowalam do dwóch firm w stanach jeszcze będąc w PL. Adres podałam juz amerykański bo go znałam (mieliśmy sie zatrzymać u przyjaciół), a telefon polski bo innego nie miałam. I tak odezwali sie do mnie w temacie rekrutacji dopiero dwa tygodnie pózniej i jak sie okazało nawet nie kojarzyli jaki numer podałam na resume ;) notabene po tych kilku tygodniach wiem juz ze standardem jest że na początek wysyłają maila że są zainteresowani twoim resume (listów motywacyjnych nikt nie czyta niestety, mimo ze ich wymagają w wielu miejscach :/). Dopiero potem sie umawiają na screening call - rozmowa z HR przez telefon, a dopiero potem pierwsze prawdziwe interview i to tez najczęściej przez telefon. Tak wiec w sumie możesz śmiało z polski juz aplikować jak sądzę. Ja żałuje że tak nie zrobiłam bo teraz prawdopodobnie skończy sie to dwoma miesiącami (w najlepszym wypadku) na bezrobociu w najdroższym możliwym stanie :blink:

Odkąd tu jesteśmy zaaplikowalam w sumie w 12 rożnych miejsc z czego odezwali sie na razie z trzech i jestem na dość wczesnym etapie rekrutacji... 

A co do twojego pytania o bycie skreślonym bo pomyślą że szukasz sponsoringu - tez tak myślałam wiec na samej gorze resume, tam gdzie jest summary dałam jak byk wielkimi literami LAWFULL PERMANENT RESIDENT. A dodatkowo w ostatniej sekcji CV gdzie wpisuje sie dodatkowe info dopisałam jeszcze taz ze mam zielona kartę i jestem „fully elegible to work”. Potem i tak do każdej firmy gdzie aplikujesz w formularzu online na 100% zadadzą pytanie czy na pewno nie potrzebujesz sponsorowania ani teraz ani w przyszłości a potem i tak HR z którym będziesz miał screening jeszcze raz dopyta cię czy na 1000% na pewno :D 

W sumie praktyka podobna jak w korpo na terenie PL, wszystko musi się przemielić w trybkach więc proces rekrutacji trochę trwa. Ja w takim razie też zacznę aplikować jeszcze z PL, może uda się wprawić machinę w ruch i tylko dokończyć na miejscu :) Też uważam, że zwyraźne aznaczenie w CV, że nie szuka się sponsora wizy jest dobrym wyjściem. Adresu pod którym zamieszkam jeszcze nie mam, ale myślę że nie jest chyba konieczne jego podawanie w CV, same dane kontaktowe powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

A co do twojego pytania o bycie skreślonym bo pomyślą że szukasz sponsoringu - tez tak myślałam wiec na samej gorze resume, tam gdzie jest summary dałam jak byk wielkimi literami LAWFULL PERMANENT RESIDENT. 

Megan - absolutnie sie nie czepiam - LAWFUL bedzie na resume wygladalo znacznie lepiej (jedno L) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Mam do was pytanie ogólno-zakupowe, gdzie ja mogę kupić pumeks?? Marze o tym by wyszorować pięty a nie mogę tego tj nigdzie znaleźć :/ pokochałam ostatnio Target bo wszelkie domowe szpargały do mieszkanka tam znajduje ale tego nie :/ w drogeriach tez nic. Dramat jakiś..

HELP

Kupiłem w Rite Aid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Mam do was pytanie ogólno-zakupowe, gdzie ja mogę kupić pumeks?? Marze o tym by wyszorować pięty a nie mogę tego tj nigdzie znaleźć :/ pokochałam ostatnio Target bo wszelkie domowe szpargały do mieszkanka tam znajduje ale tego nie :/ w drogeriach tez nic. Dramat jakiś..

 

Masz blisko Sally Beauty?

https://www.sallybeauty.com/nails/manicure-and-pedicure/nail-files-buffers-and-brushes/two-sided-ultimate-pumice-bar/SBS-648250.html?list=Search_Results#q=mr+pumice&start=1

Najlepszy pumeks jaki uzywalam, a na dodatek Made in Poland! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, kzielu said:

Jeszcze nic przez net nie zamawiałam na nowy adres, bo tu jest jakoś system że trzeba sie najpierw na jakiś „parcel service” zarejestrować czy coś... dopiero ogarnę :p 

plus sam pumeks w necie zamawiać to chyba nieefektywne kosztowo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...