Skocz do zawartości

Trzyletni kontrakt na pracę jako truck driver


Rekomendowane odpowiedzi

Żaden fake... byliśmy na spotkaniu w Warszawie w oddziale tej agencji. Wszystko odbyło się profesjonalnie. Jednak mimo próśb, gróźb raczej nie będzie mi dane oglądać nieba po tamtej stronie oceanu :( narzeczony mimo młodego wieku(37 lat), czuje się za „stary” i mało odważny na zmianę życia o 180 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, USA to naprawde to nie zaden raj na ziemi. Sytuacja przecietnych ludzi tu sie pogarsza. Zdziwilabys sie ile jest tu biedy -- i jak trudno ludziom w sredniej klasie utrzymac sie w sredniej klasie i nie spadac nizej. Mobilnosc ekonomiczna teraz jest latwiejsza w Europie niz w USA. Przyjezdzaj jako turyska, poogladaj niebo z hotelu a nie z okna ciezarowki. Notabene, pisala tu Polka ktora przyjechala na Floryde z mezem i dwojgiem dzieci... wyliczyli, ze w ich wieku (okolo 40stki) emigracja nie oplaci im sie, biorac pod uwage mniej socjalu, znacznie wieksze koszty zycia/opieki lekarskiej/wyksztalcenia dzieci, i mniej emerytury. A jej maz jest elektrykiem, wiec zawod dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Magducha napisał:

Żaden fake... byliśmy na spotkaniu w Warszawie w oddziale tej agencji. Wszystko odbyło się profesjonalnie. Jednak mimo próśb, gróźb raczej nie będzie mi dane oglądać nieba po tamtej stronie oceanu :( narzeczony mimo młodego wieku(37 lat), czuje się za „stary” i mało odważny na zmianę życia o 180 stopni. 

Wyjazd na wakacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wyżyjecie za taką kwotę w Teksasie o ile to prawda co mówi ta agencja. Wiesz może co to za firma dla której będzie pracował Twój narzeczony? Bo jeśli jest to jedna z tych dużych amerykańskich typu: Werner, Swift lub England to radziłbym sobie odpuścić. Słyszałem że dobrze się tam zarabia na polach naftowych może to oto tam chodzi… Jeśli tak to śmiało możecie w to wchodzić.

Co do El Paso to byłem tam wiele razy, jest to ładne nie duże miasto położone wzdłuż granicy Meksykańskiej ale problem zaczyna się wtedy jeśli chcesz z tamtąd wyjechać bo prawie na każdej większej drodze masz "US Border Checkpoint" gdzie sprawdzają dokładnie status imigracyjny każdego z przejezdnych dla tego ważne jest abyś przez ten okres trzech lat miała ważną wizę lub pozwolenie na pracę

Edytowane przez scoobany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tą firmę, dość często widuję ich trucki na highwayu więc wnioskuje że jest to jedna z tych dużych amerykańskich firm (korporacji) transportowych tego typu co Swift, Schneider, Werner itd. jeśli tak to coś mi się wierzyć nie chcę że można tam zarobić 70k-80k rocznie. Owszem możesz tyle zarobić na truckach ale pracując dla polskich firm transportowych pod warunkiem że czeki dostajesz na swoją korporacje a nie na Payroll co robi większość Amerykańskich firm. Ogólnie to odradzałbym pracować dla tego typu dużych korporacji bo może się okazać że na czysto po odliczeniu wszystkich podatków i różnego rodzaju opłat dostawać będziecie same ochłapy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam papiery tam złożone.

Jest grupka osób do tej firmy.

Też bylem na tym spotkaniu w  Warszawie :)

 

Już mam wszystkie umowy podpisane od miesiąca. PERM złożony.

 

Wyjeżdżam z żoną i 4letnim dzieckiem :)

Edytowane przez Hubert Kaczmarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...