Skocz do zawartości

Otwarcie biznesu - kilka pytań.


decnietyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!

Chciałbym zająć się handlem na Amazon i do tego niestety (albo stety) muszę założyć władną firmę. Niestety nigdy takowej nie posiadałem i mam kilka obaw i wątpliwości. 

Po pierwsze czy posiadanie własnej firmy wiąże się z jakimiś stałymi opłatami? Mam na myśli coś w stylu polskiego Zusu. Czy po prostu jak zarobię to płace podatek, jak nie zarabiam to nic płace nic.

 

Po drugie czy mając własną firmę, mogę pracować na cały etat, a jeśli tak czy muszę to komukolwiek zgłaszać? Chodzi o to, że do czasu gdy nie zacznę się utrzymywać z firmy, dla pewności wolałbym pracować żeby mieć jakieś źródło utrzymania. 

 

Jesli już takie pytania się przewijały to przepraszam ale nie mogłem nic znaleźć. Mam nadzieje, że mimo wszystko dostanę tutaj odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości, powstrzymujące przed zrobieniem kroku w przód do niezależności:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo musisz się naczytac, dowiedzieć, opisać również swoją sytuację ekonomiczna, rodzinną etc.
Krótko odpowiadając na główne twoje pytanie, nie ma opłat (typu ZUS) związanych z prowadzeniem działalności. Prawnik za jedyne $500 otworzy ci business ( uruchomi procedurę), przygotuje publikację i całe ownership documentary. Transaction Privilege Tax (TPT) license na rok, zależnie od stanu, kosztuje kilkanaście dolarów.
Pytania jakie się nasuwają to w jaki sposób chcesz to zrobić. Na jakiej wizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zielona kartę więc nie powinno być problemu. Teraz moim jedynym problemem jest to czy mogę oprócz tego pracować full time i powiedzmy korzystać z unemployment benefits. Dokładnie chodzi o to, że nigdy nie wiadomo jak biznes będzie się wiódł na początku, więc dlatego oprócz tego chciałbym pracować dalej tam gdzie pracuje. Jednak w mojej pracy, zazwyczaj przez zimę nie pracuje i korzystam z unemployment benefits i tutaj jest moje pytanie czy mając biznes który nie zarabia albo zarabia mało, wciąż mogę pobierać zasiłek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...