Skocz do zawartości
everden

Jak przewieźć mienie

Recommended Posts

Pytanie techniczne: jak szczęśliwcy z GC mogą przewieźć swoje mienie z PL do US ?

(nie chodzi o spakowanie się w walizki tylko faktycznie o  przewóz kilkudziesięciu kg dokumentów, książek, ubrań, drobny sprzęt, itp)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gość

Poczta/kurier albo spakowanie do walizek i do samolotu. 

Nie ma jakis specjalnych procedur dla posiadaczy zielonych kart. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polamer dostarcza rzeczy do USA.Tam się spytaj jako opcję dla poczty. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłączę się do tematu bo stoję przed podobnym wyzwaniem :) 

Z tego co widzę firmy typu Polamer czy Polonez mają niskie limity wartości paczek, zapewne dotyczy to cła? Jak wygląda to w przypadku mienia przesiedleńczego, jak przesłać bardziej wartościowe rzeczy? Szczególnie chodzi mi o to, żeby dotarły na miejsce całe i zdrowe, nie zostały po drodze rozkradzione itd. Jest możliwość przesyłki morskiej na zasadzie door-to-door czy jedynie do portów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy ile rzeczy chcesz przewieźć, ile chcesz za to zapłacić. Są firmy, które zajmują się kompleksową transatlantycką przeprowadzką. W sensie przychodzą do Ciebie do domu, pakują twoje szafy, twoje biblioteki, porcelanę, garnki, przedmioty kuchenne, twoje meble. Generalnie prawie, że ogałacają twój dom / mieszkanie w Polsce do ścian i pakują do kontenera (20sto lub 40sto stopowego). Potem jest to wysyłane statkiem. Na miejscu przywożą i rozpakowują. Skręcają z powrotem twoje meble, książki układają w bibliotekach a rzeczy w szafach. Nie są to usługi tanie i nie chciałbym tu robić na forum podejrzanej reklamy. Ja korzystałem z takiej firmy (aczkolwiek miałem tę usługę sponsorowaną) - jak kto chce to wyślę na priva nazwę firmy. Jeśli się ma jednak wartościowe meble, dużo różnych, trudnych do spakowania przedmiotów to wydaje się, że jest to ciekawa alternatywa. Jeśli jednak planujecie przewieźć tylko książki i rzeczy osobiste to pewnie spakowanie w walizki jest najlepszą alternatywą. Można rozważać wykupienie walizek dodatkowych (W Norwegianie ostatnio kosztowała znajomych $90), lub wykupienie tzw nadbagażu (do 70 funtów - 32 kg) o ile nie macie złotych kart lojalnościowych w liniach lotniczych (jeśli je macie to możecie wziąć 3 sztuki bagażu 32 kg każda). Należy pamiętać, że walizka też nie jest wysoko ubezpieczona przez linie lotnicze, ale szansa jej zaginiecia jest chyba mniejsza niż zaginięcie paczki (choć może się mylę). Jeśli planujecie wyjazd aktywacyjny zieloną kartę i powrót do Polski na zamknięcie spraw i powrót za jakiś czas to nie traćcie okazji przewiezienia mienia i już za pierwszym razem wywieźcie tyle mienia ile się da. Ja mimo, że wywiozłem kontener to jeszcze w domu pozostało ileś rzeczy, które sukcesywnie zwoże do USA co przyjazd do Polski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×