Skocz do zawartości

Alimenty


Rotmonm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Zuza007 napisał:

Ja to znam z polskiego podwórka. Rzeczywiście i u nas jest to bardzo uznaniowe. Nawet przy dobrej dokumentacji to sędzia podejmuje decyzję, nierzadko kierując się (również) osobistymi sympatiami/antypatiami. Tak czy inaczej - przyjemne to nie jest i też Ci życzę, żeby nigdy nie było Twoim udziałem :-).

Powiem tak, mojemu bratu te sprawy są znane, ale polskie prawo a amerykańskie to dwa różne światy. A tu dodatkowo każdy stan ma swoje rozporządzenia.  I te 18 lat też nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalam, jest trudno w USA zmusic kogos zeby placil za studia 18-sto latka. I tu wchodzi w rachube decyzja przeprowadzki tego 18-sto latka z kraju gdzie studia sa tanie/darmowe. Jaka byla umowa rodzicow co do alimentow? Czy w tej umowie byla dyskusja na temat studiow? Czy chlopak MUSIAL przeprowadzac sie do USA? Czy nie mogl skonczyc wyksztalcenia w Polsce lub Europie? Czy ojciec wiedzial ze syn i ex przeprowadzaja sie do USA? Czy zgodzil sie pomagac z kosztami studiow? To beda napewno pytania ktore beda zadane przez kazdego prawnika. Ja bym nie liczyla na nic. Chlopak bedzie musial pracowac, uczyc sie part-time, i mozliwie zadluzyc sie... tak jak kazdy inny Amerykanin ktory nie ma pieniedzy na studia. A w miedzyczasie, radze zeby chlopak i matka wczytali sie w wymagania financial aid w stanie w ktorym mieszkaja. Jedno jest pewne: beda musiec mieszkac tam przynajmniej rok zeby kwalifikowac sie na tuition dla in-state residents, czyli tansze czesne dla legalnych rezydentow stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rotmonm napisał:

Mam zielona kartę wiec musiałem tu przyjechać w wcześniejszych procesach nic nie było mowy o studiach 

Absolutnie nie musiales - nie z punktu widzenia sadu. Generalnie Twoje pytanie to jest sprawa dla prawnikow i dla sadu (jezeli nie dasz rady tego zalatwic poprzez rozmowe z wlasnym ojcem) a nie dla forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz jeszcze chodził do liceum (bez przerw lub z przerwami nie ze swojej winy) to tak, ojciec może zostać zmuszony przez sąd do płacenia alimentów póki nie skończysz szkoły. Wiem bo mam znajomą w pracy z tym problemem.

Jeśli chodzi o studia: niedawno była afera z sądem w New Jersey który nakazał rodzicom płacić za studia córki, ale sąd apelacyjny szybko to naprawił: https://www.nj.com/camden/index.ssf/2017/02/nj_parents_have_responsibility_to_pay_for_daughter.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...