Skocz do zawartości

Przewoz podzespolow komputerowych


lolek9912

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie wszystko co przekracza określoną wartość podlega oplatom celnym i podatkowym w imporcie i już. Kontrole są wyrywkowe bo nikt nie jest w stanie sprawdzić wszystkich pasażerów, nie te czasy. Celnicy obserwują ludzi i często mają dobrego nosa. Jeśli ktoś wiezie jakieś pierdoły a czuć od niego cykorem na kilometr to  na 99% wylapia delikwenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie potoczylo? Orientuje sie w ogole ktos do jakiej wartosci mozna wwozic rzeczy do GER?
To nie chodzi o Niemcy ale o wykroczenie na teren Unii Europejskiej i wjazd towarów z poza Unii. Ja nie płaciłem nic. Roześmiałem się w głos że mi chcą oclic jedne słuchawki, bo niby co na handel je wiozlem? Były w pudełku zapakowane bo wiozlem dla córki, ale pomysł z handlem wydał mi się naprawdę głupi.
W obecnych czasach i całej tej celnej grze różnie może być. Nawet jak coś będzie rozpakowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lolek9912 napisał:

W takim razie nie powinienem sie martwic. Bez przesady zeby o jedna sztuke robili raban, bo przeciez logiczne ze na wlasny uzytek.

dla Ciebie logiczne dla innych nie i miej to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolek9912 napisał:

W takim razie nie powinienem sie martwic. Bez przesady zeby o jedna sztuke robili raban, bo przeciez logiczne ze na wlasny uzytek.

Nie ma znaczenie czy użytek własny czy na handel. Celne opłaty graniczne służą ochronie własnego rynku. Chodzi o to żebyś kupował na miejscu (cła i podatki opłaconeł a nie przywoził zza granicy.

Niedawno pisałem jak cła wprowadzone przez Trumpa na stal mają wpływ na nasza firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...