Skocz do zawartości

<Check Lista> dla mających termin w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Xarthisius napisał:

Cytujesz screen z oficjalnej instrukcji gdzie jest napisane boldem, ze to wazne I ze trzeba zaznaczyc 3 rubryki, a potem pytasz czy trzeba to zrobic... Serio?

Jak sie boisz Pani w sadzie to wyslij wniosek poczta...

 

To instrukcja napisana przez prywatną osobę, nie jest oficjalna wystawiona przez ministerstwo. Dostałam informację, że nie mogę dostać dokumentu o np. kartotece dla nieletnich kiedy nie mam żądnych kartotek i nie jestem nieletnia (o pozostałych dwóch rubrykach zaświadcza pierwsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 05:32, seeer napisał:

Trzeba zaznaczyć wszystkie 3 rubryki? Mi Pani w sądzie powiedziała, że skoro nie mam kartoteki nieletnich itp to nie mam czego dostać i mam tylko o niekaralności

Na moim wniosku o wydanie zaświadczenia pani w sądzie sama zaznaczyła wszystkie możliwe kartoteki jak usłyszała, że chodzi o wizę do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. 

mam interview za dwa tygodnie z dv2019. badania wszystkie trzeba robić w Warszawie? Czy jak to wygląda? jeden dzień na całość wystarczy? Czy ile czasu na to przeznaczyć? jestem z trójmiasta i myślę jak to zorganizować... da się to zrobić za jednym razem np. przyjeżdżając dzień wcześniej przed interview czy konieczne będą dwa kursy do Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szags

Polecam zrobic badania jak najszybciej:
Podebrane z innego tematu:
" Umawiamy się NAJPIERW na badania np na ul.Waryńskiego 9.
- legitymujemy się paszportami
- preświetlenie klatki aby wykryć gruźlicę, dostępne po 3 godzinach, dostajemy do ręki
- pobranie krwi aby wykryć kiłę, dostępne po 3 godzinach, dostajemy do ręki
- pobranie moczu aby wykryć rzeżączkę, UWAGA, dostępne po około 10 dniach, automatycznie wysyłane do lekarza
- jedno zdjęcie typu paszportowego polskiego, czyli 35x45mm
- dzieci poniżej 15 roku życia nie przychodzą na ul. Waryńskiego bo nie mogą mieć prześwietlenia ani nie podejrzewa się u nich kiły i rzeżączki"

Nastepnie:

"Wizyta u lekarza na resztę badań.
- na szczęście wolne są terminy z parudniowym wyprzedzeniem
- paszport
- książeczka zdrowia/karta szczepień
- case number czyli 2019EUxxxxx, najlepiej przynieść kopię confirmation page z wniosku DS-260
- 3 zdjęcia paszportowe typu polskiego 35x45mm
- adres docelowy w USA, ale nie znam szczegółów czy ma być po prostu zapisany na kartce czy też jakiś formularz jest na to.
- adres e-mail
- nie zapomnijmy wyników z Waryńskiego 9.
- jeśli mamy dzieci poniżej 15 roku życia to u lekarza będą mieli badanie wykrywające gruźlicę. Wyniki dostępne po ok.tygodniu.
- odbieramy wyniki w zaklejonej kopercie i nie odklejamy"

Edytowane przez ziomek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, szags said:

witam. 

mam interview za dwa tygodnie z dv2019. badania wszystkie trzeba robić w Warszawie? Czy jak to wygląda? jeden dzień na całość wystarczy? Czy ile czasu na to przeznaczyć? jestem z trójmiasta i myślę jak to zorganizować... da się to zrobić za jednym razem np. przyjeżdżając dzień wcześniej przed interview czy konieczne będą dwa kursy do Warszawy?

Tak, wszystkie badania należy robić w Warszawie lub w Krakowie (w miejscu wyznaczonym przez ambasadę). Najlepiej zadzwonić do Wilanów Family Practice, gdzie będzie Cię badał lekarz i zobaczyć kiedy ma wolny termin. Zrób to jak najszybciej, bo na wynik badania moczu trzeba czekać. Ja badania zrobiłam w jeden dzień, bo najpierw dzwoniłam do lekarza na Wilanowie - umówiłam się na godz. 16. Najbliższy wolny termin był dopiero za 7 dni. W wyznaczony dzień rano pojechałam do Warszawy zrobić rentgen i badanie krwi na Waryńskiego -> NIE TRZEBA się umawiać (co zresztą Ci powiedzą jak będziesz umawiał się do lekarza). Na Waryńskiego pojawiasz się z paszportem i zdjęciem i z miejsca masz prześwietlenie i badanie krwi.  Badanie moczu robi lekarz, który będzie Cię badał (znaczy się próbka moczu pobierana jest u niego i przez niego wysyłana do badania); na Waryńskiego tego nie będziesz robić.  Po 3 godzinach miałam odebrać wyniki i z nimi jechałam na wizytę u lekarza.  Ja byłam na Waryńskiego o 9 rano, o 12 odebrałam wyniki a na 16 jechałam do lekarza. Sam wywiad i badanie u lekarza to było ok. 30 minut w moim przypadku.

Właśnie przeczytałam na stronie Wilanów Practice, że czas kompletowania wszystkich wyników i dostarczenie ich ambasadzie to ok. 5-7 dni roboczych. Poczytaj na ich stronie.

http://www.wilanowfamilypractice.pl/g1414577957pol-Badanie-ogolne-do-wizy-USA.html

także rada -> W poniedziałek dzwonisz do lekarza w Warszawie i umawiasz się na wizytę tam - mają czynne od 11! Tam też powiedzą Ci co i jak. 

Edytowane przez ewakol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. teraz wszystko mi się wyjaśniło. czyli reasumując nie da się zrobić badań plus interview za jedną wizytą w Warszawie...

na interview trzeba przynieść dowód wpłaty za rozpatrzenie wniosku czy tam się płaci na miejscu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, szags said:

ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. teraz wszystko mi się wyjaśniło. czyli reasumując nie da się zrobić badań plus interview za jedną wizytą w Warszawie...

na interview trzeba przynieść dowód wpłaty za rozpatrzenie wniosku czy tam się płaci na miejscu?

 

 

Płacisz na miejscu - Najpierw wezmę od Ciebie wszystkie dokumenty, odeślą Cię na piętro do kasy żeby zapłacić i potem wracasz na dół i czekasz aż Cię ponownie wywołają; pobierają odciski palców, upewniają się, że wszystko mają i potem już siadasz i czekasz na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewakol napisał:

Płacisz na miejscu - Najpierw wezmę od Ciebie wszystkie dokumenty, odeślą Cię na piętro do kasy żeby zapłacić i potem wracasz na dół i czekasz aż Cię ponownie wywołają; pobierają odciski palców, upewniają się, że wszystko mają i potem już siadasz i czekasz na rozmowę.

ok, dzieki. kartą można? W jakiej walucie? 

i jeszcze jedno, jak już o pieniądzach. Ile komplet badań mnie wyniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, szags said:

ok, dzieki. kartą można? W jakiej walucie? 

i jeszcze jedno, jak już o pieniądzach. Ile komplet badań mnie wyniesie?

Tak, można kartą. Co do waluty to nie przypomina sobie żeby mi dali wybór...chyba nawet nie pytali...w każdym bądź razie im musi się zgadzać - $330 dolarów od osoby.

Co do badań to koszt zależy od szczepień, które będziesz potrzebować.

Na Waryńskiego zapłacisz 94 zł za RTG klatki piersiowej i testy kiłowe.

Co do wizyty u lekarza to na pewno będzie to 300 zł stałej opłaty dla lekarza, 100 zł za badanie moczu i doliczyć jeszcze musisz koszt szczepień. MMR i Błonnica/tężec/krztusiec na pewno dostaniesz i to jest koszt ok. 200 zł (nie pamiętam dokładnie czy 200 zł czy 220 zł). Jeśli będzie potrzeba szczepienia na ospę wietrzną do dolicz dodatkowe 250 zł. Wypytaj w rodzinie czy przechodziłeś ospę wietrzną, albo odszukaj książeczkę zdrowia, gdzie powinna być ta informacja. Jak ja dzwoniłam umawiać się do lekarza to powiedzieli, że koszt zamknie się w kwocie 800-900 zł + oczywiście koszt RTG i badania krwi. Do tego wszystkiego jeszcze zdjęcia "paszportowe" musisz mieć ze sobą więc dodatkowe 40 zł możesz doliczyć do wydatku pt."badania lekarskie".

Edytowane przez ewakol
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...